چرخش صندلی ریاست به سَمت دبیری/ نقش پررنگ آرای ممتنع
 • 1398/06/10 12:53
 • 112380
رونمایی از ترکیب هیئت رئیسه در پارلمان شهری؛

چرخش صندلی ریاست به سَمت دبیری/ نقش پررنگ آرای ممتنع

شهرام دبیری رئیس شورا، سونیا اندیش نائب رئیس، سعید نیکو خصلت دبیر اول، کریم صادق زاده سخنگوی شورا و غلامحسین مسعودی ریحان به سمت خزانه‌دار دوره پنجم شورای شورای شهر در سال سوم برگزیده شدند.

به گزارش آناج، صدو بیست و ششمین جلسه شورای شهر در حالی آغاز شد که چند هفته ای تب انتخابات هیئت رئیسه  داغ تر شده بود. برخی از اعضای شورای شهر با شروط و شروط، از قبل کاندیداتوری خود را اعلام کرده بودند. 

شکور اکبرنژاد رئیس سابق شورای شهر تبریز از حضور دوباره در هیئت رئیسه انصراف داده بود، بنابراین ترکیب جدیدی در هیئت رئیسه شورای شهر تبریز باید شکل می گرفت. جلسه هفته قبل شورا، با تنش‌هایی همراه بود. از اعتراض بابایی اقدم نسبت به اتمام مهلت قانونی هیئت رئیسه و ترک صندلی تا دفاع حقوقی فرج قلیزاده از فعالیت هیئت رئیسه تا تعین تکلیف شدن انتخابات.

بهروز مهدوی فرماندار تبریز مهمان ویژه جلسه امروز شورا نشینان بود و به درخواست او، تغییراتی در دستورجلسات اعمال شد و انتخابات هیئت رئیسه به اولین دستورجلسه شورای شهر تبریز تبدیل شد. با اعلام کناره گیری آجودان زاده و انصراف نیکوخصلت از حضور در انتخابات هیئت رئیسه، دبیری و تقی‌پور تنها کاندیداهای ریاست شورا شدند. نکته قابل توجه جلسه امروز شورا عدم حضور شهردار تبریز در جلسه بود که گفته می‌شود در سفر خارج از کشور به سر می‌برد.

روند رای گیری از اعضای شورا آغاز شد و بعد از اتمام، آرا توسط فرماندار تبریز قرائت شد. شهرام دبیری و عبدالله تقی‌پور به ترتیب با 6 و 5 رای به رقابت با یکدیگر پرداختند ولی از آنجایی که طبق قانون فرد منتخب باید حداقل 7 رای از آرای 13 نفره را کسب کند، انتخابات هیئت رئیسه دوباره برگزار و بار دیگر نیز دبیری با 6 رای و تقی پور با 5 رای و 2 رای ممتنع، به ریاست هیئت رئیسه شورای شهر تبریز در سال سوم انتخاب شد.

 بهروز مهدوی فرماندار تبریز با بیان اینکه بر اساس روند قانونی انتخابات هیئت رئیسه باید یک شهریور برگزار می‌شد، عنوان کرد:این تعلل در برگزاری انتخابات حاشیه‌هایی را ایجاد کرده اما فرمانداری در کنار شورا است و از تصمیمات قانونی حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: امیدوارم شورا و شهرداری از حاشیه دوری کرده و به دنبال حل مشکلات شهری باشند زیرا انتخابات تنها چرخش مدیریتی است و شورا باید در تسریع امور اجتماعی و اقتصادی بازوان شهرداری باشد.

بعد از مشخص شدن تکلیف رئیس شورا، نوبت به انتخاب ترکیب هیئت رئیسه رسید و در نهایت سونیا اندیش با 7 رای، آجودان زاده را پشت سر گذاشت و به عنوان نائب رئیس شورای شهر  ابقا شد.

سعیدنیکوخصلت هم به عنوان تنها کاندیدای دبیری اول شورای شهر با 8 رای و 5 رای ممتنع به این سمت انتخاب شد. کریم صادق زاده هم که به عنوان تنها کاندیدای سخنگویی شورای شهر انتخاب شده بود به مانند نیکو خصلت، 8 رای از مجموع آرا را کسب کرد و دوباره به عنوان سخنگوی شورای شهر انتخاب شد.

 هیئت رئیسه شورا برای انتخاب خزانه دار شورای شهر تنها مسعودی ریحان را پیش روی خود دید و بنابراین با انتخاب مسعودی ریحان، از ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر تبریز رونمایی شد. 

بدین ترتیب شهرام دبیری، رئیس شورا، سونیا اندیش، نائب رئیس، سعید نیکو خصلت، دبیر اول، کریم صادق زاده سخنگوی شورا و غلامحسین مسعودی ریحان به سمت خزانه‌دار دوره پنجم شورای شورای شهر در سال سوم برگزیده شدند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •