قدرت غرب در حال افول است اما از آن دست برنمی‌دارند/ بخش مهمی از مشکلات به تحریم‌ها ربطی ندارد
 • 1397/11/18 13:42
 • 108029
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تبریز؛

قدرت غرب در حال افول است اما از آن دست برنمی‌دارند/ بخش مهمی از مشکلات به تحریم‌ها ربطی ندارد

سردار سلامی گفت: نظام ما با همه مشکلاتی که بخش مهمی از آن به تحریم ریط ندارد، پابرجا مانده است و در این شرایط هم اگر مدیریت جهادی جایگزین مدیریت ناقص قرار گیرد و سوءمدیریت رفع شود، هیچ مشکلی در مملکت وجود نخواهد داشت.

به گزارش آناج، سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسمی به مناسبت روز حفتظت و اطلاعات سپاه و سالروز والفجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیمارستان محلاتی تبریز اظهار داشت: در سالگرد چهلمین فجر شکوهند یک انقلاب بزرگ به نام اسلام هستیم، همیشه تبریز برای من خاطره‌انگیز و دلنشین است، چون مردانی مانند شهید باکری از آن ظهور کرده‎اند که یک قهرمان اسطوره‌ای و الگوی تمام عیار جوانان به حساب می‎آید.

وی نقش سلامت در پیشرفت کشورها را یک نقش تعیین کننده دانست و تصریح کرد: در بیمارستان شهید محلاتی تبریز تلاش انقلابی، دلسوزی و هنر مدیریت جهادی موج می‌زند؛سلامت بهداشت و درمان یکی از اساس‌های بازتاب دهنده فرهنگ یک جامعه به حساب می‎آید جامعه‎ای که شهروندان آن سلامت باشند، این جامعه دارای شخصیت بالاست، چون موضوع سلامت، انسان‎ها هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نام گذاری 18 بهمن به عنوان روز اطلاعات در سپاه، خاطرنشان کرد: امروز در آستانه سالروز  عملیات بزرگ و پر افتخار والفجر ۸ هستیم. این عملیات به دلیل عبور از یک رودخانه عمیق و عریض متصل به دریا یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های تاکتیکی و جزو عملیات‌های بسیار پر رمز و راز تاریخ نبردهای جهان معاصر است.

وی ادامه داد: در آن مقطع وقتی فاو سقوط کرد و والفجر 8 پیروز شد، رزمندگان ما از مرزهای ایران به مرزهای عراق و کویت رسیدند، آنها توانستند عرض عراق را طی و یک بن‌بست جغرافیایی برای عراق در دسترسی به شمال خلیج فارس ایجاد کنند که این یک شکست سیاسی سنگین و یک شکست راهبردی عمیق در آن دوران برای رژیم صدام بود. در عملیات الفجر 8 هم تفکر راهبردی و هم تسلط تاکتیکی و فنی با هم ترکیب شده بود.

سردار سلامی یادآور شد: نکته مهم عملیات این بود که با وجود اشراف اطلاعاتی دشمن، به واسطه استفاده از فنون غافلگیری صدام تا لحظه شروع عملیات نتوانست از آن آگاه شود به همین دلیل این روز را به نام حفاظت اطلاعات نامگذاری کرده‌اند.

وی در خصوص وضعیت ایران در قبل و بعد از انقلاب، گفت: چیزی که یک جامعه را عقب نگه می‌دارد، جهل و حقارت پذیری است؛ تحقیر شدگی، احساس حقارت و نبود اعتماد به نفس در کنار جهل، دو عنصری هستند که یک کشور را حتماً عقب مانده، وابسته و گرفتار نگه می‌دارد؛ چیزی که مشخصه ایران قبل از انقلاب است. بهترین لقبی که غربی‌ها به شاه داده بودند، «عروسک آمریکایی» بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: در شرایطی که آمریکا برای برخی کشورها فراهم می‎کند، قدرت تفکر از جامعه گرفته می‌شود. این سرنوشت تاریک ما قبل از انقلاب است. انقلاب تولد اسلام بود و این همان تفسیر آیت‌الکرسی است. بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب همان اعاده عزت و نجات از تحقیر و ایجاد امکان تفکر در بین مردم بود. ما قبلا نمی‌توانستیم صاحب آرزوهای بزرگ باشیم، چون نقاش آرمان‌ها و آرزوهای‌مان، دشمن‌مان بود.

«زیباترین زوح استقلال، اندیشه است»، وی با بیان این جمله ادامه داد: عماصری که ما الان الان داریم، در زمان شاه هم داشتیم اما یک رهبر نیرومند، یک امام و یک ولی نبود که بین این عناصر به برقراری ارتباط بپردازد و آنها را به هم متصل کند. امروز که همه این ارزش‌ها در اختیار ماست، به این دلیل است که صاحب یک رهبر حقیقی هستیم. امروز اسلام، جغرافیا، ملت و امام با هم گره خورده‌اند و در این شرایط است که قدرت تولید می‌شود. انقلاب بزرگ‌ترین ارمغان الهی به جامعه بود که آزادی از اصارت طاغوت، استقلال و قدرت عمل را به مردم داد. امام درجه آزادی ملت را کامل کرد و این آزادی، عزت و استقلال در دوران رهبری حضرت آقا کامل شد.

سردار سلامی درمورد دستاورهای انقلاب اسلامی گفت: ما دستاوردهای انقلاب را در حوزه‌های مختلف محدود نمی‌کنیم. جوهره عظیم دستاوردها، استقلال در اندیشه، به حاکمیت رسیدن اسلام در این سرزمین، بیرون راندن قدرت‌های استعمارگر و آزاد شدن ملت است.

وی تصریح کرد: ما می‌خواستیم ثابت کنیم که می‌توان به استقلال و پیشرفت رسید. ما می‌خواستیم ثابت کنیم که دین، زیباترین شکل اداره عالم را ارائه می‌دهد. با این حال آمریکایی‌ها حاضر نیستند بپذیرند که ما در علم پیشرفت کنیم، چون می‌دانند که وقتی اراده کنیم، می‎توانیم.

این فرمانده دوران جنگ افزود: جنگ بر سر این است که «ما بتوانیم و می‌توانیم و آنها ثابت کنند که نمی‌توانیم» می‌گویند «شما پیشرفت نکنید، هر چه بخواهید به شما می‎دهیم» می‌خواهند صلاحیت ما را بگیرند و بی‌هویت، نیازمند و فقیرمان کنند. می‌گویند شما در منطقه نفوذ نکنید، چون می‎دانند اگر اسلام به قدرت برسد، دیگر ابر قدرتی به نام امریکا وجود ندارد.

وی با تاکید بر افول قدرت آمریکا، عنوان کرد: غرب در حال غروب و رو به موت است. آن را رو به قبله خوابانده‎اند اما دست دست برنمی‌دارند. ما اگر جهان اسلام را از دست آنها ازاد کنیم، همانند کوه‎های یخ خود به خود ذوب می‌شوند.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ما قبلاً هم در عرصه‌های مختلف درگیر بودیم و شرایطی بسیار سخت‌تر از امروز را پشت سر گذاشه‌ایم. ما در جنگ نمی‌توانستیم نفت صادر کنیم و در آن مقطع شرایط سخت‌تر بود. ما در زمان جنگ ضعیف‌تر از الان بودیم و با دست‌های خالی جنگیدیم.

وی همچنین با اشاره به صحبت‎های رئیس جمهور آمریکا مبنی بر «بزرگ کردن دوباره آمریکا در جهان»، یادآور شد: اول بودن آمریکا، فلسفه آنهاست. این صحبت‎های رئیس جمهور آمریکا هم اولاً نشان می‎دهد که آمریکا کوچک شده است که دوباره می‌خواهد آن را بزرگ کند و دوماً آمریکا در فلسفه سیاسی خود در حال نزول است. قدرت آمریکا دچار چالش‌های اساسی شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه اظهار داشت: نظام ما با همه مشکلاتی که بخش مهمی از آن به تحریم ریط ندارد، پابرجا مانده است. در این شرایط هم اگر مدیریت جهادی جایگزین مدیریت ناقص قرار گیرد و سوءمدیریت رفع شود، هیچ مشکلی در مملکت وجود ندارد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آینده کشور، گفت: به آینده بسیار امیدواریم البته این نبرد ایمان می‌خواهد؛ جنگ با آمریکا و غرب با ایمان ممکن و دشمن ما فقط شکست خوردن را آموخته است، چون تجربیات بزرگی در میدان پشت سر گذاشته‌ایم دارای اعتماد به نفس هستیم. اگر در درون محکم، مومن و با اراده باشیم، ما پیروزیم. اگر بدانیم دشمن چقدر فرسوده شده، بسیار شاداب‌تر در میدان حضور می‌یابیم. دشمنان ما پوسیده‌اند و نانوانی در عمل دشمن موج می‌زند. مشکلات کوچک‌تر از مردم ایران هستند و این مشکلات ان‌شاءالله حل خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •