و این هنوز از نتایج سفر است...
 • 1398/07/26 14:29
 • 113494
رسانه‌ی بی‌همتای اربعین؛

و این هنوز از نتایج سفر است...

آنچه علی(ع) وعده داده بود دارد خود را نشان می دهد. دنیای چموش بعد از قرن ها نامهربانی با خود، می خواهد به کانون نور و معنویت و انسانیت رو کند.

گروه فرهنگی آناج/ غلامرضا سیفی؛ این حدیث را متواتر شنیده ایم و خوانده ایم" إنَّ الحُسَینَ مِصباحُ الهُدی وسَفینَةُ النَّجاة"

می گویند: عرب بادیه نشین برای گمراه نشدن در شب ظلمانی، بر فراز تپه ها و قله ها چراغی بر می افروخت و به آن مصباح الهدی می گفت. یعنی چراغ هدایت. 

حسین در این دنیای ظلمانی، چراغ هدایت است. 

دنیای ظلمت زده که شاخ و دم ندارد، همین بساطی است که براه افتاده. اصحاب زر و زور در اکناف عالم بر گرده مستضعفان سوار شده اند و قرن هاست که صحابه شیطان، مارش انحطاط می نوازند. 

در چنین دنیایی، نور حسین تلالو میکند. بی راه نیست که تعبیر "مصباح الهدی" را بر یمین عرش آویخته اند. حتی خدا نیز باور دارد که نور حسین می تواند خلیفه الله را بازسازی کند. اصلاً خداوند با حسین نور توحید در تاریخ معاصر برافروخته.

از انقلاب اسلامی بگیر که با تمسک به قیام عاشورا شکل گرفت تا پدیده پیاده روی میلیونی اربعین، که نمایش فضائل انسانی و تبلور روح توحیدی انسان است. خداوند می خواهد با حسین دنیا را از دست نااهلان و نامحرمان نجات دهد. 

مصباح الهدی؛ وه چه تعبیر با مسمّایی. این وجه سیدالشهدا در اربعین بیش از همیشه به نمایش در می آید. بشرِ امروز می داند که برای گریز از جهل و نادانی و رهایی از ظلم و ظلمت، راهی جز بازگشت به آغوش حسین ندارد. 

هزار و چهارصد سال قبل، یعنی همان زمان که بشر دانسته یا ندانسته قدم در راهی گذاشت که انتهایش گمراهی و ضلالت و جهل و نادانی بود.

علی(ع) فرمود: "قطعاً دنیا بعد از سرکشی و دشمنی‌هایش، به ما روی خواهد آورد همانند شتری بدخو که به بچه خود مهربان گردد و به آن روی آورد" و سپس این آیه را تلاوت نمود: "اراده کردیم به مستضعفان زمین منت گذارده، آنان را پیشوایان و وارثان (زمین و زمامداران) قرارشان دهیم"

امروز انسانِ فراموشکار، با نور حسین می خواهد خود را بیابد. انسان خود را بیابد کار تمام است. اگر بداند از "کجا آمده" و "کجاست" و بناست "کجا برود" کار تمام است.

اساساً بشر برای همین "شناخت خود" متولد شد. نور حسین و راه اربعین بشر را از گمراهی نجات خواهد داد که این هنوز از نتایج سحر(شما بخوانید سفر) است. 

آنچه علی(ع) وعده داده بود دارد خود را نشان می دهد. دنیای چموش بعد از قرن ها نامهربانی با خود، می خواهد به کانون نور و معنویت و انسانیت رو کند. تهِ این اقبال و اشتیاق، زمینه سازی ظهورِ منجی است.

رسانه بی‌همتای اربعین کارهای بزرگی را سامان خواهد داد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •