رسانه‌های جهان: ایران چهلمین سالگرد انقلابی را گرامی داشت که چهره خاورمیانه را تغییر داد
 • 1397/11/23 11:18
 • 108121
بازتاب راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در رسانه‌های دنیا؛

رسانه‌های جهان: ایران چهلمین سالگرد انقلابی را گرامی داشت که چهره خاورمیانه را تغییر داد

رسانه‌های جهان بازتاب‌های گوناگونی از راهپیمایی عظیم روز گذشته مردم ایران در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به نمایش گذاشتند.

به گزارش آناج، روز گذشته مردم ایران یک دل و متحد در شهرهای بزرگ و کوچک به میدان آمدند تا نشان دهند پای عهدی که چهل ساله است بسته‌اند، مانده‌اند. بدون اغراق راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد و حضور مردم نشان از ناگسستنی بودن این عهد و پیمان دارد. بخشی از واکنش‌های رسانه‌های جهان به راهپیمایی باشکوه 22 بهمن روز گذشته را می‌بینید:

1.مجله فرانسوی لوپوئن در گزارشی ضمن بازتاب راهپیمایی 22 بهمن به اظهارات رئیس جمهور ایران اشاره کرد و به نقل از او نوشت: آمریکا هرگز نمی‌تواند در جنگ روانی و اقتصادی که علیه ایران به راه انداخته است، به آنچه می خواهد دست یابد.

2.مجله آلمانی "اشپیگل" در بازتاب راهپیمایی امروز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت که "حسن روحانی" رئیس‌ جمهور ایران در سخنرانی به مناسبت این روز خطاب به مردم قول داد که ایران همچنان به گسترش برنامه موشکی خود ادامه خواهد داد. اشپیگل نوشت که روحانی گفت که ایران مصمم است تا برنامه نظامی خود را با قدرت پیگیری کند و برنامه موشک‌ های بالستیک خود را توسعه دهد.

3.خبرگزاری بلومبرگ با اشاره به حضور مردم ایران در خیابانهای سراسر کشور، خاطر نشان کرد: مردم تهران در حالی که تصاویری از بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر ایران را در دست داشتند، شعارهایی ضد آمریکا و رژیم صهیونیستی سر داده و اقدامات آنها را محکوم کردند.

4.خبرگزاری آلمان (DPA) با اشاره به اینکه ایران امروز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت، گزارش داد: برآوردها از حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ها حکایت داشت، رئیس جمهور روحانی نیز در تهران، خطاب به مردم ایران، سخنانی خود را ایراد کرد.

5.هفته نامه آمریکایی نیویورکر گزارش داد: دمردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 تاکنون همه ساله در مراسم های سالروز انقلاب، راهپیمایی کرده‌اند.

6.تلویزیون «ان اچ کی» ژاپن گزارش داد: ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در حال بررسی راه‌هایی برای مقابله با تحریم های آمریکا است.

7.روزنامه "چاینا دیلی" چین هم در گزارشی ضمن بازتاب گسترده راهپیمایی 22 بهمن به اظهارات "حسن روحانی" رئیس جمهور ایران اشاره کرده و به نقل از او نوشت: آمریکا هرگز نمی‌تواند در جنگ روانی و اقتصادی که علیه ایران به راه انداخته است، به آنچه می خواهد دست یابد.

8."سی سی تی وی" تلویزیون رسمی چین هم ضمن به نمایش گذاشتن حضور پرشکوه مردم ایران خاطر نشان کرد ملت ایران نه تنها چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را جشن گرفتند و با حضور گسترده در خیابان ها این سالگرد را گرامی داشتند، بلکه با شعارهای ضد دولت ترامپ، اقدام رئیس جمهور آمریکا در نقض برجام را محکوم کردند.

9.گاردین انگلیس هم در منتخب تصاویر دوشنبه خود تصویری از سوزانده شدن پرچم آمریکا توسط راهپیمایان ایرانی را منتشر کرد.

در توضیح این عکس آمده است ایرانی ها در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پرچم های آمریکا را به آتش کشیدند.

10.تلویزیون آسیایی «چنل نیوز آسیا» هم در خبری به پوشش این راهپیمایی در ایران پرداخت. در این خبر به سخنان رئیس‌ جمهور مبنی بر تاکید بر حضور چشمگیر ایرانیان در این راهپیمایی پرداخته‌ شد؛ او این حضور را نشانه‌ ای برای دشمنان ایران دانسته که به اهداف خود دست نخواهند یافت.

11.خبرگزاری آناتولی ترکیه با اشاره به حضور گسترده مردم تهران در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی را بازتاب داد.

12.حضور میلیونی مردم ایران در مراسم راهپیمایی 22 بهمن و جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در شبکه «تی‌ آر تی وُرلد» ترکیه بازتاب پیدا کرد. این شبکه ترکیه‌‌ای با پخش بخش‌هایی از مراسم راهپیمایی گسترده تهرانی‌ ها زیر بارش باران گزارش داد: "ایران چهلمین سالگرد انقلابی را گرامی داشت که چهره خاورمیانه را تغییر داد."

13.نشریه انگلیسی دیلی‌ اکسپرس نیز در گزارشی نوشت که "ایرانیان روز دوشنبه راهپیمایی‌ هایی را در سراسر کشور به مناسب چهلمین سالروز سقوط شاه و پیروزی آیت‌ الله خمینی برگزار کردند." در گزارش دیلی‌اکسپرس همچنین با اشاره به سخنان حسن روحانی آمده است که رئیس جمهور ایران می‌ گوید کشورش مصمم به گسترش قدرت نظامی و برنامه موشک‌ های بالستیک خود است.

14.شبکه یورونیوز اعلام کرد: مردم سراسر ایران امروز به خیابان‌ ها آمدند تا چهلمین سالروز انقلاب اسلامی - رویدادی که جایگاه متفاوتی را برای این کشور در جهان رقم زده - را جشن بگیرند. بیشتر شعارها در راهپیمایی امروز علیه آمریکا و «دونالد ترامپ» بود که به تازگی تحریم ها علیه ایران را از سر گرفته است.

15.شبکه آمریکایی فاکس نیوز گزارش داد مردم در تهران و سایر شهرهای ایران به خیابان‌ ها آمدند تا چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. این شبکه تلویزیونی در گزارش خود به این مسئله اشاره کرده که جمعیت گسترده‌ ای از مردم تهران به سمت میدان آزادی در تهران راهپیمایی کردند و در مسیر راهپیمایی سرودهای انقلابی و ملی پخش شد.

16.شبکه تلویزیونی فرانس 24 هم با انتشار ویدئویی از راهپیمایی چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گزارش داد مردم ایران، چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را زیر باران جشن گرفتند.

17.خبرگزاری فرانسه گزارش داد هزاران ایرانی امروز دوشنبه (11 فوریه) در مرکز تهران گرد هم آمدند تا چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند؛ زلزله سیاسی که به هزاران سال سلطنت شاهان پایان داد و هنوز هم در منطقه طنین انداز است. به رغم بارش شدید باران جمعیت زیادی به خیابان ها آمده اند. سرودهای انقلابی هم در خیابان ها پخش می‌شود.

موشک های ساخت ایران هم در مسیر راهپیمایی به نمایش درآمده است.شب گذشته نیز مردم به پشت بام ها رفتند و شعار الله اکبر سردادند.

18.خبرگزاری رویترز راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را پوشش داده و نوشت که رئیس جمهور ایران در تجمع ده ها هزار نفر از مردم در میدان آزادی تهران سخنرانی کرد. رویترز در ادامه نوشت:«حسن روحانی» در این جمع گفت که ایران قدرت نظامی و برنامه موشک های بالستیک خود را به رغم فشارها از سوی کشورهای متخاصم توسعه خواهد داد.

این خبرگزاری در ادامه گزارش خود نوشت:روحانی در سخنانی در میدان آزادی تهران تأکید کرد: "ما برای ساختن انواع موشک‌ های ضدزره و انواع موشک‌ های پدافند هوایی و انواع موشک‌ های زمین به زمین و دریا به دریا و انواع موشک‌ های هوا به هوا از کسی اجازه نگرفته و نخواهیم گرفت. ما همان راه و قدرت نظامی را ادامه می‌ دهیم."

19. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد ایرانیان به منظور بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی این کشور در سال 1979، در تهران و دیگر شهرها به خیابان ها آمدند. خیل مردم از نقاط مختلف تهران به سمت میدان آزادی در این شهر حرکت کردند.

میدان انقلاب در این کشور با بالن های بزرگ تزیین شده است. در خیابان ها هم سرودهای انقلابی در حال پخش شدن است.سالگرد پیروزی انقلاب، امسال در حالی برگزار می شود که با ازسرگیری تحریم های آمریکا، تنش میان این کشور و ایران افزایش یافته است.

20.شبکه ماهواره ای الجزیره گزارش داد میلیون ها نفر در سراسر ایران به منظور بزرگداشت چهل سالگی انقلاب 1979 به خیابان ها آمدند و وفاداری خود را به اصول اسلامی کشورشان در حالی نشان دادند که همزمان با ازسرگیری تحریم های آمریکا، فشار اقتصادی و سیاسی  افزایش یافته است.

ایرانیان هر ساله در این زمان در حمایت از انقلاب شان که پس از سرنگونی رژیم شاه توسط آیت الله خمینی (ره) به بار نشست، به خیابان ها می آیند.در تهران در حالی که باران در حال بارش است، مردم در میدان آزادی تجمع کرده اند و پلاکاردها و پرچم هایی با مضمون شعارهای ضدآمریکایی و ضد سعودی در دست دارند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •