ماشین‌سازی 0 - 1 شهر خودرو؛ میهمان‌نوازی به سبک یاران خطیبی!
 • 1398/06/23 21:05
 • 112595
برد دو دستی تقدیم حریف شد؛

ماشین‌سازی 0 - 1 شهر خودرو؛ میهمان‌نوازی به سبک یاران خطیبی!

شاگردان خطیبی در دیداری خانگی مقابل شهر خودرو با وجود ارائه نمایشی کاملا برتر مغلوب میهمان خود شدند.

به گزارش آناج، در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال شامگاه امروز (شنبه) تیم ماشین‌سازی تبریز در خانه خود میزبان شهر خودرو مشهد بود که در خاتمه با یک گل نتیجه را واگذار و دومین باخت متوالی‌اش را تجربه کرد.

جدال دو نماینده فوتبال آذربایجان و خراسان راس ساعت 19 در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز آغاز شد و حدود 600 تماشاگر نیز از نزدیک نظاره‌گر این مسابقه بودند.

دو تیم در دقایق ابتدایی به محک یکدیگر پرداختند و اولین موقعیت جدی در دقیقه 18 برای ماشین‌سازی شکل گرفت که شوت زمینی شاهین ثاقبی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به بازیکن حریف و عکس‌العمل رحمتی به شکل خطرناکی راهی کرنر شد.

در دقیقه 21 یک بار دیگر سفیدپوشان میزبان روی دروازه میهمان حمله‌ور شدند که این بار هم ضربه آخر فرید بهزادی کریمی مهاجم این تیم در چارچوب نبود.

درحالی که ثانیه‌هایی از دقیقه 25 رد نشده بود اشتباه سریالی دو مدافع تیم ماشین‌سازی همراه با خروج حامد لک کار دست این تیم داد و حسین مهربان که در فرصتی بادآورده مقابل دروازه خالی قرار گرفته بود، به راحتی دروازه را باز کرد تا میهمان یک بر صفر پیش بیافتد.

بعد از این گل در دقایق باقی مانده از نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا این نیمه با برتری یک گله مردان یحیی گل‌محمدی خاتمه یابد.نیمه دوم نیز با حملات گسترده تیم ماشین‌سازی شروع شد و یاران خطیبی در دقیقه 51 روی یک ضربه ایستگاهی غیرمستقیم یا دو ضرب در داخل محوطه جریمه شهر خودرو، دروازه این تیم را تهدید کردند که شوت پرقدرت اتابک زارعی زوزه‌کشان از کنار دروازه عبور کرد. 

در دقیقه 55 نوبت به سامان نریمان‌جهان رسید تا پس از نفوذ به سمت دروازه حریف شانس خود را برای گلزنی آزمایش کند اما ضربه بی‌دقت او با اختلاف به بیرون رفت.

به فاصله دو دقیقه این اتابک زارعی بود که از راه دور قصد باز کردن دروازه رحمتی را داشت اما توپ او نیز از بالای دروازه راهی اوت شد تا تلاش میزبان برای زدن گل تساوی بی‌نتیجه بماند.

حمله بعدی ماشین‌سازان در دقیقه 68 شکل گرفت که طی آن، ارسال زنده‌روح از میانه میدان توسط مدافعان شهرخودرو به صورت ناقص دفع شده و به علی آل‌کثیر رسید که شوت این مهاجم را مدافعان مشهدی در آستانه ورود به دروازه خودی دور کردند.

شهر خودرو که تحت تاثیر بازی هجومی ماشین‌سازی قرار گرفته بود، بازهم با ناهماهنگی مدافعان و گلر ماشین‌سازی نزدیک بود به گل دوم برسد که این بار شانس با میزبان یار بود چراکه توپ غلطان غلطان از کنار تیرک دروازه به کرنر رفت. 

با نزدیک شدن به لحظات پایانی فشار تیم میزبان نیز افزایش یافت و در دقیقه 75 این تیم می‌توانست به گل مساوی برسد اما شوت سرکش و سنگین نریمان‌جهان زوایه نداشت و رحمتی آن را مشت کرد.

کاپیتان تیم ماشین‌سازی که برای زدن گل بی‌تاب‌تر از دیگر بازیکنان این تیم بود، 3 دقیقه بعد روی یک حرکت انفرادی و در عرض که یکی دو بازیکن شهر خودرو را از جریان بازی محو کرد، شوت دیگری به سمت دروازه مشهدی‌ها شلیک نمود که این بار هم با مانعی به نام رحمتی روبه‌رو شد و این گلر باتجربه با شیرجه خود توپ را برگشت داد.

اما جنجالی‌ترین اتفاق این بازی در دقیقه 85 افتاد که سامان نریمان‌جهان در محوطه جریمه توپ را برای شاهین ثاقبی کات‌بک کرد و این بازیکن در جدال با مدافع حریف سرنگون شد و درحالی که ماشین‌سازان اعتقاد به خطای پنالتی داشتند ولی داور تصمیم به ادامه بازی گرفت. 

شاهین ثاقبی در چهارمین دقیقه از وقت‌های اضافه آخرین موقعیت این بازی را خلق کرد که شوت زمینی او از فاصله حدود 25 متری با اختلاف کمی به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران حاضر در ورزشگاه بلند شود.

بدین‌ترتیب، شاگردان خطیبی در دیداری یکطرفه که کاملا از میهمان خود برتر بودند، با گلی که مدافعان این تیم تقدیم حریف کردند، درنهایت این بازی خانگی را با باخت یک بر صفر به پایان رساندند.

با خلق این نتیجه، ماشین‌سازان در جدول 3 امتیازی مانده و بدون تغییر در رده نهم قرار گرفتند. این درحالی است که احتمال سقوط این تیم در پایان هفته وجود دارد.

در سمت مقابل اما شهر خودرویی‌ها همچون دو دیدار قبلی‌شان حداکثر امتیازات را کسب و با 9 امتیاز صدر جدول را از آنِ خود کردند.

گروه داوری: داور وسط: علی میرغفاری - کمک‌ها: محمدرضا منصوری و مهدی عالیقدر - داور چهارم: وحید سیفی - کمک داوران خط: محمدحسین ترابیان و حسین زیاری/ ناظر داوری: یدالله جهانبازی.

اخطار: احمدرضا زنده‌روح (66)، علی آل‌کثیر (73) و شاهین ثاقبی (90) از ماشین‌سازی و علی نعمتی (68)، سعید صادقی (88) و رضا صدری (90) از شهرخودرو.

ماشین‌سازی تبریز: حامد لک، ادواردو مانشا، مسیح زاهدی، عزیز معبودی (46- اتابک زارعی)، محمد مسلمی‌پور، شاهین توکلی، احمدرضا زنده‌روح، سامان نریمان‌جهان، فرید بهزادی‌کریمی (83- فردین عابدینی)، شاهین ثاقبی و محمد قادری (67- علی آل‌کثیر).
سرمربی: رسول خطیبی

شهر خودرو مشهد: سیدمهدی رحمتی، محمدحسین مرادمند، علی نعمتی، فرشاد فرجی، محمدعلی فرامرزی، علی نبی‌زاده، اکبر صادقی، کارلوس آلبرتو رودریگز (62- رضا صدری)، سعید صادقی، حسین مهربان (69- سروش رفیعی) و یونس شاکری.
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • وحید
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۱
  ارائه بازی هجومی و سرعتی از سوی یاران خطیبی نشانگر تفکرات تهاجمی و نترس بودن این مربی جوان است و البته بازی دادن به بازیکنان جوان و آینده دار مهمترین حسن خطیبی است. در این طرف اشتباهات سریالی با تجربه‌های ماشین در خط دفاعی و دروازه، تمامی رشته‌های خطیبی را پنبه می کند. چراکه دو گل خورده ماشین‌سازی در سه هفته اول قطعا از ناهماهنگی خط دفاع و دروازه‌بان است.
  در بازی مقابل سپاهان تک گل زردها از جایگیری غلط مدافعین به ثمر رسید و یا در بازی مقابل شهر خودرو تعارف و تعلل بیش از حد مدافعین و دروازه بان باعث شد تا ماشین سازی بازی را واگذار کند و همانطور که در گزارش بازی هم اشاره شد اشتباه مشابهی هم در دقایق آخر بازی رخ داد که نزدیک بود دروازه لک برای بار دوم باز شود.با توجه به وضعیت خط دفاعی و اشتباهات یاران با تجربه‌ای چون زاهدی و لک، خطیبی باید به فکر ترمیم خط دفاعی تیم خود باشد.از سویی نبود یک مهاجم فیزیکی در خط حمله تمامی تلاش های بازیکنان را به هدر می‌دهد و حالا که نزدیک به 4 ماه است که خطیبی تیم خود را بسته و انتخاب کرده است نبود مهاجم در هفته های ابتدایی بیش از هر مقوله‌ای به چشم می‌اید و با توجه به از دست دادن فرصت 4 ماهه و عدم استخدام یک مهاجم ششدانگ می‌تواند ماشین‌سازی را وارد بحران نماید، چراکه با نحوه قضاوتها و نگاه حقیرانه به تیم‌های غیر مدعی از سوی داوران و حتی انگیزه کم بازیکنان نسبت به بازی در اینگونه تیم‌ها احتمال دارد همان بلایی که در اولین حضور ماشین سازی در لیگ برترآمد دوباره دامان این تیم را بگیرد.
  0 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •