نقش سربازان گمنام امام زمان(عج) در برقراری امنیت/ نگاهی به عملکرد دستگاه اطلاعاتی در سالی که گذشت
 • 1398/01/29 14:14
 • 109424
گزارشی از مجاهدت‌های خاموش برای حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام؛

نقش سربازان گمنام امام زمان(عج) در برقراری امنیت/ نگاهی به عملکرد دستگاه اطلاعاتی در سالی که گذشت

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یک سرویس اطلاعاتی بی‌مانند در جهان، نقش ممتاز و برجسته‌ای را در راستای صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در عرصه بین‌المللی بر عهده داشته است.

گروه سیاسی آناج: مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج)، بهترین و زیباترین مصداق در فرهنگ انتظار است که اقتدار اطلاعاتی و امنیتی نظام جمهوری اسلامی را در معرض دید جهانیان به نمایش می‌گذارد.

وضع نابسامان کشورهای منطقه

این روزها در اکثر کشورهای منطقه از تونس، لیبی و مصر گرفته تا لبنان، فلسطین و سوریه و از پاکستان و افغانستان گرفته تا یمن و عراق و بعضی دیگر کشورها شدیداً گرفتار جنگ و درگیری‌های داخلی و خارجی هستند. در واقع استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و با همکاری رژیم‌های دست نشانده همچون عربستان و رژیم صهیونیستی در حال اجرای سیاست‌های تجزیه طلبانه و به آتش کشیدن منطقه خاورمیانه‌اند. برخلاف وضع نابسامان کشورهای منطقه که درگیر جنگ و ناآرامی هستند، جمهوری اسلامی ایران در امنیت و آرامش است.

نگاهی به امنیت در ایران

امنیت توانایی یک کشور در دفع تهدیدهای خارجی علیه حیات سیاسی یا منافع ملی خود و از ضروری‌ترین نیازهای یک جامعه است. در دنیای بحرانی امروز که از هر نقطه‌اش خبر ناامنی و خشونت اذهان عمومی مردم را نگران کرده است، ایران به‌عنوان امن‌ترین کشور منطقه به شمار می‌رود. درایت و هدایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و عملکرد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی موجب شده تا جمهوری اسلامی ایران به امن‌ترین منطقه کشور تبدیل شود.

امنیت ایران از زبان دارکو لورسین طی سالیان اخیر

دارکو لورسین وزیر دادگستری کشور کرواسی 18 اردیبهشت 94 در دیدار با مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ضمن تمجید و تقدیر از مهمان نوازی مردم ایران، اظهار داشت: "آنچه بیش از همه ما را شگفت‌زده کرد، امنیت در ایران بود چراکه همه در این کشور امنیت دارند"

نقش حیاتی و مهم وزارت اطلاعات در تامین آسایش و امنیت مردم

یکی از نهادهایی که برای حفظ امنیت در ایران تلاش می‌کند، وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) است. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به اختصار «واجا» خوانده می‌شود که به منظور کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی، حفاظت اطلاعات، ضدجاسوسی و به دست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران و به منظور پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه این کشور تشکیل شده است. اعضاء این وزارتخانه در ادبیات رسانه‌ای ایران با لقب «سربازان گمنام امام زمان روحی له الفذاء» شناخته می‌شوند.

این وزارت تاکنون سهم مهمی در دستاوردهای امنیتی داشته است، علاوه بر آن برخی از عملکردها و اقدامات این وزارتخانه، قابل ارائه مستقیم به افکار عمومی نیست و طبعاً مردم از آن آگاه نیستند ولی تامین و ایجاد رضایتمندی آنها موثر بوده است.

ناجیان امنیت کشور از زبان رهبر کبیر انقلاب مقام معظم رهبری

امام خمینی (ره) فرموده‌‌اند "سربازان گمنام اگر چه نامدار باشند اما در این جهات گمنام هستند" مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند"برای وزارت اطلاعات دعا می‌کنم چراکه با تلاش‌های ارزشمندی که انجام می‌دهد از مردم این کشور، ارزش‌های انقلاب اسلامی و آرمان امام راحل دفاع می‌کند"

تاریخچه وزرات اطلاعات

با پیروزی انقلاب اسلامی نیروهای مردمی در محله‌ها، کلانتری‌ها، مساجد و مراکز پیش‌آهنگی و کانون‌های جوانان کمیته جوانان تشکیل شده‌اند. هر کمیته هم در حد خودش ضمن کارهای امنیتی جاری به جمع آوری اطلاعات می‌پرداخت و عمدتا در زمینه اطلاعات داخلی واحدی در هر کمیته به نام واحد اطلاعات شکل گرفته بود، به دلیل عدم تمرکز و هماهنگی، نهادهای مختلف همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره اطلاعات، نخست وزیری، کمیته‌‌های انقلاب، قضات و ... برای خود کار اطلاعاتی می‌کردند.

پس از گذشت یک سال از پیروزی انقلاب، عملا امور اطلاعاتی و امنیتی گسترده و گسترده‌تر می‌شد و پراکندگی‌ها و تداخل‌هایی که به طور طبیعی از این پراکندگی‌ها نشأت می‌گرفت در کارها اختلال ایجاد می‌کرد، از این رو دفتر اطلاعات نخست وزیری با ابتکار شهید رجایی شکل گرفت و امور اطلاعاتی میان سپاه، ارتش، کمیته و شهربانی تقسیم شد، سرانجام لایحه تشکیل وزرات اطلاعات در سال ۱۳۶۲ توسط دولت وقت تهیه و مورد تصویب مجلس قرار گرفت و حجت الاسلام ولمسلمین محمد محمدی ری شهری به عنوان نخست وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تصدی این وزارت خانه را برعهده گرفت‌.

عملکردهای تحسین برانگیز وزرات اطلاعات 

وزارت اطلاعات از زمان تاسیس تا به امروز نقش مهمی در ایجاد امنیت و حفظ جمهوری اسلامی داشته است و سربازان گمنام این وزارت خانه وظیفه پاسداری و حفظ امنیت جمهوری اسلامی را درمقابل تهدیدات دشمنان و خرابکاری مخالفان جمهوری اسلامی بر عهده داشته‌‌اند.

نیروهای اطلاعاتی مومن و حرفه‌ای این وزراتخانه با اجرای گسترده‌ترین پروژه‌های عملیاتی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی مقابله با ترور و قاچاق و... همواره تحسین و تعجب کشورهای جهان را بر انگیختند.

پروژه‌هایی مانند زمینگیر کردن پهباد یا هواپیمای بدون سرنشین و جاسوسی آمریکا، به وسیله عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جند الله و خاتمه دادن به جنایتات آن‌ها، کنترل حوادث بعد از انتخابات و... دستگاه اطلاعاتی ایران را به مقتدرترین و کارآمدترین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جهان تبدیل کرده است.

نقش سربازان گمنام در رشد و اعتلای ایران اسلامی 

دستگیری عاملان ترورهای شخصیت‌های علمی و هسته‌ای کشور در کمترین زمان و کشف روابط این افراد با سرویس‌های اطلاعاتی غرب و رژیم صهونیستی هشدارهای لازم برای پیشگیری از به دام افتادن در تورهای سرویس‌های جاسوسی، خنثی‌سازی توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان و سرویس‌های اطلاعاتی موساد، سیا، نفوذ و ضربه زدن به شبکه‌های امنیتی آنان، دستگیری جاسوسان اطلاعاتی سیا و موساد در کشور به ویژه در تهران از دیگر عملکردهای تحسین برانگیز وزارت اطلاعات است.

از آنجا که امنیت لازمه‌ی توسعه و سرمایه‌گذاری است در چهار چوب کارهای توسعه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران اگر سرمایه‌گذار یا تولید کننده امنیت نداشته باشد ارزشی ندارد. بر این اساس سربازان گمنام  امام زن (عج)همواره و بدون کمترین چشم داشت و توقعی برای عزت و عظمت نظام و تامین آرامش و امنیت مردم تلاش و مجاهدت می‌کنند.

مبارزه با معضل بزرگ مواد مخدر، شناسایی و انهدام باندهای بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر کشف و ضبط انواع مواد مخدر، مبارزه با مفاسد و برخورد قاطع و موثر و صیانت از حقوق مردم و بیت‌المال، فراهم کردن بستر رشد و توسعه اقتصادی، تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی و مردم، شناسایی و رفع موانع پنهان موجود در مسیر توسعه اقتصادی، بسترسازی مناسب برای حمایت از نیروهای کار آمد، متخصص و سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت مشارکت فعال در عرصه‌های اقتصادی با هدف خدمت رسانی بهینه به مردم، صیانت و محافظت از دستاوردهای گذشته، هوشیاری در مقابل توطئه‌ها، رصد اتفاقات، صیانت از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب، نظام و دفاع از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی کشور، حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام، تامین آرامش و امنیت و... از جمله اقدامات بزرگ و قابل توجه‌دستگاه اطلاعاتی کشورمان بوده است.

عملکرد موفق و موثر سربازان امام زمان(عج) در سطح کشور به گونه‌ای بوده که امروز نقش برجسته و مهمی را در حوزه‌‌های سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در راستای رشد و اعتلای ایران اسلامی و رفاه و آسایش بیش از پیش مردم بر عهده دارند.

مهم‌تر از همه اینکه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با اشراف بر لایه‌های درونی گروهک‌ها و توطئه‌گران خدمات ارزشمندی برای نظام اسلامی انجام داده‌اند و در هر زمان با اقدامات به موقع از نفوذ خرابکاران به مراکز حساس و مراکز هسته‌ای کشورمان جلوگیری کرده‌اند و باید از این سربازان گمنام تقدیر شود.

در مجموع می‌توان گفت سربازان گمنام امام زمان(ع) همواره خود را در برابر نظام و مردم مسئول می‌دانند و ضمن تلاش برای برقراری ارتباط و تعامل منطقی با نخبگان در حوزه‌های مختلف همواره موجب عزت، اقتدار، امنیت و افتخار این نظام شده‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •