اقتصادِ ضد انقلابی
 • 1397/11/21 15:22
 • 108079
یادداشت میهمان/

اقتصادِ ضد انقلابی

این ساختار اقتصادی که «ملعبۀ دستِ سرمایه‌دارانِ یقه بسته خیّرنماست»، انحصارگر، پرتوقع و سیری‌ناپذیر است که هیچ مشارکت و سهمی برای آحاد ملت در اقتصاد و ثروت‌های ایران قائل نیست.

گروه سیاسی آناج/ علی جعفری‌آذر: چهل سال از پیروزی انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران به رهبری امام خمینی عزیز می گذرد. در این 40 سال به لطف الهی ملت ایران برهمه موانع واقعی و مصنوعیِ داخلی و خارجی دشمنان غلبه نموده و سرافراز بربلندای قله عزت و استقلال و حریت، با پرچم جمهوری اسلامی منقش به شعار «الله اکبر» ایستاده و از امام خویش مدال «بهترین امت تاریخ» را گرفته است.

اما چرا این نظام و انقلاب با مردم سالاری دینی بی‌بدیل و افتخار آمیزش، در عرصه اقتصاد با چالشهای جدی مواجه است؟ مشکل کجاست؟

شکی نیست که یکی از عمده دلایل مشکلات و چالشهای 40 ساله اقتصاد ایران، خصومت‌ها، محدودیت‌ها، ممنوعیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه و مستکبرانه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی و در راس آنها آمریکای جنایتکار است و همچنان نیز تداوم دارد.

لاکن آنچه این تحریم‌ها و محدودیت‌ها را اثر بخش کرده و بعضا مشدد آنها شده است، ساختار اقتصادی است که متاسفانه برکشور و نظام اقتصادی آن حاکم است. ضوابط اقتصادی که به لطایف الحیلی برخلاف اصل 43 قانون اساسی نظام و دولت را از سرمایه‌گذاری در بخش‌های مهم، استراتژیک، مادر، مولد و اشتغال آفرین ممنوع کرده و با شعار خصوصی‌سازی، صاحبان قدرت و آقازاده‌ها و ژن‌های برتر و فرصت‌طلبان و نوکیسه‌گان تازه از راه رسیده را براقتصاد و تولید کشور اعم از بانک، کارخانه، صنعت و کشاورزی، باغ، دام و ... حاکم ساخته است.

این ساختار اقتصادی مُلهم از سرمایه‌داری لیبرال، اولا هیچ قرابتی با انقلاب اسلامی و آرمانهای بلند آن مانند: عدالت، پیشرفت، حمایت از مستضعفین، کرامت انسان، خودکفایی، استقلال و صدور انقلاب نداشته و ندارد.

 ثانیا آنچه این ساختار اقتصادی تا امروز و در واقعیت میدانی بر ملت ایران تحمیل کرده: تسهیلات ارزان قیمت غیر قابل وصول، واگذاری اراضی و اماکن تقریبا به قیمت مفت و معافیت‌های مالیاتی چند هزار میلیاردی چند 10ساله به نفع صاحبان ثروت و قدرت بوده است.

این ساختار اقتصادی، علی‌رغم راهبردها، هشدارها، توصیه‌ها، تاکیدات و دستورات مکرر رهبر فرزانه انقلاب، عالمانه یا ناآگاهانه نه تنها بر اقتصاد ایران مقاومت نیآفرید، بلکه امروز سعی می‌کند مقاومت ملت ایران را در برابر دشمنانِ عنود آن بشکند و در واقع نقش «ضد انقلاب» را ایفا کند و مردم ایران را در سال 40 انقلاب و در اوج اقتدار منطقه‌ای و بین‌المللی، همزمان با جشن‌های چهل و یکمین سالگی آن در صف گوشت یخ زده خارجی یا خودروهای بی کیفیتِ بی هویت کشاند.

خلاصه، این ساختار اقتصادی که «ملعبه دست سرمایه داران یقه بسته خیّرنماست»، انحصارگر، پرتوقع و سیری ناپذیر است که هیچ مشارکت و سهمی برای آحاد ملت در اقتصاد و ثروت‌های ایران قائل نیست.

این اقتصاد هرچه قدر فعال باشد و پرسود، بیشتر از حداقل به کارگر و کارمند خود روا نمی‌دارد، توان اداره ملت بزرگ ایران و انقلاب بزرگ اسلامی‌مان را ندارد، مردمی را که انقلاب کرده، بشدت مجازات و تنبیه می‌کند، نسل بلافصل انقلاب و جوانان مومن و رشید ایران را به آینده ناامید و نسبت به ایدئولوژی و توانایی و کارآمدی اسلام بدبین می‌سازد و در عرصه‌های سخت بجای اینکه به داد ملت و کشور برسد با خود تحریمی‌ها و خیمه‌شب بازی‌ها، صحنه را به نفع دشمنان این ملت و نظام خالی می‌کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •