وحدتی: بجای حاشیه به فکر خدمت باشیم/ مقواها توسط خود اهالی پهن شده بود +تصویر
 • 1397/11/23 12:02
 • 108124
واکنش نماینده بستان‌آباد به تصویر جنجالی اخیر؛

وحدتی: بجای حاشیه به فکر خدمت باشیم/ مقواها توسط خود اهالی پهن شده بود +تصویر

اخیرا تصویر ایستادن نماینده بستان‌آباد بر روی مقواهای پهن شده در روستایی برای جلوگیری از کثیف شدن لباس و کفش وی حاشیه ساز شده است.

گروه سیاسی آناج: مدتی پیش تصویری در فضای مجازی منتشر شد که در آن فرماندار عجب شیر در حین کُلنگ‌زنی پروژه‌ای بر روی چند قطعه سیمانی ایستاده و از آنجا به کار کُلنگ‌زنی مبادرت می‌کند.

رسانه‌ها دلیل چنین اقدامی توسط فرماندار عجبشیر را جلوگیری از کثیف و گِلی شدن کفش و لباس آقای فرماندار عنوان کردند که بعدها توسط مسئولین شهرستانی تکذیب شد.

اخیرا نیز در فضای مجازی تصویری از محمد وحدتی نماینده مردم بستان‌آباد و رئیس مجمع نمایندگان استان منتشر شد که در آن از انداختن مقوا زیر پای وی و همراهانش در افتتاح ساختمانی در روستایی دور افتاده حکایت داشت.

این تصویر نیز مانند عکس فرماندار عجبشیر با واکنش‌هایی همراه بود و حتی ماجرای آن به برخی از رسانه‌های مطرح کشور نیز کشیده شد و بسیاری از این حرکت انتقاد کردند.

محمد وحدتی در توضیح این تصویر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آناج، عنوان داشت: این موضوع را بی‌جهت به حاشیه برده‌اند. اهالی خود روستا از جایی که ما ایستاده بودیم تا داخل مرکز بهداشتی که قرار بود افتتاح شود را مقوا انداخته بودند تا داخل ساختمان کثیف نشود.

وی با شیطنت رسانه‌ای خواندن این تصویر، تاکید داشت: این تصویر همه ماجرا را نقل نمی‌کند و چیزی جز شیطنت رسانه‌ای نیست. بهتر است بجای پرداختن به این موضوعات، به فکر اقدامات انجام شده و عمران و آبادانی روستا و شهر خود باشیم.

وحدتی افزود: حتی آنهایی که به بنده منتقدن و با من اختلاف دارند نیز تماس گرفته و در خصوص این عکس حق را به من داده‌اند.

هرچند توضیحات نماینده مردم بستان‌آباد از جهتی درست به نظر می‌رسد، اما بسیاری از کاربران به چرایی این اقدامات و ایجاد مناسبات ارباب و رعیتی یا چاپلوسی برای جزءترین مسئولین انتقاد می‌کنند.

برخی معتقدند در بسیاری از پروژه‌های افتتاحی در شهرستان‌ها نیز زمانی بوده که زمین خیس یا برفی باشد و همگان بدون مراعات کثیف شدن محل افتتاح به داخل ساختمان رفته‌اند، همچنین اگر بنا به کثیف نشدن داخل ساختمان بود چرا مقواها تنها زیر پای برخی از افراد معروف و سرشناس قرار داشت.

آنچه منتقدین می‌گویند این است که نباید در کوچکترین مناسب نظام جمهوری اسلامی، مسئولی خود را بهتر یا بالاتر از مردم و سایرین بداند. بسیاری از مخاطبان مجازی با دیدن این تصاویر و یکی از تصاویر منتشر شده از رهبر انقلاب در سفر سال گذشته به کرمانشاه و بازدید از مناطق زلزله زده را که منجر به گِلی شدن کفش و لباس ایشان شده بود و هیچکس برای جلوگیری از این اتفاق اقدامی نکرده بود، به مقایسه نوع برخورد و نگرش رهبری و تفاوت آن با برخی مسئولین پرداخته بودند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۳
  " من یک تار موی کوخ نشینان را کاخ نسینان نمی دهم" فکر کنم این سخن امام در اوایل انقلاب بود. ولی حالا از فرماندار و نماینده یک شهر کوچک که بعضاً هم خود این افراد روستایی اند در موقع حضور در مناطق روستایی ادعای شاهی داشته و از راه رفتن و حضور در مکانهای گل آلود خوداری و یا مشمئز میشوند!!!! آقای نماینده آقی فرماندار اگر امکاناتی هم به این مناطق داده میشود منت ندارد و باید از خیلی سالها پیش این امکانات به این مردم داده می شد و اگر داده نشده از کم کاری و بی خیالی آقایان در حق مردم محروم این مناطق است!!! حالا شما هی دنبال توجیح و فراکنی و انداختن تقصیر به گردن خود مردم آن مناطق نباشید! میهمان نوازی روستائیان عزیز جای خود دارد ولی پرمدعا بودن آقایان را همه مردم در مراسمات مختلف شاهد بوده ایم که اگر امکان داشته باش تا اتاق محل حضور هم میخواهند با خودرو بروند!!!!!
  2 + 0 -
 • قنبری
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۷:۰۷
  با سلام در تمامی روستاها اهالی روستا بر اساس نجابت خویش ارزش و احترامی که به مهمانان و مسئولان نظام قائل هستند بشیوه های مختلف این ابراز محبت خود را نشان می دهند با قربانی کردن گاو و گوسفند و اسپند دود کردن و ...در این روستا نیز اهالی روستا برسم ادب و احترام و برای آنکه زیر پای مهمانانشان گلی نباشد اقدام به پهن کردن کارتن نموده اند ... حالا کدام مسئول و بر اساس کدام شیوه اخلاقی به خود اجازه می دهد که به روستاییان و اهالی روستا بگوید که این کارتن ها را بردارید که این کار نه خدا را خوش می آید و نه بندگان خدا را ....در ثانی من و تو هم به جای گلی برویم سعی می کنیم پایمان را روی سنگ و آجری بگذاریم این از بدیهیات است و با تشریفات و روحیه اشرافی گری از زمین تا آسمان فاصله دارد ... تشریفات و اشرافی گری را با این چیزها نباید عوضی گرفت که اگر چنین شود فاجعه خواهد بود
  0 + 1 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۹
  آقای قنبری شاید یک مسئول حالا بنا به گفته شما این روحیه را نداشته باشند ولی اطرافیان ایشان قبلاً این برنامه ها را هماهنگ می کنند ولی مسئولان باید به سطح فرهنگ و آداب روسوم مناطقی که در آن حضور میابند توجه داشته و موجب رنجش خاطر اهالی نشوند. بنا به اقتضای کاری بارها مشاهده کرده ام مسئولان از راحت نشستن بر روی فرش و پتو در خانه روستائیان خوداری کرده اند گویا بر روی چیز نجسی می نشینند و یا نحوه پذیرایی روستائیان عزیز (چای و میوه و شیرینی)برایشان خوشآیند نبوده و از خوردن و آشمیدن گاهاً خودداری میکنند و باعث ناراحتی اهالی و میزبان میشوند!!!! در ضمن آیا میتوان در مسئولان امروزی شباهتهایی از نحوه برخورد باکری ها را با اطرافیان مشاهده کرد؟ خودمان را گول نزنیم رفته رفته احساس زندگی و رفتار اشرافی در مسئولان ریشه زده است!!!
  3 + 0 -
 • قنبری
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۸
  سلام آقای بی بی
  ما سه چهار روز پیش رفته بودیم روستا برای شرکت در مجلس ترحیم اتفاقا در آنجا هم جلوی مسجد کارتن انداخته بودند
  بعضی از این آقایان که انتقاد می کنند فکر می کنم یا روستا نرفته اند یا دانسته و با زور می خواهند آدرس غلط دهند .
  حضرات !!!
  لطفا آدرس غلط ندهید
  اشرافیگری و تجمل گرایی چیز دیگر است .
  من اصلا نه با نماینده ارتباط دارم و نه با کس دیگر
  ولی
  گر شما را به جهان دینی و آیینی نیست
  لااقل مردم آزاده بدنیا باشید

  تجمل گرایی و اشرافیگری را بایستی در حقوق های نجومی ،ساختمانهای آنچنانی و اتاقهای دفتر کار میلیاردی و خودروهای میلیاردی و هزینه های میلیاردی پوچ و هیچ و صدها مصداق دیگر جستجو کرد
  بی زحمت با این بحث های انحرافی ذهن مردم را از اشرافیگری به چند کارتن خلاصه نکنید
  0 + 2 -
  • همیشه بهار
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۹
   من هم با شما موافق هستم. این جور شیطنت های خبری باعث میشه که برخی مسئولین از خدا بی خبر با گلی کردن خودشون و برخی عوام فریبی ها به شهرت و مقام برسند و از قدیم گفتند که عقل مردم در چشمشان است متاسفانه
   0 + 1 -
نظر شما
 • 5
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •