مطهری اینبار در موضوع قره‌باغ نعل وارونه زد
 • 1398/06/04 10:05
 • 112259
حاشیه‌ای بر یک یادداشت؛

مطهری اینبار در موضوع قره‌باغ نعل وارونه زد

علی مطهری در یادداشتی به ظاهر دردمندانه برای احقاق حق مظلوم قدم برداشته اما در واقع آب در آسیاب دشمن ریخته و مُهر تایید بر ناجوانمردی رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران زده است.

گروه بین الملل آناج/امیرفاطمی؛ موضوع "بهشت زخمی دنیا" یعنی کشمیر، این روزها درد مشترک همه ی مسلمانان آزاده ی جهان می باشد.وقتی اخبار ظلمی که بر شیعیان این منطقه وارد می شود را می شنویم، حدیث شریف" مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم"‏ را برای خودمان بازخوانی می کنیم و امیدواریم روزی بتوانیم برای حل مشکلات این منطقه نیز قدم های موثری برداریم اما این به این معنی نیست که خدای ناکرده، جمهوری اسلامی ایران در موضوع کشمیر و یا قره باغ طرف باطل را گرفته باشد.

آقای علی مطهری امروز در یادداشتی به ظاهر دردمندانه برای احقاق حق کشمیر قدم برداشته اند اما در واقع آب در آسیاب دشمن ریخته و مُهر تایید بر ناجوانمردی رسانه ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران زده است که سال ها در جریان رسانه ای جمهوری آذربایجان رواج داشته است.

آقای مطهری در بخشی از یادداشت خود نوشته است: وظیفه جمهوری اسلامی ایران در موضوع کشمیر بیشتر از آن است که تاکنون از خود بروز داده است. متأسفانه سیاست خارجی کشور ما به موضوع همبستگی و برادری اسلامی توجه کافی ندارد. در گذشته نیز در موضوع مورد اختلاف آذربایجان و ارمنستان یعنی قره‌باغ، ما با آنکه حق با آذربایجان بود، به خاطر ملاحظات قومی در مجموع طرف ارمنستان را گرفتیم.

این همان خطّ ناجوانمردی بر علیه کشورمان است که دانسته یا نادانسته بر علیه انقلاب اسلامی روا شمرده شده است.آیا ایشان به واقع نمی دانند که ایران در موضوع قره باغ،طرف ارمنستان را گرفته بود یا طرف آذربایجان را؟

بارها اسناد متقن و مختلفی از کمک های تسلیحاتی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران به آذربایجان در جریان جنگ قره باغ منتشر شده است.نقل است وقتی مکالمات بی سیم یکی از فرماندهان ایرانی در جنگ قره باغ توسط ارامنه شنود شده بود، وزارت خارجه ی ارمنستان اعتراض جدی خود را با احضار سفیر ایران اعلام کرده بود.یا بارها نقل شده است که رئیس جمهور فقید آذربایجان حیدر علی اف نشان افتخار و شجاعت به فرماندهان ایرانی حاضر در جنگ قره باغ اعطا کرده بود.

جای بسی تعجب است که آیا واقعا علی مطهری نماینده‌ی محترم مجلس، از این موضوعات خبر ندارد؟ اگر واقعا ایشان در بی خبری نسبت به تاریخ معاصر کشورمان بسر میبرند خیلی راحت می توانند ادعاهای مطرح شده را بصورت متقن و با اسناد غیرقابل انکار در فضای مجازی روئیت کنند.حتی اگر باز هم نسبت به مساله شک داشتند می توان دیداری بین ایشان و فرماندهان وقت ایرانی در جنگ قره باغ ترتیب داد تا ابهامات آقای مطهری رفع گردد.

آقای مطهری بدانند که یادداشت ایشان در همان ساعات اولیه ی انتشار، بصورت ترجمه شده در سایت های مخالف روابط حسنه ی دو کشور ایران و آذربایجان قرار گرفت و همگی از قول نماینده‌ی مجلس ایران نوشتند که: با اینکه حق با آذربایجان بود، ایران از ارمنستان حمایت کرد.

این همان خط خبری است که سال ها در جمهوری آذربایجان بر علیه ایران استفاده شده است و امروز متاسفانه علی مطهری باد گلوی جریانات قومی را خالی می کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • عباس کریمی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۱:۰۴
  مطهری می داند و خبر دارد که چه گذشته بر آذربایجان این شما هستید که سرتان را در برف کرده اید......
  شما اگر خود را صدای آذربایجان می دانید دو خط هم از تست گیری زبان فارسی در مدارس ابتدایی از بچه های آذربایجان بنویسید.........
  حنای شما برای مردم آذربایجان رنگی ندارد.....
  21 + 4 -
 • آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۵:۰۴
  سلام-نفاق آشکار است دروغ عیان می باشد کینه ونفرت دشمنی برعلیه آذربایجان مظلوم در همه سیاستهای اتخاذ شده فرهنگی سیاسی واقتصادی بر دوست ودشمن مانند روز معلوم است سوء استفاده از احساسات مذهبی آذربایجان جهت تحمیق مردم ساده دل آذربایجان غیر قابل انکار است شما چه چیزی را تکذیب می کنید شما چه چیزی را تکذیب می کنید مگر نتایج سیاستهای جنگ جمعیتی بیش از یکصد سال اخیر را که روز به روز تشدید و منافقانه تر می گردد نمی بینید کاری به سردمداران جمهوری آذربایجان ندارم آنها بازماندگان حاکمان زمان شوروی سابق هستند و ملی نمی باشند تقدیر الهی جاری خواهد شد وعده الهی عملی خواهد شد به سوی عصر ظهور پیش می رویم با این سیاستهای احمقانه چرا باید چهره انقلاب اسلامی لطمه می زنند و از خدا نمی ترسند
  12 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۵:۲۹
  مطالعه رسانه های ادواری ارمنستان بعد از فروپاشی شوروی وسطح روابط ایران وارمنستان به استناد همان کشور جعلی نشان از درستی فرمایشات جناب مطهری دارد ادعای جمهوری آذربایجان به کنار مطالعه تجزیه تحلیل کارشناسان روس هم که متحد اصلی ارمنستان هست نیز حاکی از این امر می باشد آری در اوایل جنگ قره باغ اقدامات احساسی وخود جوش بوده ولی بعدا اطاقهای فکر پان فارس مواضع آریائی خود را تبین کردند باید هم رسانه های وابسته به آن جریانات تکذیب نماید همانگونه که مدتها اعراب خائن روابط با اسرائیل را مخفی می کردند و....
  18 + 0 -
 • مسعود
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۱۷:۲۴
  دیگه عالم و آدم میدونند که ایران در جنگ قره باغ به ارمنستان کمک کرده.قضیه مال شیشصد سال پیش نیست که..مال همین سی سال پبش است.اسناد و مدارکش موجود است
  3 + 0 -
 • همون افراطی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۲۳:۲۴
  حرف تازه ای نزده
  میتونید به اسناد ویکی لیکس در مورد روابط ایران با ارمنستان به تاریخ 2007 June 20 مراجعه کنید
  اینم لینکش
  https://wikileaks.org/plusd/cables/07BAKU766_a.html
  2 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۰:۳۴
  مطهری از مسئولین کشوره یعنی شما میخوای بگی از اون بیشتر میدونی کاسه داغ تر از اش شدی اناج مثل همیشه
  6 + 1 -
 • وحید
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۱:۱۱
  سیاست کشور درآن زمان ایجاب می کرد که کمیته امداد ایران برای مسلمانان قره باغ سیب زمینی - خرما - وغیره بفرستد و از طرفی سلاح هم به هسایه ارمنی می فرستاد.در ظاهر ایران طرفدار آذربایجان بود و بنا به مصاحبه هایی که در هردو کشور داشته ام و حتی در مرز با ایرانیان منطقه خدافرین صحبت می کردم..در مقطعی ارمنیان متجاوز به این طرف یعنی جنوب آراز شلیک هایی کرده بودند که طی چندین عملیات سپاه، ارامنه متجاوز از سوی ایران به عقب رانده شدند ولی در کل سیاست ایران و روسیه کمک به ارمنستان بود چراکه ارمنستان به تنهایی توانایی اشغال قره باغ را نداشت و ندارد...در کل به مرور زمان همه چیز مشخص می شود.حال مطهری این سخنان را به چه نیتی گفته خدا می داند...حال شما این سیاست را در مرز نوردوز می بینید که چه امکاناتی برای ارامنه متجاوز ایجاد شده و تشکیلات صادرات گاز و برق را همه می بینند.اگر یک روز ایران دست از حمایت خود از ارامنه بردارد، قره باغ به آغوش آذربایجان باز می گردد ولی روسیه بر همه چیز نظارت دارد و این اجازه را نمی دهد...
  3 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۲۰:۵۷
  شوونیسم فارس_ارمن درصددجدایی هرچه بیشتر دواذربایجان ازهم هست
  3 + 0 -
 • حسن
  پاسخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۶
  یعنی علی مطهری که از ابتدا در بطن سیاست گذاری ایران بوده اندازه شما نمی داند وقتی می گوید ما طرف کشری مشخص هستیم نباید شک کرد
  2 + 0 -
نظر شما
 • 9
 • 0
 • 3
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •