استقلال 1 - 0 ماشین‌سازی؛ پایان نبردهای صلح‌آمیز مهاجری و شفر/ تعویض طلایی معادلات را به هم زد
 • 1398/01/28 22:14
 • 109414
مسیر کمک‌رسانی به تراکتور مسدود شد!

استقلال 1 - 0 ماشین‌سازی؛ پایان نبردهای صلح‌آمیز مهاجری و شفر/ تعویض طلایی معادلات را به هم زد

در دومین دیدار هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی تبریز در خانه استقلال تهران با نتیجه یک بر صفر تن به شکست داد.

به گزارش آناج، تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز از ساعت 20:15 امروز (چهارشنبه) در دیداری حساس از هفته بیست و ششم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف میزبانش استقلال رفت که درنهایت با یک گل نتیجه را واگذار کرد.

مهدی قائدی که در نیمه دوم به عنوان یار تعویضی به میدان آمده بود، در دقیقه 76 تک گل این بازی را به ثمر رساند تا تعویض طلایی و فرشته نجات تیمش در این بازی لقب بگیرد. 

ضمن اینکه در دقیقه 1+90 این بازی نیز امید نورافکن با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد تا استقلال بازی را 10 نفره به پایان برساند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری (46 - محمد دانشگر)، میثم تیموری، علی کریمی، امید نورافکن، پاتوسی، فرشید اسماعیلی (71 - مهدی قائدی)، داریوش شجاعیان (63- ایسما) و گادوین منشا.
سرمربی: وینفرد شفر

ترکیب ماشین‌سازی: فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، فرید کریمی (84 - محسن یوسفی)، رضا خالقی‌فر، احمد زنده‌روح، سعید مهری، سیدمحمد خرم‌حسینی (66 - احسان تأییدی)، احمد مهدی‌زاده و جای کویتونگو (72 - یوسف سیدی).
سرمربی: رضا مهاجری

گروه داوری: داور: سید مهدی سیدعلی؛ کمک‌ها: سعید قاسمی و حمید سبحانی؛ داور چهارم: فرهاد فرهادپور/ کمک داوران خط: احمد محمدی و رضا عادل/ ناظر داوری: علیرضا کهوری.

اخطار: امید نورافکن (49 و 1+90) و روزبه چشمی (50) از استقلال و جای کویتینگو (55) و فرید بهزادی کریمی (71) از ماشین‌سازی

اخراج: امید نورافکن (1+90)

نیمه اول
دقیقه 1:
 جای کویتونگو می‌توانست در موقعیت تک به تک با سیدحسین حسینی قرار بگیرد، اما پیش از ورود به محوطه جریمه تعادل خود را از دست داد تا حسینی صاحب توپ شود. مهاجم ماشین‌سازی معتقد بود روی او خطا صورت گرفته است، اما داور ادامه مسابقه را اعلام کرد.

دقیقه 3: پاس در عرض پشت محوطه جریمه ماشین‌سازی در حالی به امید نورافکن رسید که کسی را مقابل خود نداشت و شوت خود را به سمت دروازه شلیک کرد، اما دخسوس با توجه به قدرت کم این شوت به راحتی توانست توپ را مهار کند.

دقیقه 5: کرنر ارسالی روی دروازه استقلال در رفت و برگشت بیرون محوطه جریمه به سعید مهری رسید. این بازیکن پس از ورود به محوطه جریمه و عبور از بین مدافعان شوتی سنگین را به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که حسینی با واکنشی به موقع مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

دقیقه 14: خسرو حیدری از سمت راست محوطه جریمه ماشین‌سازی ارسالی بلند به تیر دوم داشت که پیش از استفاده گادوین منشا از این ارسال دقیق، مدافعان ماشین‌سازی تن به کرنر دادند.

دقیقه 26: حمله همه جانبه استقلالی‌ها به سمت دروازه ماشین‌سازی نتیجه بخش نبود تا داریوش شجاعیان پشت محوطه جریمه این تیم صاحب توپ شود. شوت شجاعیان به سمت دروازه ماشین‌سازی هم راهی به جایی نداشت و از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 32: پاس روزبه چشمی از میان دفاع چند لایه ماشین‌سازی در سمت راست به خسرو حیدری رسید که ارسال خطرناک او روی دروازه با واکنش دخسوس راهی کرنر شد.

دقیقه 35: حرکت انفرادی علی کریمی به سمت محوطه جریمه ماشین‌سازی به شوت او از پشت محوطه جریمه ختم شد که توپ از بالای دروازه عبور کرد تا تبدیل به اوت شود.

دقیقه 42: پژمان منتظری در محوطه جریمه ماشین‌سازی صاحب توپ بود که قصد داشت با پاسی به دهانه دروازه این تیم روزبه چشمی را صاحب توپ کند، با این حال دخسوس با واکنشی سریع توپ را از منطقه خطر دور کرد.

نیمه دوم
دقیقه 49:
 ارسال روی دروازه ماشین‌سازی با خروج دخسوس از درون دروازه نافرجام بود تا موقعیت استقلالی‌ها از دست برود.

دقیقه 50: کویتونگو در فراری سریع به سمت دروازه استقلال می‌توانست صاحب موقعیت گل شود که پیش از ورودش به محوطه جریمه با خطا متوقف شد. داور مسابقه هم امید نورافکن را که بازیکن خطاکار بود، با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه 52: مصدومیت دخسوس باعث توقف بازی شده بود که بین بازیکنان دو تیم در محوطه جریمه استقلال درگیری ایجاد شد. این درگیری در نهایت با نشان دادن کارت زرد به روزبه چشمی و محمدحسین کنعانی‌زادگان به پایان رسید.

دقیقه 54: پشت محوطه جریمه استقلال توپی به رضا خالقی‌فر رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 55: کویتونگو خطایی مرتکب شده بود که روزبه چشمی قصد داشت بازی را سریع‌تر آغاز کند، اما برای جلوگیری از این اتفاق ضربه‌ای به چشمی وارد کرد که به همین دلیل از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 62: خیمه سنگین استقلالی‌ها روی دروازه ماشین‌سازی در دو مرحله می‌توانست منجر به باز شدن دروازه این تیم شود، اما شوت بازیکنان استقلال توسط مدافعان دفع شد تا این خطر دور شود.

دقیقه 74: فرید بهزادی کریمی به دلیل ایجاد مشکل برای پاتوسی روی ضربه ایستگاهی، با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 76 (گل): پاس پاتوسی از میانه میدان به پشت مدافعان ماشین‌سازی برای مهدی قائدی با ضربه این بازیکن تبدیل به گل استقلال شد. قائدی در شرایطی که دخسوس از دروازه بیرون آمده بود، توپ را از بالای سر او وارد دروازه کرد.

دقیقه 1+90: امید نورافکن با انجام خطایی دیگر پشت محوطه جریمه استقلال، کارت زرد دیگری گرفت تا با دریافت دومین کارت از زمین بازی اخراج شود.

دقیقه 2+90: ارسال روی دروازه استقلال به تیر دوم، ضربه سر خطرناکی را از سوی محمدحسین کنعانی‌زادگان به همراه داشت که سیدحسین حسینی تن به کرنر داد.

دقیقه 3+90: توپی که پشت محوطه جریمه برای سعید مهری فراهم شده بود، شوت خطرناک این بازیکن را به دنبال داشت که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه راهی اوت شد.

استقلال با پیروزی در این دیدار 50 امتیازی شد و به رتبه دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد که با توجه به توقف پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن فاصله خود را نیز با صدرجدول به امتیاز پنج رساند. تیم ماشین‌سازی نیز با 27 امتیاز موقتا در رده دهم باقی ماند.

ماشین‌سازی با کسب امتیاز در این بازی می‌توانست کمک بزرگی به تیم همشهری خود یعنی تراکتورسازی در راه قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا کند که موفق به انجام این کار نشد.

نکات بازی:

* سومین دوئل وینفرد شفر و رضا مهاجری درحالی با برتری سرمربی آلمانی خاتمه یافت که در دو دوئل قبلی نتیجه تساوی بدون گل حاصل شده بود.

* استقلال با پیروزی در این دیدار به روند شکست‌ناپذیری خود برابر ماشین‌سازی (گسترش فولاد سابق) تداوم بخشید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •