استنطاق شورا از مدیرعامل برق منطقه‌ای/ تولید ارز دیجیتال معضل جدید مصرف
 • 1398/03/26 09:40
 • 110216
گزارش آناج از جلسه شورای شهر تبریز؛

استنطاق شورا از مدیرعامل برق منطقه‌ای/ تولید ارز دیجیتال معضل جدید مصرف

صدو بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر،با حضور اعضا و شهردار تبریز برگزار شد.

به گزارش آناج، صدو بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر صبح امروز در عمارت میدان ساعت شروع به کار کرد. گزارش مدیرعامل برق منطقه ای استان از میزان تولید و مصرف برق در تبریز و شهرهای اطراف، بررسی لوایح هبه‌های شهرداری به برخی افراد و اشخاص از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

یک میلیون مشترک برق در شهرهای تبریز اسکو آذرشهر

1. دستورجلسه؛ (گزارش مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی در خصوص مدیریت مصرف بهینه‌ی انرژی در فصل تابستان و پیش بینی تمهیدات لازم برای کاهش قطعی برق)

عادل کاظمی رئیس برق منطقه ای آذربایجان در گزارش خود گفت: شرکت برق منطقه ای آذربایجان شامل شهرهای تبریز،اسکو و آذرشهر می شود که بش از یک میلیون مشترک در این مناطق از خدمات این شرکت بهره مند می شوند.

تولید ارز دیجیتال معضل جدید مصرف

وی افزود: مصارف برق در بخش معدن 32درصد، بخش خانگی 37درصد و تجاری 10 درصد و مابقی مربوط به مصارف عمومی می شود. همچنین استفاده از ارزدیجیتالی در تبریز افزایش یافته که با استفاده از برق غیر مجاز اقدام به این کار می شود.

خاموشی‌های تابستانی در انتظار شهروندان تبریزی

مدیرعامل شرکت برق ادامه داد: بیشترین مصرف برق در شمال غرب مربوط به تبریز است. مقرر شده 487 مشترک با اجرای تعهدی نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کنند. با ادامه روند کنونی شاهد خاموشی برق در تابستان خواهیم بود و مردم باید در صرفه جویی کردن دقت لازم را به عمل آورند.

کاظمی خاطرنشان کرد: سامانه 121 شرکت برق فقط می تواند برای 50نفر به طور همزمان پاسخگو باشد به همین دلیل برخی از مردم از معطل ماندن در پشت خط تلفن اظهار گلایه می کنند. خاموشی های سال گذشته تبریز عوارض جانبی زیادی ایجاد کرد که باید امسال کاهش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان افزود: در تبریز استفاده از منابع جدیدِ تولید برق کم رونق بود ولی اکنون تولید برق از سلولهای خورشیدی روبه افزایش است.

گزارش مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان با واکنش اعضای شورا شهر روبه‌رو شد.

تقی پور: عضو شورای شهر تبریز با اشاره به موضوع گزارش شرکت برق با طرح این سوال پرسید: اقدامات شرکت برق در مواجهه و جلوگیری از تولید ارز دیجیتال چیست؟ امنیت و سودآوری دو مقوله مهم برای شرکت برق هستند که به نظرم سودآوری در اولویت اول قرار دارد.

کسی پاسخگوی خانواده‌های خسارت دیده نیست

مسعودی ریحان رئیس شورای استان گفت: کسی پاسخگوی خانواده هایی که از بابت قطعی برق دچار خسارت می شوند نیست. در استفاده از ارزدیجیتال ساخت و پاخت‌هایی در اداره بر ق انجام می شود.

وی افزود: آیا شرکت نفت نمی داند مصرف برق در کدام منطقه بیشتر است؟ اگر به شهر هوشمند دست پیدا کنیم تمامی این مشکلات حل خواهد شد.

صادق زاده: سخنگوی شورای شهر تبریز نیز با اشاره به موضوع روشنایی تیرهای چراغ برق در سطح شهر گفت: 155تیر چراغ برق نیاز به جابجایی دارد.

استفاده بی رویه برق در ساخت‌وسازغیرمجاز

بابایی اقدم: رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: در برخی مناطق فرسودگی تیرهای چراغ برق دیده می‌شود. ازطرفی ساخت و سازهای غیرمجاز باعث افزایش  استفاده از برق غیرمجاز شده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از تصادفات جاده ای مربوط به عدم روشنایی جاده ها است و رئیس شرکت برق منطقه ای اعلام کرد به ما ارتباطی ندارد.

کاظمی: زئیس شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی در پاسخ به ایرادات اعضای شورای شهر خاطرنشان‌کرد: در شرکت مبل باید مرکز اتصال برقی ایجاد شود تا از نوسانات برق جلوگیری به عمل آید، برای انجام این کار نیز موضوع  درحال بررسی توسط دادستان تبریز است.

رشوه50میلیونی به مامورین شرکت برق

وی ادامه داد: برخی از ماموران ما در مواجهه با استفاده های غیر مجاز با درخواست‌های رشوه50میلیون تومانی روبه رو می‌شوند که کنترل کردن این موضوع بسیاردشوار است. باید عوامل انتظامی و دادستانی به این موضوع ورودکنند.

کاظمی یادآورشد: از مجموع9400واحد صنعتی موجود 1600نفر طی قرارداد با شرکت برق، کاهش مصرف را در دستورکارقرار دادند. شرکت‌های بیمه عهده دار پرداخت خسارت نمی شوند.

2-دستورجلسه(بررسی لایحه 87460/93مورخ 97/12/21شهرداری تبریز در خصوص اعمال مساعدت و کاهش مبنای محاسبه عوارضات ساختمانی از کل مبلغ83میلیون تومان احتسابی به میزان حدود 50درصد معادل مبلغ 40میلیون تومان )

بارای اعضای شورا با اختصاص ۴۰میلیون تومان به‌منظور تسویه‌ی هبه و همان مقدار به صورت اقساط به تصویب رسید.

3-دستورجلسه(لایحه شهرداری تبریز در خصوص اعمال مساعدت و پرداخت مبلغ 5میلیون تومان از بابت هزینه های درمانی فرزند اقای ایوب شهبازی)

پرداخت مبلغ 5میلیون تومان از بابت هزینه های درمانی فرزند آقای ایوب شهبازی به تصویب شورای شهر رسید.

4-دستورجلسه(ارائه گزارش ریاست کمیسیون تحقیق ،نظارت و بازرسی شورا در خصوص اقدامات انجام یافته کمیسیون در تحقیق و تفحص از شرکت همشهری)

آجودان‌زاده:رئیس کمیسیون نظارت‌و بازرسی شورا با بیان گزارش خود گفت: شورای پنجم محل امضای دلالان نیست. در جریان شکایت یک نفر از اعضای شورا فیلم جلسات شورا در اختیار دادگاه قرار گرفته است. این فیلم چگونه بدون درخواست کتبی دراختیار دادگاه قرار گرفته است.

سود18درصدی پیمانکار از حقوق کارگران

محرم محمدزاده: نائب رئیس کمیسیون فرهنگی نیز تصریح کرد: برخی شرکت‌هایی که با شهرداری طرف قرارداد هستند قانون را دور می زنند.حقوق کارکنان را در حساب‌های خود به صورت سپرده قرار می دهند و سود18درصدی دریافت می‌کنند.

وی اضافه‌کرد: شهرداری باید باکارگران به صورت مستقیم قرارداد ببندد. شرکت همشهری اعلام کرده 85میلیارد از شهرداری طلب دارد. چرا شهرداری باید این مقدار بدهکار باشد؟

لوایح هبه در پشت صحن شورا

5-دستورجلسه(ارائه گزارشی توسط دبیر شورا در خصوص لوایح ارسالی از سوی شهرداری به شورای اسلامی از ابتدای شروع به کار دوره پنجم شورای اسلامی تا به امروز)

تقی زاده: عضو شورای شهر با اشاره به تعداد جلسات شورا اظهارداشت: تقریبا124جلسه شورا برگزار شده که 47جلسه در سال 96  و 66 جلسه به سال گذشته اختصاص دارد همچنین، 199لایحه در جلسه شورا تعیین تکلیف شده،195 لایحه نیز از طرف شهرداری به صحن شورا ارسال شده که از این تعداد،76لایحه بلاتکلیف مانده که 50لایحه مربوط به هبه است.

تذکر بابایی اقدم نسبت به عدم اتمام طرح های شهری

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر در تذکری به شهردار تبریز گفت: چرا تذکراتی که درجلسات شورای شهر داده می شود موثر واقع نمی گردد؟ اگر مشکل از هیئت مدیره‌ها است نفری به عنوان بازرسی معرفی شود.

وی ادامه داد: هم اکنون که در فصل آسفالت ریزی قرار داریم کارخانه تولید قیر تعطیل است. آورده وزیر راه به تبریز چه بود؟ نمایندگان مجلس باید دست وزیر را گرفته و وضعیت آسفالت جاده‌های استان را به وی نشان می دادند.

بابایی اقدم خاطرنشان کرد: طرح تفضیلی خلجان بعد از گذشت چهارسال متوقف شده است.

ادامه جلسه شورا با ارائه گزارش اسحقی معاون شهردار درارتباط با آسفالت سطح شهر تبریز همراه بود.

وی گفت:  تاکنون40هزارتن آسفالت تولیدی در شهر مورد استفاده قرار گرفته است، به لحاظ تولید قیر مشکلی وجود ندارد هرچند که مشکلی در اعضای هیئت مدیره‌ها وجود دارد. ما بدنبال سیاه‌کاری آسفالت شهری نیستیم هدف زیرسازی خیابان‌های تبریز است.

«آسفالت شهریمیز» از حرف تا عمل

اسحقی تصریح کرد: گروهی با اسم «آسفالت شهریمیز» درفضای مجازی به وجود آورده‌ایم که برای بیان مشکلات آسفالت ریزی  مورد استفاده قرار می گیرد. از اعضای شورای شهر درخواست داریم در این گروه فضای مجازی عضو شوند چراکه این گروه به صورت شفاف و شیشه ای عمل می کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •