جوانان؛ چالشِ خود مجتهد پنداران
 • 1398/04/10 14:05
 • 110360
بسیار شنیده‌ایم از شنبه‌های مابعد انتخابات! (بخش اول)

جوانان؛ چالشِ خود مجتهد پنداران

زمانه‌ی خودمرجع تقلیدِ سیاسی پنداری گذشته است و زهی خیال باطل اگر نیت بنا بر این باشد که برخی تصمیم بگیرند آن هم نه تصمیم عاقلانه و مدبرانه و بخواهند دیگرانی بعنوان بدنه فعال، بی چون و چرا بردگی کنند برای بر کرسی نشستن تصمیماتِ غلط یک حلقه خاص!

گروه سیاسی آناج/ سجاد حسین‌زاده؛ موعد انتخابات نزدیک است و آنانی که در ذهن خود دارند تا در این فضا موثر باشند به تکاپو افتاده اند. برخی از کاندیداهای احتمالی (شما بخوانید حتمی) حضور میدانی دارند و دیگرانی حضور محفلی و مجازی، در نگاه اول تفاوتی میان این افراد نیست و همگی در حال تکاپو هستند.

از برای بدست آوردن رای مردم و راهی شدن به سمت بهارستان، البته هستند کسانی که دغدغه احراز صلاحیت نگرانی شان را صدچندان کرده و وصف شان نوشتاری دیگر می طلبد.

القصه تمامی کاندیداهای احتمالی بخصوص از نوع جناحی و طیفی با چالشی اساسی مواجه هستند که به احتمال قوی این چالش فعلی در میانه کارزار انتخابات به بحرانی برای رای آوری شان بدل خواهد شد و آن چالشِ فعلی و بحرانِ آتی چگونگی همراهی بدنه رای طیفی و جریان‌ساز است.

همیشه هستند افراد تاثیرگذاری که با فعال شدن در محیط انتخاباتی سعی می کنند جریان‌ساز باشند و رای طیفی و جناحی را به سمت دلخواه خود هدایت کنند و اینان از تکلیف و دفع افسد به فاسد استدلال می کنند تا بسط دموکراسی و احتمال دیوار کشی و جنگ و.. .

البته غالب این جریان فعال، جریان جوان در حال تحصیل یا تحصیل کرده است که با احساسات پاک و آرمان خواهانه وارد گود می شوند تا موفقیت تفکر خود در عرصه سیاسی را شاهد باشند، حال اینکه همیشه خدا این احساسات آرمان خواهانه بازیچه دست افراد و طیف های سیاسی شده و یا هماره با لطایف الحیلی مصادره به نفع شده است. 

مساله ای که انتخابات سال 98 را تحت شعاع قرار خواهد داد(حداقل در جغرافیای تبریز و شاید هم در سطح کشور همه گیر باشد)، مساله همراهی این بدنه فعال با لیست ها و افراد طیفی خواهد بود، براساس مشاهدات محفلی و برآوردی که از طیف های مختلف بدست آمده، اینبار اعتماد بدنه فعالِ جوان به لیست ها با دشواری شدید و در برخورد با افراد کاندیدا با دشواری خفیف تری نسبت به لیست ها روبرو خواهد بود.

از این رو چالش اساسی طیف ها و افراد در این گودِ انتخاباتی چالشِ اعتمادِ بدنه فعال است. برخی نسبت به این مساله خوش بین هستند و در نظر خود التهاب شب انتخابات را به انتظار نشسته اند که با ترساندن از رای آوری این و آن روانه میدان کنند این بدنه فعال را. لکن در نظرِ منِ نگارنده زهی خیال باطل! البته تحققِ نظر من بستگی دارد به پایبندی بدنه فعال به خواست و اعتقاد خود و الا بسیار شنیده ایم از اصلاح مسیرهای شنبه های بعد از انتخابات!

زمانه‌ی خودمرجع تقلیدِ سیاسی پنداری گذشته است و زهی خیال باطل اگر نیت بنا بر این باشد که برخی تصمیم بگیرند آن هم نه تصمیم عاقلانه و مدبرانه و بخواهند دیگرانی بعنوان بدنه فعال، بی چون و چرا بردگی کنند برای بر کرسی نشستن تصمیماتِ غلط یک حلقه خاص!( از این حلقه های خاص بسیار تشکیل شده و خواهد شد و مقصود نه یک حلقه که تمامی حلقات است)

در نوشتارهای آتی درباره چگونگی برون رفت از این چالش نگاشته خواهد شد، کوتاه سخن اینکه علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد و این هشداری ست به عقلای قوم که خوشبختانه نه تنها به مانند عده ای، دغدغه خود را ندارند بلکه در اندیشه تشکیل مجلس انقلابی و کارآمد هستند البته با عناصر جوان!

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •