ساجدی: برای جذب مخاطب از بانوان استفاده ابزاری نمی‌کنم/ بابک نهرین به پیام‌هایم پاسخی نداد/ بعد از عید به خندوانه می‌روم
 • 1397/12/02 12:46
 • 108383
گفت‌وگوی آناج با چهره‌ی اینستاگرامی تبریزی‌الاصل؛

ساجدی: برای جذب مخاطب از بانوان استفاده ابزاری نمی‌کنم/ بابک نهرین به پیام‌هایم پاسخی نداد/ بعد از عید به خندوانه می‌روم

مسیح ساجدی از جوانان مستعد عرصه‌ی تئاتر و بازیگری است که با ارائه‌ی کارهای طنز توانسته است مخاطبان زیادی را جذب نماید.

گروه فرهنگی آناج: مسیح ساجدی از چهره‌های اینستاگرامی تبریزی‌الاصل است که با ارائه‌ی فیلم‌های کوتاه طنز توانسته مخاطبان زیادی را جذب نماید. پایگاه اطلاع‌رسانی آناج در راستای حمایت از جوانان و معرفی استعدادهای برتر حوزه‌ی استندآپ و بازیگری به گفت‌وگو با این جوان 28 ساله‌ نشسته است.

آناج: چه زمانی تصمیم به فعالیت در اینستاگرام گرفتید و چه شد که زبان ترکی را برای ارائه‌ی کارهای طنز انتخاب کردید؟

بنده 4 سال قبل فعالیت در اینستاگرام را به‌زبان فارسی آغاز کردم اما بعد از گذشت 11 ماه نتوانستم بازخوردی را که در نظر داشتم به دست آورم چراکه اشخاص زیادی به زبان فارسی فعالیت می‌کردند و بنده با توجه به امکانات اندکی که در اختیار داشتم به‌ویژه در حوزه‌ی فیلمبرداری نمی‌توانستم با آنان رقابت کنم. فعالیت در این حوزه را با صداگذاری ترکی بر روی فیلم‌های کوتاهِ فوتبالی و کشتی کج از سرگرفتم اما در این راستا هنجارها را رعایت می‌کردم و برای جذب مخاطب هر جمله‌ای را بر زبان نمی‌آوردم چراکه می‌دانستم در صفحه‌ی اینستاگرامی‌ام مخاطب زیر 18 سال نیز دارم.

فعالیت در این حوزه موجب شد تا به‌صورت حرفه‌ای تر وارد عرصه‌ی گزارشگری شوم و اکنون بعد از انقلاب اولین گزارشگر آنلاین بازی‌های فوتبال به‌زبان ترکی بنده هستم و در کنار استاد مجتبی ساعی به این حرفه ادامه می‌دهم.

آناج: اولین کلیپی که ساختید چه بود و کدام کارهایتان بیشتر دیده شد؟

اولین کلیپ بنده که بسیار گسترده منتشر گردید گزارش کشتی‌کج بود و برخی از صداگذاری‌های فوتبالی نیز با استقبال کاربران فضای مجازی مواجه گردید و بسیاری از صفحات آن را بازنشر کردند. در صفحه‌ی اینستاگرامی شخصی‌ام پربیننده‌ترین کلیپ ورژن ترکی "ولم کنم به چشات اتصالی کرده" است و کلیپ سبک مسافرکشی و اخبار کشورهای مختلف نیز در صفحات بسیاری منتشر شده است.

آناج: گفتید سعی دارید از دیالوگ‌های +18 استفاده نکنید، آیا این روند جذب مخاطب را دشوار نمی‌کند؟

اکثراً مخاطبان کلیپ‌های +18 را دنبال می‌کنند و در آن لحظه به صورت مقطعی با مشاهده یک کلیپ چند دقیقه‌ای می‌خندند اما بعد از اتمام خنده‌هایشان آن کلیپ را در هیچ جایی نشر نمی‌دهند و نمی‌توانند پیشِ خانواده‌هایشان پخش کنند.

عده‌ای از چهره‌های طنز اینستاگرامی با دیالوگ‌های غیرمناسب و استفاده ابزاری از حضور بانوان در کلیپ‌هایشان درصدد کسب شهره‌ی بیشتر و انتشار گسترده‌ی تولیدات‌شان بر می‌آیند اما بنده مدعی‌ام تاکنون در تولیدات تصویری‌ام از بانوان استفاده ابزاری نکرده‌ام و تصویری از یک بانو در این کلیپ‌ها ارائه نشده است چراکه معتقدم نباید به هرقیمتی دنبال کامنت و لایک بیشتر بود.

آناج: آیا متن کلیپ‌هایتان را خودتان می‌نویسید؟

تمام دیالوگ‌های کلیپ را شخصاً می‌نویسم ولی بعضاً چند کلمه نیز بداهه‌گویی صورت می‌گیرد. سعی کرده‌ام در کارهایم تضاد طبقاتی را نشان دهم و بسیاری از تجارب زندگی‌ام را در کلیپ‌ها به تصویر کشیده‌ام چراکه هم ثروت و هم فقر را به دلیل ورشکستگی پدرم تجربه کرده‌ام. بیشتر دنبال انعکاس مشکلات اجتماعی هستم و این معضلات در همه نقاط دنیا وجود دارد. صفحه‌ی اینستاگرامی بنده کوچک یا بزرگ تبدیل به یک تریبون برای انعکاس برخی مسایل اجتماعی شده است و چنانچه فرصتی پیش بیاید حرکات مثبت نیز انجام می‌دهم.

آناج: در عرصه‌ی تئاتر نیز فعالیت داشته‌اید؟

بنده سال 84 اولین‌بار که به تهران رفتم کار خود را با تئاتر خیابانی آغاز کردم و اکنون نیز در این عرصه فعالیت دارم. بنده در ابتدا بازیگر کاراکترهای طنز نبودم و اولین تئاتری که اجرا کردم مذهبی بود اما بعداً دیدم نمی‌توانم در این حوزه فعالیت کنم چراکه با روحیه‌ام سازگار نبود و بیشتر دنبال لبخند مخاطبان می‌گشتم. در ادامه روی به تئاتر کمدی آوردم و در این حوزه موفقیت‌های بسیاری کسب کردم. بعضاً شخصاً تهیه‌کنندگی و کارگردانی کارها را نیز بر عهده می‌گرفتم.

آناج: واکنش اطرافیان به راهی که در پیش گرفته‌اید چیست؟

تا زمانیکه فعالیت تصویری را آغاز نکرده بودم هیچ‌یک از آشنایان نمی‌دانستند فردی که کلیپ‌های فوتبال و کشتی ج را به زبان ترکی و طنزآمیز دوبله می‌کند بنده هستم. البته مادر و خواهرم در جریان بودند اما تاکید داشتم به کسی نگویند. زمانیکه کار تصویری را آغاز کردم تازه فامیل و آشنایان متوجه فعالیت اینستاگرامی بنده شدند و استقبال نیز کردند.

آناج: آیا تمام کامنت‌هایی را که در زیر کلیپ‌هایتان درج می‌شود را می‌خوانید و به آن‌ها پاسخ می‌دهید؟

اکثر کامنت‌ها را می‌خوانم و به برخی از آن‌ها نیز پاسخ می‌دهم اما دیگر نمی‌توانم به تمام 6 هزار پیام وارده پاسخ دهم. اکثر مخاطبان در دایرکت‌ها تشکر کرده‌اند و یا از زندگی شخصی‌ام پرسیده‌اند. بعضاً هم توهین کرده‌اند و فحش داده‌اند اما توجهی نکرده‌ام چراکه اکثر مخاطبان حمایت کرده‌اند. بعضاً سوژه را نیز مخاطبان به بنده رسانده‌اند.

آناج: درآمد ماهیانه‌تان چقدر است؟

درآمد صفحه‌ی اینستاگرامی‌ام دقیق نیست اما به صورت میانگین ماهیانه 10 میلیون تومان می‌شود و همان مبلغ نیز برای تولیدات محتوایی هزینه می‌گردد چراکه اسپانسری نداریم تا از آن طریق هزینه‌ها را تامین نماییم. بنده از آنجایی که باید ماهیانه 17 میلیون تومان بدهی پرداخت کنم مجبوراً روزانه 4 ساعت در تهران مسافرکشی می‌کنم تا به‌طریقی بخشی از هزینه‌ها را تامین کنم.

آناج: گفتید در تئاتر تهران فعالیت دارید، چرا به تبریز نمی‌آیید؟

100 درصد دوست دارم در تبریز گروه تئاتر طنز داشته باشم، اگر تهیه کننده و اسپانسر باشد قطعا در تبریز تئاتر اجرا می‌کنم اما 50 بار به آقایان بابک نهرین و رنجی‌پور پیام دادم اما به بنده پاسخی ندادند و همراهم نشدند. 3 سال به آنان پیام داده‌ام و پاسخی دریافت نکرده‌ام و با این حال حاضرم در تبریز تئاتر اجرا کنم و ریالی پول دریافت نکنم.

آناج: آیا قصد حضور در قاب تلویزیون را دارید؟

در برنامه‌ی خندوانه شرکت کرده‌ام و بعد از عید شاید در قاب تلویزیون ظاهر شوم. چراکه هدف اصلی‌ام تلویزیون و صداوسیماست.

آناج: سخن آخر

از پایگاه اطلاع‌رسانی آناج به‌خاطر فرصتی که در اختیار بنده قرار داد تشکر می‌کنم چراکه ما جوانان به حمایت‌های این‌چنینی نیاز داریم و شما اولین خبرگزاری بودید که پایِ صحبت‌ها و درد دل ما نشستید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۰۱:۰۴
  یولون آچیق اولسون قارداش
  4 + 0 -
 • پرهام
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۹
  ما همیشه حمایتت خواهیم کرد
  3 + 0 -
 • farzin
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۷:۱۷
  مسیح جان بنده به عنوان یکی از کوچکترین افراد جامعه از شما تشکر میکنم انشالله که در قالب طنز جهت آگاهی و بیداری مردم فعالیت داشته باشی اینکه بشه تو یک کلیپ شصت ثانیه ای به مخاطب اخلاق یاد داد خیلی ارزشمنده
  1 + 0 -
نظر شما
 • 3
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •