منع سفر اسرائیلی‌ها به جمهوری آذربایجان
 • 1398/07/04 18:47
 • 112966
هشدار امنیتی صهیونیست‌ها به باکو رسید؛

منع سفر اسرائیلی‌ها به جمهوری آذربایجان

فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی،امروز برای شهروندانش"هشدار گردشگری" صادر کرده و از آنها خواسته است تا به برخی کشورها از جمله آذربایجان، سفرنکنند.

گروه بین الملل آناج: یهودیان در باکو پایتخت آذربایجان به طور شایان توجی آزادی عمل در زندگی و انجام امورات دینی دارند.جمعیت یهودیان در جمهوری آذربایجان، از آزادی مذهب برخوردار بوده و رشد فزاینده ای در نفوذ در دستگاههای حکومتی داشته اند. سه کنیسه یهودیان در باکو فعال بوده و تعداد قابل توجهی از سازمان های یهودی نیز در این شهر فعالیت می کنند. انجمن مذهبی یهودیان اروپا، برنامه آموزشی یهودیان اسراییل، سازمان زنان جامعه یهودی ضد جنگ یک روزنامه به زبان عبری، سازمان دوستی یهود و نیز مرکز حمایت از زنان و کودکان یهود، تعدادی از سازمان ها و تشکل های یهودیان می باشند.

پیش از این، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود: یهودیان جمهوری آذربایجان، این کشور را سرزمین مادری خود حس می کنند چرا که جمهوری آذربایجان کشوری استثنایی است که همه اقوام ساکن آن از زندگی در این کشور احساس راحتی و امنیت می کنند.

اما امروز،فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی، برای شهروندان این کشور "هشدار گردشگری" صادر و از شهروندانش خواسته است تا به برخی کشورها سفرنکنند.

در این هشدار که در فضای مجازی جمهوری آذربایجان، توسط سایت مدرن منتشر شده است، آمده است: سفر شهروندان اسراییل به برخی کشورهای جهان در عرض ماه تیشرئی (سپتامبر ـ اکتبر) توصیه نمی شود.

این هشدار که برخی کشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران از جمله نام جمهوری آذربایجان را شامل شده است، برخی کشورها نظیر ارمنستان، گرجستان، ترکیه وترکمنستان را شامل می شود.

اکثر یهودیها که در باکو و سایر شهرهای بزرگ سکونت دارند، به دلیل برخورداری از رانت های دولتی بیشتر به امور تجاری و سیاسی مشغولند و تعدادی از آنها در برقراری و گسترش روابط تجاری جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی به ایفای نقش می پردازند،تعدادی از یهودیان جمهوری آذربایجان نیز در شرکت های اقتصادی رژیم صهیونیستی فعالیت می نمایند،یهودیان جمهوری آذربایجان در سایه نفوذ رژیم صهیونیستی در همه ارکان دولتی آذربایجان در زمینه برخورداری از آزادیهای فردی و اجتماعی و نیز دارا بودن جایگاه سیاسی قابل مقایسه با سایر اقلیتها نیستند به گونه ای که دهها تشکل یهودی مانند جامعه مذهبی یهودیان اروپا،انجمن دوستی آذربایجان و اسرائیل و... را ایجاد نموده اند و چندین کنیسه و مدرسه ویژه یهودیها نیز با نظر مساعد دولت باکو و با هزینه نهاد ریاست جمهوری تاسیس شده و هر از گاهی خبر افتتاح مراکزی از این نوع در رسانه های جمهوری آذربایجان منتشر می شود که در این میان انتشار خبر عدم امنیت برای صهیونیستها در این کشور،حاکی از ترسروزافزون آنها در منطقه و همچنین ضعف های تامین امنیت در آذربایجان می باشد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •