نساجی 1 - 1 تراکتورسازی؛ کهکشانی‌ها بازهم حریف داور نشدند!/ فغان تیم پرشورها از مجریان عدالت
 • 1397/11/21 19:05
 • 108091
تقسیم امتیازات مثل بازی رفت؛

نساجی 1 - 1 تراکتورسازی؛ کهکشانی‌ها بازهم حریف داور نشدند!/ فغان تیم پرشورها از مجریان عدالت

شاگردان جرج لیکنز در دیداری که اشتباهات داوری در نتیجه بازی تاثیر بسزایی داشت، مقابل میزبان خود نساجی مازندران به تساوی یک بر یک دست یافتند.

به گزارش آناج، در ادامه دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال، دو تیم نساجی مازندران و تراکتورسازی از ساعت 17 در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر رودرروی هم قرار گرفتند که این بازی در نهایت با تساوی یک بر یک و تقسیم امتیازات خاتمه یافت.

نتیجه پیکار رفت سرخ‌پوشان فوتبال مازندران و آذربایجان درحالی تکرار شد که هر دو گل مسابقه را بازیکنان نساجی به ثمر رساندند و جالب‌تر اینکه این گل‌ها به شکلی مشابه و به همان ترتیب جدال دو تیم در تبریز وارد دروازه‌ها شد.

البته نباید از تصمیم‌های بحث‌برانگیز گروه داوری هم به راحتی گذشت بخصوص روی دو صحنه مشکوک در محوطه جریمه تیم نساجی که به نظر می‌رسید باید دو ضربه پنالتی به سود تراکتور اعلام می‌شد اما قاضی میدان در هر دو صحنه تصمیم به ادامه بازی گرفت. 

با نتیجه بدست آمده در این بازی، تراکتورسازی 30 امتیازی شد تا موقعیت خود در جدول در رده چهارمی را در خطر ببیند؛ اما در سمت مقابل نساجی مازندران با یک امتیازی که در این بازی خانگی کسب کرد، 18 امتیاز شد تا موفتا در جایگاه نهم بایستد.

گزارش کامل این بازی را در ادامه پیش رو دارید:

گروه داوری: داور: سید مهدی سیدعلی؛ کمک‌ها: آرمان اسعدی و حسن انتظاری؛ داور چهارم: یوسف مغروری/ کمک داوران اضافی: امیر عرب‌براقی و حسین زیاری/ ناظر: حسین عسگری.

اخطار: احمد عبدالله‌زاده (44) از نساجی

نساجی مازندران: محمدامین رضایی، لاشا توتادزه، جورجی وولسیانی، مجتبی ممشلی، حمیدرضا دیوسالار، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک، علی‌اصغر عاشوری (82- سید محمد میری)، امید سینگ (44- آرفنگ دافه)، سجاد آشوری و رحمان جعفری (88- محمدمهدی نظری).
سرمربی: مجید جلالی 

تراکتورسازی: محسن فروزان، ایمان سلیمی، محمد طیبی، دانیال اسماعیلی‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی‌پور، اکبر ایمانی (88- علیرضا نقی‌زاده)، اشکان دژاگه، یوکیا سوگیتا، مسعود شجاعی و آنتونی استوکس (65- ساسان انصاری).
سرمربی: جورج لیکنز 

شرح گل‌ها:

نساجی صفر - تراکتورسازی 1 (دقیقه 17: گل به خودی جورجی گولسیانی): پاس در عمق استوکس در سمت چپ زمین به یوکیا سوگیتا رسید که پاس در عرض تند و تیز او را گولسیانی، مدافع نساجی به اشتباه وارد دروازه خودی کرد.

نساجی 1 - تراکتورسازی 1 (دقیقه 73: رحمان جعفری): سانتر پای چپ سجاد آشوری در سمت راست محوطه با اشتباه احسان حاج‌صفی و در ادامه ایمان سلیمی همراه شد که در ادامه آرفنگ دافه قصد گلزنی داشت، اما شوت او برگشت داده شد ولی در ریباند پاس دافه و ضربه بغل پای رحمان جعفری گل تساوی نساجی را به همراه داشت.

لحظات حساس:

دقیقه 10: پاس بلند زیبای شجاعی به پشت مدافعان نساجی، حاج‌صفی را در موقعیت خوبی قرار داد ولی او در برخورد با ممشلی نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند و روی زمین افتاد؛ بازیکنان تراکتور در این صحنه اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.
دقیقه 11: شوت مهدی‌پور روی پاس شجاعی را رضایی با شیرجه بلند دفع کرد.
دقیقه 16: ارسال دژاگه از سمت راست زمین را مدافعان نساجی دفع کردند و در ادامه نیز سانتر زمینی سوگیتا را ممشلی برگشت داد.
دقیقه 29: سانتر خطرناک استوکس از جناح راست زمین را دژاگه در محوطه 6 قدم زد که ضربه او به بیرون رفت.
دقیقه 36: پاس در عمق عاشوری و ارسال زمینی دیوسالار به امید سینگ رسید که شوت پای چپ او به مدافعان تراکتورسازی برخورد کرد و دفع شد.
دقیقه 37:  سانتر عاشوری از روی ضربه آزاد و ضربه سر جعفری به راحتی در اختیار فروزان قرار گرفت. 

دقیقه 48: ارسال آشوری از روی کرنر سمت چپ زمین را فروزان جمع کرد.
دقیقه 49: شوت استوکس از میانه زمین دقت لازم را نداشت و رضایی در دو مرحله توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه 52: حاج‌صفی با حرکت از میانه زمین تا پشت محوطه جریمه شوت نه چندان خوبی زد که ضربه او راهی اوت شد.
دقیقه 67: رحمان جعفری در محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب توپ شد که شوت او روی ارسال آبشک، به تور کنار دروازه برخورد کرد.
دقیقه 69: شوت فنی سجاد آشوری با فاصله کمی از کنار دروازه تراکتورسازی به اوت رفت.
دقیقه 72: ارسال ناگهانی عاشوری و ضربه سر مجتبی ممشلی از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه 75: ساسان انصاری بهترین فرصت برای زدن گل دوم تراکتور را داشت ولی پاس مهدی‌پور با ضربه پشت سر و شوت ساسان انصاری به تیرک افقی دروازه نساجی برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 78: شوت پای چپ شجاعی از پشت محوطه جریمه را رضایی به کرنر فرستاد.
دقیقه 79: اشتباه عجیب ممشلی در پاس به عقب توپ را به ساسان انصاری رساند که او در برخورد با رضایی نقش بر زمین شد، اما سیدعلی‌، داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و در ادامه شوت شجاعی را لاشا توتادزه از روی خط دروازه برگشت داد و منجی نساجی شد.
دقیقه 80: شوت اسماعیلی‌فر از میانه زمین بی‌دقت بود و در دو مرحله در اختیار رضایی قرار گرفت.
دقیقه 90: پاس دژاگه با ضربه سر و ضربه قیچی برگردان طیبی با کمترین فاصله از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.
دقیقه 90: نظری در برخورد با طیبی در محوطه جریمه تراکتورسازی روی زمین افتاد که این صحنه با وجود اعتراض مهاجم نساجی برای اعلام پنالتی، تنها یک کرنر برای این تیم به همراه داشت. 

در حاشیه:

* حامد لک، دروازه‌بان نساجی، تنها بازیکنی است که به دلیل محرومیت برابر تراکتورسازی حضور ندارد و نمی‌تواند مقابل تیم سابق خود بازی کند.
* جلالی و لینکز، سرمربیان دو تیم قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* تماشاگران نساجی مثل همیشه حضور پُر شوری در ورزشگاه شهید وطنی داشتند و به شدت مشغول تشویق این تیم هستند.
* یکی از سکوهای ورزشگاه به هواداران تراکتورسازی اختصاص یافته است.
* آنتونی استوکس بعد از تعویض در دقیقه 65، به نشانه اعتراض راهی رختکن شد و روی نیمکت ننشست.

بهترین بازیکن:

لاشا توتادزه، مدافع میانی نساجی که هفته شانزدهم در نخستین بازی برای تیمش عملکرد خوبی برابر ذوب‌آهن اصفهان داشت، امشب هم نمایش درخشانی مقابل تراکتورسازی و مهاجمان خطرناک این تیم ارائه کرد و بارها با زدن ضربات سر، دفع توپ‌های به موقع و تکل‌های صحیح و توپ‌گیری از ستاره‌های تراکتور، اجازه نداد موقعیت خطرناک چندانی از سوی تراکتوری‌ها شکل بگیرد و این تیم فقط با یک گل به خودی دروازه نساجی را باز کند. حمیدرضا دیوسالار، مدافع چپ نساجی نیز دیگر بازیکنی بود که با تلاش زیاد اجازه نداد تراکتوری‌ها حملات زیادی از سمت راست زمین انجام دهند و نمایش خوبی برابر این تیم ارائه کرد.

اتفاق ویژه:

تراکتورسازی بهترین فرصت برای کم کردن فاصله با تیم‌های بالای جدولی به ویژه پرسپولیس که در بازی امروز خود برابر فولاد شکست خورده بود را داشت، اما شاگردان لینکز از این فرصت استفاده نکردند و با وجود اینکه یک گل از نساجی پیش بودند و البته با بدشانسی نیز در رسیدن به گل همراه شدند، در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت دادند و با حداقل امتیاز به تبریز بازگشتند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •