بالایی: برخی در امتحان‌ها مردود شدند/ خادم‌آذریان: القای ناامیدی هدف دشمن است/ رهنما: جایگاه زن پس از انقلاب اسلامی ارتقا یافت
 • 1397/11/17 11:32
 • 107931
چهل سالگی انقلاب از نگاه مداحان تبریزی/2/

بالایی: برخی در امتحان‌ها مردود شدند/ خادم‌آذریان: القای ناامیدی هدف دشمن است/ رهنما: جایگاه زن پس از انقلاب اسلامی ارتقا یافت

به مناسبت فرارسیدن چهل سالگی انقلاب، مداحان تبریزی در خصوص نقاط ضعف و قوت انقلاب اسلامی نظر می‌دهند.

گروه سیاسی آناج: انقلاب اسلامی در حالی چهل سالگی خود را جشن می‌گیرد که در این مدت با سنگ‌اندازی‌های بسیاری مواجه بوده است. خیانت برخی عناصر داخلی، ترور، جنگ تحمیلی فراز و نشیب‌های فراوانی را در ذهن مردم ایران ثبت کرده است.

در برخی مواقع کشور حتی به لبه پرتگاه نیز رفته است اما با درایت مردم از این مرحله نیز به سلامت عبور کرده است. هرچند در این چند سال اخیر به واسطه برخی تصمیمات اشتباه، اقتصاد و معیشت غالب اقشار مردم با مشکل مواجه است اما در این چهل سال طبق آمار جهانی پیشرفت‌های کشور ملموس و قابل توجه است.

در یک آمار کلی اگر ایران زمان پهلوی جزو کشورهای پنجاهم الی هفتادم دنیا قرار می‌گرفت، امروز و به واسطه تلاش مردم و برخی مسئولان ایران اسلامی در جمع بیست کشور برتر دنیا از تمامی جهات قرار گرفته است با این تفاوت که ایران در این چهل سال با انواع و اقسام تهدید، تحریم، فشار و... همراه بوده است.

 در مصاحبه‌هایی با اقشار مختلف سعی کرده‌ایم به دور از هر دخل و تصرفی دیدگاه‌های صاحب‌نظران را منعکس نماییم، در این قسمت نظر چند تن از مداحان تبریزی را در خصوص نقاط قوت و صعف چهل سالگی انقلاب می‌خوانید:

برخی در امتحان‌ها مردود شدند 

احمد بالایی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک امتحان الهی بود، اظهار داشت: انقلاب راه مبارزه با استکبار و استقامت در مقابل زیاده خواهان را به ما آموخت. 

وی در خصوص نقاط ضعف و قوت انقلاب اسلامی ابراز داشت: هر انقلابی نقاط ضعف و قوتی دارد، نقاط قوت انقلاب اسلامی استقامت و پایداری است نقاط ضعف ما نیز هم مردودی برخی از مسئولان و چهره‌های انقلاب در امتحان‌ها بود به‌طوریکه باید در پیشگاه خداوند و خون شهدا جوابگوی اقدامات خویش باشند.

باید برنامه‌ریزی مناسب‌تر و مدون‌تری انجام دهیم

مهدی خادم آذریان نیز با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت الهی است، اظهار داشت: دشمنان بسیار تلاش می‌کردند تا چهل سالگی انقلاب برگزار نشود اما چون این حرکت یک راه الهی و تضمین شده اهل بیت است، همواره نقشه دشمنان نقش بر آب می شود.

وی ادامه داد: اگر به فراز پایانی وصیت نامه امام خمینی(ره) توجه کنیم، ایشان اگر از طرف خدا و اهل‌بیت تضمین  نمی‌گرفت، هیچ وقت در وصیت نامه‌اش چنین نمی گفت که «من با قلبی آرم و ضمیری مطمئن این دنیا را ترک می‌کنم». 

خادم آذریان در خصوص آینده انقلاب اسلامی عنوان داشت: امروز باید خداوند را برای بلوغ انقلاب اسلامی شکر گزار باشیم اما یک موضوعی که وجود دارد این است که باید برنامه‌ریزی مناسب‌تر و مدون‌تر انجام گیرد.

وی ادامه داد: اگر به دین‌مان رجوع کنیم، اصلا کلمه و عدد چهل در دین ما یک موضوعیت به حساب می‌آید و خداوند متعال در چهل سالگی، به پیامبری مسئولیت سنگین رهبری امت را سپرد.

این مداح تبریزی با اشاره به نقاط قوت انقلاب اسلامی گفت: ما در تمام حوزه‌ها سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم، متاسفانه دشمن با تبلیغاتی که انجام می‌دهد، قصد دارد چنان القا کند که هیچ پیشرفتی حاصل نشده است. 

وی در خصوص نقاط ضعف انقلاب اسلامی  نیز تصریح کرد: هئیت‌های مذهبی پتانسیل بسیار قوی دارند که ما می‌توانیم از آن‌ها بهره ببریم، اما لازمه این کار تشکیل یک کار گروه فرهنگی است که اعضای این کار گروه را متولیان و مسئولان فرهنگی تشکیل می دهند. دومین مسئله که می توان ذکر کرد تشکیل ستادی است که بتواند فرمایشات مقام معظم رهبری را عملیاتی کند به طوریکه چندین بار مشاهده شده که رهبر انقلاب به موضوعی اشاره کرده‌اند اما هیچ کار اجرایی برای انجام آن صورت نپذیرفته است.

سهل انگاری برخی مسئولین و اعتماد به لبخندهای دشمن آفات انقلاب است

تقی جابری دیگر مداح تبریزی با بیان اینکه مردم ایران برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب در صحنه هستند، اظهار داشت: چهل سال است که ما پادر رکابیم و برای حفاظت از حریم اسلام و دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی، همواره پیرو خط امام خمینی و دستورات و فرمایشات مقام عظمای ولایت هستیم. 

وی در خصوص نقاط قوت انقلاب اسلامی نیز تصرح کرد: نقاط قوت انقلاب اسلامی بسیار زیاد است و دنیا این موضوع را بخوبی می‌داند، امروز تمام نهضت‌های آزادی بخش، به استقلال، حقانیت و پیشرفت بدون وابستگی جمهوری اسلامی ایران اذعان دارند.

جابری درخصوص اتفاقات اخیر خاورمیانه گفت: استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف استعماری خود اکثریت انقلاب‌ها و نهضت‌های مردمی را مصادره کرده است، اما به لطف خون شهدا و رهبری امام خمینی و مقام معظم رهبری دشمن نتوانسته انقلاب اسلامی را مصادره کند.

وی افزود: اگر در کشور ما اصل ولایت فقیه وجود نداشت دشمن به راحتی و خیلی قبل‌تر، به دست خود انقلابیون، انقلاب اسلامی را مصادره می کرد. 

مداح اهل بیت با اشاره به برخی نقاط ضعف انقلاب اسلامی نیز ابراز داشت: در هر انقلابی نقاط ضعف وجود دارد که این یک امر طبیعی است، متاسفانه سهل انگاری برخی از مسئولین و اعتماد به لبخندهای دشمن از نقاط ضعف و آفت است.

وی ادامه داد: این موضوع را بنده برحسب اعتقاد می‌گویم، من نه حقوق بگیر نظام هستم و نه کارمند نظام. پروژه‌هایی که امروز آمریکا در سوریه و عراق اجرا می‌کند صد برابرش را در این چهل سال علیه جمهوری اسلامی ایران اجرا کرده است اما ولایت فقیه و پیروان واقعی ولایت نگذاشته‌اند این کشور به دست بیگانگان و مستکبران بیافتد.

نقش زنان پس از انقلاب پر رنگ‌تر شده است/ برخی به سیستم اداره کشور نفوذ کرده‌اند

صابر رهنما، مداح جوان تبریزی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین انقلاب‌های تاریخ جهان است، اظهار داشت: خدا راشاکریم که مردم ایران بعد از سال‌ها توانست یک حکومت دینی که مبتنی بر اسلام و شعائر اهل بیت است را پایه گذاری کند.

وی در خصص نقاط قوت انقلاب اسلامی نیز ابراز داشت: احیا ارزش‌هایی که در طول تاریخ نادیده گرفته شده یکی دستاوردهای انقلاب است، بحث بعدی تبدیل حکومت پهلوی به حکومتی که همۀ مردم در موضوعات سیاسی، اقتصادی و حتی امنیتی آن نقش اساسی دارند.

وی ادامه داد: ثمرۀ بعدی انقلاب اسلامی نگاه به جایگاه زنان بود به طوریکه بعد از انقلاب اسلامی نقش زنان در جامعه پر رنگ‌تر و تعیین کننده‌تر شد و این قشر توانست جایگاه و ارزش خودش را در جامعه پیدا کند.

رهنما با اشاره به ضعف نظارتی در سیستم اداری کشور عنوان کرد: متاسفانه برخی به سیستم اداره کشور نفوذ کردند تا آرمان‌ها و مقدسات‌مان را زیر سوال ببرند، امروز کارشکنی برخی از مسئولین را همۀ ما می‌بینیم، کسانی که به خون شهدا خیانت می‌کنند.

وی ادامه داد: موضوع بعدی، مسائل مربوط به مشکلات اقتصادی و معیشتی است که واقعا ملت ما را آزار می‌دهد و از مسئولین انتظار این است که وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم را سر و سامان دهند.

شنیدن اخبار اختلاس‌ و احتکار‌ دل هر مسلمانی را جریحه‌دار می‌کند

نیما شکوهی دیگر مداح جوان تبریزی با بیان اینکه به یاری خدا انقلاب اسلامی استمرار پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: ان‌شالله انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت و پرچم مقدس جمهوری اسلامی به دست حضرت صاحب الزمان(عج) داده خواهد شد.

وی در خصوص نقاط قوت انقلاب اسلامی نیز گفت: امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب اسلامی فرمودند «این انقلاب باید به سراسر جهان صادر شود»، امروز انقلاب اسلامی ما به لبنان، عراق، یمن، فلسطین و به دیگر کشورها صادر شده است.

مداح اهل بیت در مورد نسل جوان امروز انقلاب اسلامی نیز عنوان کرد: موضوع مدافعان حرم بر همگان این مسئله را ثابت کرد که نسل امروز هم شهید مهدی باکری‌ها، شهید مرتضی یاغچیان‌ها و... وجود دارد.

شکوهی با اشاره به برخی نقاط ضعف انقلاب اسلامی ابراز داشت: نقاط ضعف ما کمبود برخی بازرسی‌ها و نظارت‌هاست که باعث بروز مشکلاتی می‌شود، شنیدن خبر اختلاس‌ها و احتکار‌ها دل هر شیعه و مسلمانی را جریحه دار می‌کند.

وی ادامه داد: مردم ایران، انقلاب اسلامی و رهبری خودشان را دوست دارند و بر همه این موضوع تبیین شده است که ملت ما حکومت دینی را می‌خواهند چون قبل از آن به خیابان ریختند و حکومت ستم شاهی را از بین بردند لذا تنها مشکل امروز مردم ما اقتصادی و معیشتی است که امیدواریم مسئولان با تلاش بیشتر این مشکلات را نیز بهبود ببخشند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۷
  شکم گرسنه و شفارش و توصیه دینداری فقط اقشار کم در آمد از بالا و توسط زراندوزان تاثیر خود را از دست داده است!!!! آیا زندگی همین افراد کمترین تشابهی با زندگی اقشار کم در آمد امروز جامعه همخوانی دارد؟؟؟؟؟
  4 + 0 -
نظر شما
 • 1
 • 0
 • 3
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •