پیشنهاد تشکیل کلانتری ویژه در حوزه ساخت‌وساز/ افشاگری صادق‌زاده علیه مدیران شهرداری
 • 1398/07/14 14:03
 • 113281
گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

پیشنهاد تشکیل کلانتری ویژه در حوزه ساخت‌وساز/ افشاگری صادق‌زاده علیه مدیران شهرداری

جلسه امروز شورای شهر تبریز با گزارش فرمانده نیروی انتظامی استان و اعلام اجرای رسمی طرح زوج و فرد از 15مهرماه در تبریز به پایان رسید.

به گزارش آناج، یکصدو چهامین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با حضور اکثریت اعضا و حضور شهردار تبریز در عمارت شهرداری تبریز برگزار گردید. در این جلسه، شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز با تقدیر از فعالیت‌های نیروی انتظامی با بیان اینکه امنیت یکی از اصلی ترین مسائل کشور است، اظهار داشت:  تبریز‌ یکی از امن‌ ترین‌ شهر‌های دنیا است و در این راستا نیروی انتظامی با تعاملی که با مردم ایجاد کرده، تا حد قابل قبولی رضایت مندی در بین مردم به وجود آمده است.

وی همچنین با اشاره به معضل اخذ گذرنامه در ایام اربعین، افزود: کیفیت و خدمات دریافتی مردم در زمینه گذرنامه بسیار قابل تحسین است که این روند را تسهیل را در راستای رفاه اجتماعی تسهیل کرده اند.

رئیس شورای شهر تبریز در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به ترافیک شهری گفت: راهنمایی و رانندگی برای ایجاد نظم و امنیت در شهر شبانه روز فعال است و ما نیز در نظر داریم تا یک ماه آینده قرار داد ایجاد سیستم جامع کنترل ترافیک در تبریز راه اندازی کنیم.

پیشنهاد تشکیل کلانتری ویژه در حوزه ساخت و ساز

فریدون بابایی اقدم طی تذکری اظهار داشت:  وضعیت فعلی حاشیه نشینی در تبریز که در اثر ساخت و ساز غیرمجاز ایجاد شده اصلا مناسب نیست و این موضوع به بزرگترین دغدغه و معضل فعلی شهر تبریز تبدیل شده است.

وی ادامه داد: برای مقابله با این معضل، نیازمند همکاری و کمک نیروی انتظامی و البته تشکیل کلانتری ویژه ساخت و ساز هستیم تا ساخت و ساز غیرمجاز در این مناطق متوقف شود.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز بعد از سخنان فرمانده نیروی انتظامی در خصوص وضعیت امنیتی کشور بیان داشت: اگر معیشت و فضای کسب و کار پر رونق باشد بیشتر عوامل ناهنجاری‌ها کم می‌شود.

وی گفت:کسی که به نان شبش محتاح است نیاز به امنیت ندارد، کسانی باید در این راستا از نیروی انتظامی حمایت کنند که در رفاه اجتماعی کامل به سر می‌برند و نگران منافع مالی و جانی خود هستند.

عضو شورای شهر تبریز افزود: اینکه نیروی انتظامی از معضل فضای مجازی به نام عامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی یاد می‌کند، درست نیست. باید آزادی‌های سیاسی و اجتماعی حاکم شود، چرا که با بستن فضای مجازی کار به جایی نمی‌رسد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: چه کسی می‌گوید جنگ تمام شده است؟ جنگ هنوز ادامه دارد اما در جاده ها. تعداد آمار کشته‌های تصادفات، سالانه از آمار شهدای دفاع مقدس بیشتر شده است.

اجرای رسمی طرح زوج و فرد از 15مهر

سرهنگ یونس منفرد رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی نیز در جلسه علنی شورای شهر تبریز با اشاره به اجرای رسمی طرح زوج و فرد پلاک ها بیان داشت:  طرح زوج یا فرد خودروها خواسته چندین ساله اغلب شهروندان تبریزی بود که از شهریور ۹۸ بصورت ارشادی آغاز شد و نتایج مثبتی به همراه داشت.

این مقام انتظامی اظهار داشت: این طرح از فردا - دوشنبه پانزدهم مهر ۹۸ - در هسته مرکزی شهر تبریز که محدوده آن مشخص شده، بصورت رسمی اجرا می‌شود و خودروهای متخلف اعمال قانون می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای این طرح البته نواقصاتی داریم که نیاز است بار دیگر با همکاری شهرداری تبریز بررسی شود تا شهروندان راحت تر بتوانند در این طرح تردد کنند.

منفرد عامل انسانی را در بروز تصادفات درون و برون شهری کاملا تاثیرگذار دانست و گفت: عامل انسانی نقش بسیار زیادی در بروز تصادفات دارد و این عامل گاهی تا ۹۰ درصد تاثیرگذار است.

رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: وسیله نقلیه ایمن می‌تواند خطر مرگ ناشی از تصادفات را کاهش دهد اما عامل انسانی است که وسیله نقلیه را هدایت و کنترل می کند. اجرای مقررات و اعمال قانون تاثیر مستقیمی در کنترل عامل انسانی دارد اما این تاثیرگذاری بصورت مقطعی و لحظه ای است.

صادق‌زاده: شهرداری تبریز متعلق به قبیله کسی نیست

کریم صادق زاده، در تذکری به اعضای شورای شهر تبریز با اشاره به تاخیر در حقوق کارگران بیان داشت: میزان حقوق پرسنل شهرداری تبریز اعم از کارگران و کارمندان چقدر است که با ۱۵ روز تاخیر پرداخت شود.

وی با انتقاد از اینکه مناطق دهگانه شهرداری تبریز عملا تعطیل هستند، خاطر نشان کرد: منطقه ای از شهرداری که در گذشته علاوه بر پرداخت حقوق پرسنل خود، معین چند منطقه دیگر برای پرداخت حقوق بود، امروز نتوانسته حقوق‌ شهریور ماه خود را پرداخت کند.

این عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: باید مشخص شود که شهرداری تا کی قصد دارد با فروش زمین و اموال شهرداری تبریز و مردم حقوق پرداخت کند؟ تا چند وقت دیگر شاهد فروش عمارت شهرداری تبریر هم می‌شویم!

وی‌ همچنین گفت: شهرداری تبریز در این برهه حساس و خطرناک باید به فکر جذب سرمایه گذار و کسب در آمد های پایدار باشد و مدیریت سرمایه گذاری شهرداری تبریز گزارشی از عملکرد خود و تعداد سرمایه گذاری های صورت گرفته در طول دو سال گذشته از عمر شورای پنجم ارایه نماید چرا که وضعیت مالی شهرداری تبریز واقعا تاسف بار است و اگر چاره اندیشی نشود طی ماه‌های آینده دچار بحران مالی بزرگی خواهیم بود.

صادقزاده ادامه داد: شهرداری تبریز متعلق به قبیله و عشیره کسی نیست که مدیران با سابقه و متخصص را بصورت سلیقه‌ای و غیر کارشناسانه حذف کنیم و شهر تبریز را بصورت فامیلی و با دوستان اداره کنیم و ‌شایسته سالاری ملاک عمل نباشد.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام اینکه مهم ترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی آن است، ادامه داد: متاسفانه در شهرداری تبریز این مسئله مهم مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته و انگیزه تلاش برای فعالیت را از آنها گرفته است.

وی در ادامه افزود: شهرداری تبریز در حال حاضر نیاز به یک شوک اساسی و ‌بزرگ در بدنه مدیریتی دارد و باید میدیران بی کفایت که قدرت ریسک و فعالیت را ندارند کنار گذاشته شوند.

صادق زاده متذکر شد: ضمن احترام به تمام مدیران مجموعه شهرداری تبریز متاسفانه باید اعلام کنم که در حال حاضر بیشتر مدیران مجموعه شهرداری تبریز حال و‌ حوصله خارج شدن از مجموعه مدیریتی خود را ندارند و در مقابل آن مدیران لایق که بارها جواب پس داده اند به دلایل مختلف و سلیقه ای در ستاد فسیل شده اند.

نام مدیران نالایق را افشا می‌کنم!

وی بیان داشت: بنده بعنوان خادم شهروندان تبریز اعلام می‌کنم اگر وضعیت به همین روال پیش برود طی هفته‌های آینده نام مدیران و افرادی که باعث عدم پیشرفت شهر تبریز می‌شوند را از همین تریبون اعلام خواهم کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با ابراز تاسف از عملکرد اعضای شورای شهر بیان داشت: در شهر اصفهان ۴۰ پروژه بمناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با عنوان امید در طی دو سال گذشته عملیاتی شده اما در کلانشهر تبربز هیچ خبری از پروژه شاخص وجود ندارد؛ پروژه‌های نیمه تمام دوره‌های گذشته به حال خود رها شده اند و عملا اراده ای برای تکمیل این پروژه ها وجود ندارد، وضعیت مقبره الشعرا، میدان شهید بهشتی، میدان آذربایجان، اتوبان ولایت، میار میار تعدادی از این پروژه ها هستند.

در پایان، طبق دستور جلسه جلسه علنی شورای شهر تبریز، شیوه نامه سرمایه گذاری به صورت قطعی با تغییر مفاد قرارداد، با رای اکثریت اعضای شورای شهر تبریز، تصویب گردید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 1
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •