قره‌باغی:نفوذی‌ها را دیر شناختیم/ رنجی‌پور:نباید به لبخند دشمن اعتماد می‌شد/ چاووشی:پیشرفت‌های پس از انقلاب قابل انکار نیست
 • 1397/11/21 09:58
 • 108037
چهل سالگی انقلاب از نگاه هنرمندان تبریزی/4/

قره‌باغی:نفوذی‌ها را دیر شناختیم/ رنجی‌پور:نباید به لبخند دشمن اعتماد می‌شد/ چاووشی:پیشرفت‌های پس از انقلاب قابل انکار نیست

به مناسبت فرارسیدن چهل سالگی انقلاب، هنرمندان تبریزی در خصوص نقاط ضعف و قوت انقلاب اسلامی نظر می‌دهند.

گروه سیاسی آناج: انقلاب اسلامی در حالی چهل سالگی خود را جشن می‌گیرد که در این مدت با سنگ‌اندازی‌های بسیاری مواجه بوده است. خیانت برخی عناصر داخلی، ترور، جنگ تحمیلی فراز و نشیب‌های فراوانی را در ذهن مردم ایران ثبت کرده است.

در برخی مواقع کشور حتی به لبه پرتگاه نیز رفته است اما با درایت مردم از این مرحله نیز به سلامت عبور کرده است. هرچند در این چند سال اخیر به واسطه برخی تصمیمات اشتباه، اقتصاد و معیشت غالب اقشار مردم با مشکل مواجه است اما در این چهل سال طبق آمار جهانی پیشرفت‌های کشور ملموس و قابل توجه است.

در یک آمار کلی اگر ایران زمان پهلوی جزو کشورهای پنجاهم الی هفتادم دنیا قرار می‌گرفت، امروز و به واسطه تلاش مردم و برخی مسئولان ایران اسلامی در جمع بیست کشور برتر دنیا از تمامی جهات قرار گرفته است با این تفاوت که ایران در این چهل سال با انواع و اقسام تهدید، تحریم، فشار و... همراه بوده است.

 در مصاحبه‌هایی با اقشار مختلف سعی کرده‌ایم به دور از هر دخل و تصرفی دیدگاه‌های صاحب‌نظران را منعکس نماییم، در این قسمت نظرات هنرمندان تبریزی را در خصوص نقاط قوت و صعف چهل سالگی انقلاب می‌خوانید:

 پیشرفت‌های پس از انقلاب قابل انکار نیست

هاشم چاوشی، بازیگر تبریزی با بیان اینکه عدد چهل در فرهنگ ایرانی‌ها موضوعیت خاصی دارد، اظهار داشت: معمولا برای تازه درگذشتگان مراسم چهلم  می‌گیرند یا مثلا نوزادی که چهل روز از تولدش سپری شده باشد را می‌گویند چهلمش گذشته است و انقلاب ما هم امروز چهل سالگیش را پشت سر گذاشته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت زیر ساخت‌ها بعد از انقلاب اسلامی افزایش یافته است، تصریح کرد: در زمان پهلوی این همه زیر ساخت نبود، امروز نیروگاه‌ها و سدهای زیادی ساخته شده است و در بحث مسکن نیز پیشرفت‌های خوبی انجام شده است که قابل انکار نیست.

چاوشی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی از اصلی‌ترین نقاط ضعف ما است عنوان کرد: امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی از اصلیترین ضعف‌های کشور محسوب می‌شود و متاسفانه بحث تورم، بیکاری و نداشتن ثبات در بازار باعث رنجش مردم شده است.

استقلال امروز بزگترین دستاورد انقلاب اسلامی است

کارگردان تبریزی نیز با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود اظهار داشت: به اعتراف بیشتر مورخان، انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود و امروز در حالی چهل سالگی را جشن می‌گیریم که دشمنان ما بیدار شده و فهمیده‌اند که کدام زمان باید فشار وارد کنند و مشغول شبه افکنی علیه انقلاب اسلامی باشند.

قربانعلی طاهرفر ادامه داد: دشمنان می‌خواهند نسل سوم و چهارم انقلاب را با تردیدها و علامت سوال‌های مختلف روبرو کنند و یکی از بزرگترین شبهه‌هایی که مطرح می‌کنند این است که پیشرفت‌های جمهوری اسلامی مشمول زمان است، یعنی اینکه هر حکومتی هم بود براساس سوار بر موج توسعه تا این حد پیشرفت می‌کرد.

هنرمند تبریزی با پاسخ به این شبهه، تاکید داشت: می‌شود با یک مثال جواب این شبهه را داد که کشور عربستان سعودی نیز هم‌زمان بر اساس زمان پیشرفت کرده است و الان یکی از کشورهای قدرتمند در جهان عرب است و شاید هم از نظر اقتصادی نسبت به جمهوری اسلامی ایران وضعیت خوبی دارد ولی جملۀ تاریخی که آقای ترامپ گفت که «اگر دو هفته دست از حمایت این کشور بکشیم برای همیشه عربستان نابود خواهد شد» به چه معناست و آیا اما امروز در ایالات متحده آمریکا کسی می‌تواند بگوید اگر دست از حمایت ایران برداریم جمهوری اسلامی از بین خواهد رفت؟ 

وی با بیان اینکه استقلال کشور بزرگترین دستاورد کشور است، ابراز داشت: نفوذ غرب و آمریکا در دورۀ پهلوی اتفاق افتاده بود و حدود 36 هزار نفر مستشار نظامی در زمان طاغوت در کشور ما وجود داشت مستشارانی که کاپیتالاسیون داشتند یا به مسائل فرهنگی و اجتماعی سایه افکنده بودند.

وی افزود: این ادعا که آمریکا در کشور ما سلطه داشت، تنها حرف انقلابیون نبود بلکه خود مسئولان حکومت پهلوی مثل اسدالله اعلم یا هویدا نیز به این موضوع اذعان داشتند.

طاهرفر با بیان اینکه بزرگترین ضعف در طول مدت چهل سالگی انقلاب رشد فزایندۀ نامحرمان و نااهلان بود، گفت: متاسفانه علی‌رغم تاکید امام خمینی(ره) که حتی  در وصیت‌نامه‌شان هم به آن موضوع تاکید داشتند، اتفاق افتاده است و این یکی از نقاط ضعف انقلاب است.

نباید به لبخندهای دشمنان اعتماد می‌شد

علیرضا رنجی‌پور بازیگر طنز تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آناج با بیان اینکه برای درک انقلاب اسلامی باید عمیق اندیشد، اظهار داشت: باید برای درک انقلاب اندیشید چراکه انقلابی که رهبری آن با مردی بود که هنر را در دمیدن در کالبد انسان‌ها معنا کرد.

وی با بیان اینکه به لبخندهای دشمن نباید اعتماد می‌شد، ابراز داشت: نقاط ضعف ما اعتماد بعضی از دولت‌مردان وسیاست‌مداران به غرب و آمریکا بود.

هنرمند تبریزی با بیان نقاط قوت در جمهوری اسلامی عنوان کرد: نقاط قوت در این چهل سال حمایت و اطاعت از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری بود.

 

قره باغی با بیان اینکه انقلاب اسلامی شبیه به یک باغ است اظهار داشت:برا اینکه درختی به ثمر برسد سالها می گذرد تا یک باغبان علف های هرز را بزند وریشه اش را آبیاری کند انقلاب اسلامی هم شبیه یک باغ است که یک عده از انسان های با تقدیم جان خودشان این انقلاب را آبیاری کردند ومی کنند وامید این است که اگر همه ی ما وظیفه شناس باشیم وخدمت گذار باشیم یک روز شاهد شکوفایی این باغ وبستان خواهیم شد

نفوذی‌ها را دیر شناختیم

استاد اسفندیار قره‌باغی نیز در گفت‌وگو با آناج، با بیان اینکه انقلاب اسلامی سلطۀ آمریکا را از بین برد ابراز داشت: یکی از نقاط قوت انقلاب اسلامی در این چهل سال این بود که اگر روزی من و امثال من نام یک ابر قدرت را می‌شنیدیم به لرزه می‌افتاد و فکر می‌کردیم اگر به آن چپ نگاه کنیم از بین خواهیم رفت اما نصایبح و رهنمودهای امام خمینی(ره) به ما این جرات را داد که به  همان گردن کلفت و ابرقدرت نه تنها چپ نگاه کنیم بلکه گوشش را هم بپیچانیم و بر دهانش سیلی بزنیم.

وی با بیا اینکه مردم‌های آزاده جهان مبارزه با استکبار را از انقلاب اسلامی یاد گرفتند گفت: امروز کشورهای که تحت ظلم و ستم استکبار جهانی هستند از انقلاب اسلامی ایران درس آموخته که باید در برابر ظلم و ستم ایستاد و استقامت کرد.

خواننده تبریزی با بیان این موضوع که نفوذی‌ها را دیر شناختیم عنوان کرد: ما دیر به این موضوع پی‌بردیم که هرکس می آید و وعده می‌دهد از تهِ دلش این وعده ها را مطرح نمی کند و شاید مهره شیاطین باشد که در قالب آن چیزی که ما فکر می‌کنیم جلو آمده باشد.

وی افزود: دانش ما باید چنان بالا رفته و پخته شود که بتوانیم به راحتی حرف راست را از دروغ تشخیص بدهیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •