اقدامی دیرهنگام ولی صحیح / بایستی نظام محاسباتی غرب را تغییر داد
 • 1398/02/21 12:27
 • 109585
بررسی اولتیماتوم‌‌‌ ایران به اروپا در گفتگوی آناج با کارشناس سیاسی؛

اقدامی دیرهنگام ولی صحیح / بایستی نظام محاسباتی غرب را تغییر داد

متفکر آزاد گفت: اگر محاسبات دولت مردان در قبال آمریکا و اروپا تغییر یابد، معادلات هم به شکل دیگری عوض خواهد شد، این تصور در اروپا و آمریکا وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران از جنگ واهمه دارد.

به گزارش آناج، روح الله متفکر آزاد، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار آناج، با اشاره به اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در قبال برجام اظهار داشت: این اقدام دیر هنگام ولی صحیح است، چراکه باید یک سال قبل تر انجام می گرفت تا کشورهای اروپایی این اقدام را جدی تر بگیرند.

اروپا در نظام محاسباتی خود دولت را جدی نمی گیرد

وی با اشاره به برخورد سرد اروپا با اقدام متقابل ایران گفت: اروپا در نظام محاسباتی خود حرکت دولت را جدی نمی گیرد و بیشتر به مانند یک مانور سیاسی  تشبیه می کند، علت این رویکرد اروپا هم این می باشد که، دولت تمام تخم مرغ های خود را در طول مذاکرات هسته ای در یک سبد قرار داده بود.

متفکر آزاد خاطر نشان کرد: اگر محاسبات دولت مردان در قبال آمریکا و اروپا تغییر یابد، معادلات هم به شکل دیگری عوض خواهد شد، این تصور در اروپا و آمریکا وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران از جنگ واهمه دارد، البته این تصور و پالس نادرست در زمان  تبلیغات انتخاباتی به آن ها ارسال شده است.

کشورهای برجامی، دوگانگی فکری در ایران را القا می کنند

این مدرس دانشگاه، تصریح کرد: باید یکپارچگی ملی تقویت و  رفتار دولت مردان تغییر یابد، زیرا کوچکترین اظهار نظر مقامات ایرانی برای اروپا و آمریکا مهم است، کشورهای طرف مقابل برجام، علاقه مند هستند که این ذهنیت را ایجاد کنند که در داخل ایران 2 خط فکری وجود دارد، خط سازش و خط مقاومت، جریان دولت باید مقاومت را تقویت کند تا این دوگانگی اروپایی ها از بین رود.

کارشناس مسائل سیاسی، بیان داشت: این اقدام متقابل ایران در در سطح معادلات منطقه نیز اثر گذار خواهد بود، جریان مقاومت در منطقه همسو با گفتمان انقلاب اسلامی است، از طرفی،در منطقه 2 دستگی وجود دارد، عربستان، مصر و امارات کشورهایی هستند که با اتکا به قدرت آمریکا حرکت می کنند.

استفاده از حرکات مکمل سیاسی، رمز قدرت نمایی ایران

وی اضافه کرد: در مقابل جریان ترکیه، قطر و اخوانی ها گروه دیگر منطقه می باشند که اخیرا هم در حال نزدیک شدن به جریان مقاومت هستند، بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید از این فاصله ایجاد شده به بهترین نحو استفاده کند، ترامپ با گسیل داشتن برخی ادوات نظامی در خلیج فارس می خواهد اینگونه القا کند که ایران نمی تواند تنگه هرمز را ببندد ولی جمهوری اسلامی، می تواند با استفاده از برخی حرکات مکمل سیاسی، قدرت نمایی خود را شدت بخشد.

دیپلمات ها عمق استراتژیک انقلاب را دچار تهدید نکنند

متفکر آزاد با اشاره به تهدید اروپا از جانب ایران در حوزه مهاجرت اتباع سایر کشورها، یادآور شد: تاثیر گذاری این مطلب محل شک است، چراکه به زبان بهتر هم می شد بیان کرد، اولا اعتماد جهان غیر غرب نسبت به جمهوری اسلامی از بین می رود، در ثانی عمق استراتژیکی و ایدولوژی انقلاب اسلامی آسیب می بیند و منافع جمهوری اسلامی دچار لطمه می شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 2
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •