53درصد از جمعیت استان، تحت پوشش بیمه‌ هستند/ بخشودگی جرایمِ کارفرمایان به شرط ارائه سند
 • 1398/04/19 09:58
 • 110513
مدیر کل تأمین اجتماعی استان؛

53درصد از جمعیت استان، تحت پوشش بیمه‌ هستند/ بخشودگی جرایمِ کارفرمایان به شرط ارائه سند

سمساری گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجا بدهی را نداشته باشند، می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعب مربوطه ارائه نمایند.

به گزارش آناج، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی  با بیان اینکه بیش از 53 درصد جمعیت استان در قالب 690 هزار بیمه شده اصلی، 181 هزار بازنشسته و مستمری بگیر اصلی و 13 هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، میزان حقوق و مستمری پرداختی در استان را ماهانه 281 میلیارد تومان اعلام و اذعان داشت: ماهانه بالغ بر سه میلیارد و 400 میلیون تومان از بابت تعهدات کوتاه مدت و 17 میلیارد تومان از بابت مقرری بیمه بیکاری در استان پرداخت می شود.
خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در جهت تسهیل امور مخاطبین  در حال توسعه است

مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی، از اواخر سال گذشته در سازمان پیاده سازی شده است، اذعان داشت: در حال حاضر 40 سرویس خدمتی به صورت غیرحضوری در دسترس مخاطبین است و با تکمیل زیرساختها، این خدمات به 200 سرویس خواهد رسید که اقدامی در جهت تسهیل امور مخاطبین و صرفه جویی در وقت و هزینه آنان بوده و زمینه ارتقای کمی و کیفی خدمات را فراهم خواهد آورد.

وی افزود: در حال حاضر ایجاد پرونده الکترونیک بیمه شدگان نیز در واحدهای اجرایی در حال اجرا می باشد که بستری در جهت توسعه هر چه بیشتر خدمات  الکترونیک و تسریع خدمات خواهد بود.
سازمان تأمین اجتماعی، پیشگام در بهبود فضای کسب و کار


جعفر سمساری، با اشاره به بخشنامه 17 ماده ای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار، اذعان داشت: بازرسی از دفاتر قانونی به استناد دفاتر آخرین سال مالی، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، تسهیل و تقسیط پرداخت بدهی های معوق، اخذ لیست حق بیمه و تداوم ارائه خدمات به کارگاههای دارای بحران و تسهیل اخذ و یا تمدید کارت بازرگانی، از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در رونق تولید و حمایت از کارفرمایان و بازرگانان است.


جرائم حق بیمه کارفرمایان خوش حساب بخشوده می شود


جعفر سمساری با اشاره به نامگذاری سال 98 تحت عنوان سال رونق تولید اذعان داشت: در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و نیز مساعدت با کارفرمایان خوش حساب مدیون که به عللی نتوانسته اند حق بیمه کارگران خود را در موعد مقرر پرداخت کنند، بخشودگی جرائم کافرمایان خوش حساب منطبق بر آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات در سال 98 مشابه سال گذشته اجرا می شود و کارفرمایان تا تاریخ 13/06/98 مهلت دارند جهت بهره مندی از این بخشودگی به شعب تأمین اجتماعی مراجعه نمایند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه جرائم متعلقه مربوط به بدهی های قبل از 96/12/29 مشمول این قانون است، اذعان داشت: کارفرمایان تا تاریخ 98/6/13 می توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ها و فرمانداری و بخشداری ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه ستاد تسهیل به سازمان تأمین اجتماعی نسبت به پرداخت و یا تقسط بدهی قطعی شده خود اقدام نمایند.
جعفر سمساری، همچنین در خصوص بدهی کارگاههایی که بعد از تاریخ 96/12/29به علت بروز یکی از موضوعات دلایل ابرازی آیین نامه مذکور دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جرائم می باشند، عنوان داشت، این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند تا نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرائم بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه کارگاههای ورشکسته و تعطیل و پیمانکاران مشمول این طرح نیستند، خاطر نشان کرد، چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجا بدهی را نداشته باشند، می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعب مربوطه ارائه نمایند که در این صورت با تقسیط  ١٢ ماهه از ١٠٠درصد بخشودگی جرائم متعلقه برخوردار می شوند و چنانچه در ١٨ ماه بدهی خود را پرداخت کنند از ٨٥ درصد بخشودگی جرائم بهره مند شده و با تقسیط ٢٤ ماهه بدهی خود، از ٧٥ درصد بخشودگی جرائم برخوردار می شوند و اگر در ٣٠  و یا ٣٦ ماه قسط بندی کنند به ترتیب از ٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.

بانوان خانه دار تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار می گیرند

مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با اشاره به این که بانوان نقش مهمی در تأمین و تضمین آتیه خانواده ها دارند، اذعان داشت، بیمه زنان خانه دار در جهت تحت پوشش قرار دادن زنان خانه دار که تابع نظام بازنشستگی دیگری نمی باشند، پیش بینی شده و بانوان خواهند توانست با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی و عقد قرار داد با نرخهای 12، 14 و 18 درصد حقوق مبنای کسر حق بیمه، از مزایای سازمان تأمین اجتماعی برخوردار گردند.
وی تأکید کرد، در صورت عقد قرارداد 12 درصد صرفاً تعهدات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی قابل ارائه خواهد بود، و در قراردادهای 14 و 18 درصد به ترتیب فوت قبل از بازنشستگی و ازکارافتادگی به مزایای مقرر افزوده خواهد شد و همچنین ارائه خدمات درمانی نیز با پرداخت حق سرانه درمان قابل ارائه می باشد و این در حالی است که امکان استفاده از دفاتر درمانی به تبع پدر و یا همسر و نیز دریافت هم زمان مستمری بازماندگی در مدت بیمه پردازی در چارچوب مقررات، فراهم شده است.

دانشجویان از دوران تحصیل به فکر تأمین آتیه خود باشند

مدیر کل تأمین اجتماعی استان، بیمه دانشجویان را خدمتی دیگر از سازمان تأمین اجتماعی دانست و اذعان داشت: تمامی دانشجویان براساس ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد در صورتی که در تاریخ ارائه تقاضا مشمول هیچ نظام بیمه ‏ای نبوده و حداقل و حداکثر سن آنان در زمان درخواست و عقد قرارداد به ترتیب 18 و50 سال تمام باشد، تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار می گیرند.
جعفر سمساری افزود، در صورتی که سن متقاضی در زمان ارائه تقاضا بیش از 50 سال باشد، باید معادل مازاد سنی مقرر دارای سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین‌اجتماعی باشد و از آنجایی «تحصیل» شغل تلقی نمی‏ شود، در صورتی که دانشجو طبق ضوابط مربوطه مشمول دریافت مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد قرارداد با او همزمان با دریافت مستمری در چارچوب قانون بیمه دانشجویی بلامانع است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •