جنگ بد است، سلمنا، اما بازدارنده چیست؟
 • 1398/02/25 13:58
 • 109707
یادداشت وارده؛

جنگ بد است، سلمنا، اما بازدارنده چیست؟

سربازان فکری آمریکا در داخل چه بدانند و چه ندانند با فشار برای مذاکره و معامله بر سر قدرت دفاعی ایران، تمهیدات جنگ و تسلیم در آینده را مهیا می کنند.

گروه سیاسی آناج/ غلامرضا سیفی؛  تیترِ درشت می زنند، یادداشت و مقاله می نویسند، تحلیل های کوتاه و بلند به خورد مخاطب می دهند، هیاهو راه می اندازند و گرد و خاک می کنند، که چی؟! اینکه آمریکا به دنبال جنگ است. 

از میان این همه قیل و قال، دو گانه "جنگ و صلح" و "مذاکره و مقابله" پدید می آورند. هیولایی از جنگ تصویرسازی می کنند و صلح و مذاکره را به سان یک فرشته نجات به تصویر می کشند. برای بخش اولش یعنی هیولای جنگ باید ساعتها بحث کرد، پر بیراه نمی گویند شاید جنگ هیولاست(البته مانده با کدام جهانبینی نگاهش کنی) اما این سوی دوگانه جنگ و صلح یعنی صلح و آشتی که بزعم آنها از مسیر گفتگو و مذاکره عاید می شود، بحث سرش زیاد است. آیا واقعاً و همیشه مذاکره فرشته نجات بوده، اگر بوده پس چرا برجام آن روی دلاویزش را نشان نداد و شد همان هیولا، شد همان مالیخولیا؟! 

دشمن یعنی آمریکا، یعنی استکبار یعنی شیطان اکبر می داند به دنبال چیست. با یک آرایش کذایی سربازان فکری و عقیدتی اش را فعال می کند که با حربه جنگ، نظام ایران را با فشار افکار عمومی به سمت مذاکره و معامله سوق دهند. ابلیس می داند به دنبال چیست و روی سربازان فکری اش در داخل ایران حساب باز کرده. آنها موظفند همان هیولاسازی جنگ و قریب الوقوع بودنش را به ذهن جامعه ایرانی القا کنند تا ایران را دوباره به میز مذاکره بکشانند. 

حساب امریکا جداست دشمنی او حرف امروز و دیروز نیست. اما روی بحث با سربازان فکری و عقدیتی او در داخل کشور است. این سربازان فکری هم طبقه نخبگانی دارد و هم پیاده نظام. تجربه ثابت کرده که طبقه نخبگانی نیز می دانند چه می کنند و قرار است کدام ماموریت مهم را به سرانجام برسانند. اما پیاده نظامش یحتمل نمی دانند امریکا و این طبقه نخبگانی به دنبال چه هستند، صرفاً حرفها و ایده های آنها را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بلغور می کنند.
جنگ را بد تصویر می کنند و قریب الوقوع جا می زنند، فی الواقع هم جنگ بد است هیچ آدم عاقلی از جنگ بخودی خود استقبال نمی کند اما آیا قریب الوقوع است؟!
جنگ بد است، سلمنا، اما بازدارنده چیست؟ کدام مولفه ها می تواند یک ملت و یک مملکت را در مقابل جنگ مصون کند؟!

بگذارید برای جواب به این سئوال به سراغ دشمن برویم، آنها روی توان دفاعی و موشکی ایران دست گذاشته اند و ایضاً روی نفوذ منطقه ای ایران. میخواهند با چماق جنگ، ایران را بسمت میز مذاکره بکشانند برای معامله روی این دو. امریکا اشکار و علن، اروپا با ایما و اشاره با طعنه و کنایه دنبال همین هایند. 
آنها به دنبال تحدید قدرت دفاعی ایران و تضعیف نفوذ منطقه ای ایران هستند. چون این مولفه ها را نقاط قوت ایران می دانند و صد البته بازدارنده.
حال سئوال اصلی؟! آیا انهایی که به عنوان سربازان فکری و پیاده نظام امریکا در داخل به دنبال هیولاسازی جنگ هستند و مذاکره را فرشته نجات می خوانند، به دنبال چیزی بغیر از تمهید مقدمات جنگ بر علیه ایران هستند؟!

بگذارید بگونه ای دیگر سئوال شکل بگیرد، آیا با وجود قدرت دفاعی، بازدارندگی در مقابل جنگ بوجود می آید یا بدون قدرت دفاعی؟! اگر امروز آمریکا برای جنگ این دست و آن دست می کند آیا جز به قدرت توان دفاعی جمهوری اسلامی است؟! اگر توان دفاعی نبود آیا جز این بود که آمریکا و یا هر کشور معاندی می توانست به اندک تحرکی جنگی خانمان برانداز بر علیه ما شکل دهد؟
خلاصه کلام اینکه؛ سربازان فکری آمریکا در داخل چه بدانند و چه ندانند با فشار برای مذاکره و معامله بر سر قدرت دفاعی ایران، تمهیدات جنگ و تسلیم در آینده را مهیا می کنند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •