جماعتِ تابـع از نوعِ تک‌گانه
 • 1398/05/06 15:59
 • 111797
یادداشت وارده

جماعتِ تابـع از نوعِ تک‌گانه

مشکل ما با مدیران لیبرال مسلک این نیست که سفر خارجی بروند یا نروند، شهید بهشتی نیز سالها در آلمان سکونت داشت اما یک مسلمانِ انقلابیِ تمام عیار بود.

گروه سیاسی آناج/سجاد حسین‌زاده؛ در روزهای اخیر لیستی توسط یک نماینده مجلس از نوع افراطی و گل به خودی منتشر شد که در آن ردیف هایی از اسامی مسئولین و مدیران فعلی و سابق و آتی درج و برای هر یک دلیلی برای دوتابعیتی بودن ذکر شده بود، این لیست برای من نگارنده از دوجهت مهم جلوه کرد، اول اینکه نماینده افشاگر مدعی احتمال قوی دوتابعیتی بودن رئیس جمهور بود و دیگری درج اسامی دو تن از چهره‌های آذربایجان شرقی است.

نکته جالب ادعا کننده دلیل و مستندات بود که نوشته بود براساس شواهد و قرائن! این چنین است که برخی‌ها بدون مستند در حق طیفی که بدان انتساب دارند اجحاف می کنند و لیبرال جماعت با استناد به نوع و روش  این جماعت، انقلابی ها را افرادی بدون استدلال و برهان جلوه می دهند برای افکار عمومی.

در نظر من نگارنده، دو یا تک تابعیتی بودن تفاوتی ندارد، از آن جهت که در حالی که فرد دانسته یا نادانسته سرچشمه فکری اش، غرب و لیبرال دموکراسی است یا بدان ها تمایل دارد از باب تهی بودن از ایدئولوژی انقلاب اسلامی، آنگونه می اندیشد که غربی ها می اندیشند و می خواهند، تفاوتی ندارد که تابعیت کشور دیگری هم داشته باشد یا نه، او خواسته یا ناخواسته تابع است.

حالا وجود یا عدم وجود یک تکه کاغذ تفاوتی در اصل معامله نمی کند، در اصل، این نوع نگاه که برویم سندی پیدا کنیم که فلانی دوتابعیتی است تا او را در افکار عمومی رسوا و منزوی کنیم، یک نگاه کوته بینانه است و مسیری اشتباه، البته اگر دستگاه امنیتی اطلاع و یقین دارد که فلانی دوتابعیتی است نباید اجازه حضور فرد را در مسئولیت بدهد اما اگر سندی و یا دلیلی وجود ندارد بهتر است فرد را با روش اندیشه و استدلال برای افکار عمومی معرفی کرد، تازه اگر فردی عامل اجنبی باشد هر وقت بخواهد و بخواهند(البته اگر دارای ارزش برای آن طرفی ها باشد) برایش در آن و لحظه فرش قرمز پهن می شود و نیازی نیست که پیش تر ما را مطلع کنند. 

مشکل ما با مدیران لیبرال مسلک این نیست که سفر خارجی بروند یا نروند، شهید بهشتی نیز سالها ساکن آلمان بود اما یک مسلمان انقلابی تمام عیار و ضد غرب و شرق بود، افکاری که این افراد در بدنه مدیریتی کشور تزریق کرده اند، نوع رفتاری که اینان در سیستم اداری باب کرده اند باید اصلی ترین زمینه تاخت و تاز نقادانه به رفتار و افکار اینان باشد و الا افشاگری کنی و بعد اینان با مظلوم نمایی تکذیب کنند و عکسی از دوران دفاع مقدس خود منتشر کنند که ما فلان بودیم و فلان هستیم، دردی از درد مردم دوا نمی شود، باید رفتار اشرافی، رفتار رانتی، رفتار باندی اینان را زیر سوال برد و الا همینان هم نماز جمعه می روند هم دیدار رهبری و هم پیاده روی اربعین، اینان کار خود را خوب بلدند و ظاهرسازی را در به معنای تمام کلمه می دانند و عامل هستند.

در باب دوتابعیتی بودن رئیس جمهور نیز همین موارد مطرح است و باید گفت بهتر است به نقد رفتار و افکار رئیس جمهور بپردازیم تا اینکه بگوییم دوتابعیتی است و فلان و فلان! آن کسانی که باید در ابتدا و به دقت بررسی کنند افکار و رفتار فرد را، می توان گفت دچار مصلحت اندیشی افراطی می شوند و بعدها مردم را مقصر می دانند، حال کار از کار گذشته است، بگذارید این چند سال هم بگذرد تا بعدها شاید فرجی در روش ها و انتخاب ها حاصل شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •