خدایِ خرق عادت و شفافیت
 • 1398/03/26 17:06
 • 110224
یادداشت وارده؛

خدایِ خرق عادت و شفافیت

اگر قرار باشد براساس عادت های تعریف شده غربی ها و غرب مدار ها رفتار شود، بی شک انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نمی دید. تمامی چالش های مسیر انقلاب اسلامی با برهم زدن عادت ها و گشایش مسیر سوم تبدیل به فرصت شده اند.

گروه سیاسی آناج/ سجادحسین‌زاده؛ دیدار آقای آبه شینزو(به سفارش سفارت ژاپن مبنی بر تقدم نام خانوادگی) با امام خامنه ای کنش و واکنش های مختلفی را در پی داشت، گرچه سکوت عده ی زیادی در این فقره مجالی دیگر برای تفسیر می خواهد. اولین بار که تصاویر دیدار را از تلویزیون دیدم، برداشتم رفتار خلاف عادت(نه عرف دیپلماتیک) رهبری در برخورد با پیامِ واصل شده ی ترامپ بود، رهبری محترمانه پیام واصله را پس زدند، اما چرا گفتم خلاف عادت؟!
عادت ذهنی ایرانی جماعت بخصوص در سال های اخیر و در روزگار برجامی عادت کرده بود به این که نه تنها باید این پیام باز می شد، بلکه باید پسندیده هم می شد و روزها و ساعت ها  تفسیر می شد و جیره خواران غربگرا آن را تبدیل می کردند به گفتمانِ شماره یک افکار عمومی و در پس آن عناصر سیاسی وارد عملیات کارسازی برای مذاکره مجدد می شدند، خرق عادت شیوه ای بود که رهبری در برابر خدعه غربی در پیش گرفتند و چه بهت آور و غرورانگیز بود صحنه ی برهم زدن عادت، در آنی و لحظه ای عادت های ذهنی غربی ها و در ادامه جهانیان و البته داخلی های غرب مدار، بهم ریخت و همه دانستند که همیشه راه دیگری هم وجود دارد، همیشه در دوراهی بودن به معنی عدم تلاش برای گشایش مسیر سوم نیست. اگر قرار باشد براساس عادت های تعریف شده غربی ها و غرب مدار ها رفتار شود، بی شک انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نمی دید. تمامی چالش های مسیر انقلاب اسلامی با برهم زدن عادت ها و گشایش مسیر سوم تبدیل به فرصت شده اند، از فتنه های قومی و قبیله ای(قبیله سیاسی) بگیر تا جنگ تحمیلی، از 78 بگیر تا 88، همه و همه با تدبیر و خرق عادت رفع خطر و به فرصت بدل شده اند. اگر بنا به رفتار عادی باشد که دیگر نیاز به چالش نیست، اصلا اگر ایران به خواست غرب و غرب مدارهای داخلی رفتار کند، دیگر بازیگر نامطلوب تعریف نمی شود، می شود مطلوب و دلخواه و دیگر نیازی به تقلا برای براندازی یا تغییر رفتار نیست، حاضرند یک روحانی معمم، نفر شماره یک ایران باشد، نماز بخواند و موعظه کند اما خلاف عادت غرب عمل نکند! 
مسیر سوم یعنی مسیر "مقاومت" در برابر دوگانه طراحی شده و مطلوب غرب و غرب مداران داخلی، مسیری است که در صورت ایستادگی ملی و کار و تلاش بدون دل بستگی به خارج از مرزها، ملت ایران را برای سالیان دراز از چاهِ نفت فروشی و دلارهای نفتی رها می کند و جهش اقتصادی براساس تولید ملی را به واقعیت تبدیل می شود.
دیگر نکته در ذیل خرق عادت رهبری در پاسخ به پیام ترامپ، نحوه ی اطلاع رسانی جریان بود که بلافاصله و در اوج شفافیت صورت گرفت و این نیز خود برهم زدن عادت ها بود که مسیر تفسیرهای من درآوردی را بست و اتاق فکرهای عملیات روانی را خلع سلاح کرد و به چه کنم؟ چه کنم؟ انداخت، افکار عمومی که عادت کرده بود به مذاکرات محرمانه(برای همیشه) و امضای سندهای ناگفتنی و نادیدنی، اینبار با یک شفافیت حقیقی و عریان روبرو شد که تا چند روز توان هضم نداشت و البته همیشه هستند ذهن های مریض و داستان ساز که نباید اهمیتی برایشان قائل شد، فارغ از پیام های که این خرق عادت ها برای اردوگاه غرب داشت، گشایش مسیر جدید و شفافیت با افکار عمومی پیام هایی اساسی بود برای دولتی ها و اردوگاه غرب مداران، اگر و اگر بدانند!

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •