اخذ پروانه فعالیت‌های کشاورزی آسان می‌شود
 • 1397/10/23 11:45
 • 107491
رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خبر داد؛

اخذ پروانه فعالیت‌های کشاورزی آسان می‌شود

رمضان‌نژاد گفت: سازمان جهاد کشاورزی بایستی مدت زمان صدور مجوز را از طریق شناسایی استعلام‌های غیرضرور، حذف آنها و  پیگیری موضوع از دستگاه‌های استعلام دهنده کاهش دهد.

به گزارش آناج، شاهرخ رمضان نژاد نیز در این دیدار با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی با عضویت بیش از ۲۵۰ هزار دانش آموخته رشته های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، خزانه و ذخیره گاه علوم و دانش کشاورزی و همزمان عامل انتقال و اشاعه دانش، اطلاعات و تکنولوژی به محیط کشاورزی است و از این منظر از توان و ظرفیت های بالقوه زیادی برای نقش آفرینی مؤثر در بخش کشاورزی برخوردار است، اظهار داشت: این ظرفیت‌ها باید در خدمت کشاورزان، بهره برداران، سرمایه گذاران و کارآفرینان بخش قرارگیرد، به طوری که مجموعه خدمات مشاوره ایی در برگیرنده دانش واطلاعات همانند سایر عوامل و نهاده های تولید در کار و فعالیت کشاورزان مفید به فایده و منتج به افزایش تولید، افزایش کیفیت تولید و خدمات، ایجاد و به کارگیری فرآیندها و روش های جدید و در نهایت افزایش درآمد،  رفاه و آرامش بیشتر بهره مندان از این نهاده شود.

وی  با  اشاره به مبنای  واگذاری صدور مجوزهای واحدهای تولیدی و خدماتی حوزه‌های مختلف به سازمان، خاطر نشان کرد: هدف و مبنای این واگذاری‌ها؛ روان سازی، سهولت، سرعت بخشی با رعایت اصول و موازین فنی بوده است فلذا باید با تلاش و اهتمام ویژه و با بهره مندی از روش ها و فرایندهای نوآورانه و مهندسی به طور مستمر در جهت سهولت و کاستن از زمان و مراحل صدور مجوزها اقدام نماییم.

رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی افزود: به عنوان سازمانی دانش بنیان و جوان، هدف ما باید انجام این کار  در طراز کشورهای توسعه یافته باشد و وضعیت خودمان را با پیشروها در دنیا مقایسه کنیم و با سرعت در مسیر رسیدن به شرایط مطلوب حرکت کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس علی‌رغم پیش بینی قانونی زمان یک ماهه برای صدور آن؛ سازمان بایستی این مدت زمان را از طریق شناسایی استعلام‌های غیرضرور و حذف آنها و  پیگیری موضوع از دستگاه‌های استعلام دهنده مبنی بر کاهش مدت زمان استعلام، تا حد امکان این زمان را کاهش دهد چرا که سازمان نظام مهندسی کشاورزی یک سازمان مردمی است و باید در مردمی تر کردن امور کوشا باشد به طوری که موضوع توسط بهره برداران ملموس گردد.

 رمضان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت مهارت آموزی توسط اعضای سازمان، بیان داشت: دوره‌های آموزشی ارائه شده توسط سازمان بایستی به کسب مهارت و فن بیانجامد،  به طوریکه هر دوره آموزشی منجر به فراهم آوری اشتغال برای اعضای سازمان در فعالیت های عملی و میدانی کشاورزی  شود.

وی با اشاره به اهمیت نهاده دانش در تولید محصولات کشاورزی گفت: رسالت اصلی سازمان دانش گستری در محیطهای کشاورزی و ارائه خدمت به بهره بردار می باشد.

 شهرام شفیعی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی نیز ضمن تبریک مجدد برای ارتقا تعاملات استان با سازمان مرکزی و همچنین اقدامات و برنامه های سازمان در استان اظهار امیدواری کرد تا در این دوره بتوان پیشرفت چشمگیری برای اعضا سازمان به عمل آید.

گفتنی است؛ با  پیشنهاد و درخواست رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر حذف مراحل و استعلام های مجدد پس از اخذ پروانه تاسیس و عدم ارجاع سرمایه گذاران به کارگروه زیر بنایی و شهرسازی استانداری‌ها موافقت شد و مقرر گردید اجرای پیشنهاد  با هماهنگی و همکاری مشترک رییس سازمان امور اراضی کشور پیگیری و اجرایی شود و رییس سازمان امور اراضی کشور از توافق اولیه با معاونین وزارتخانه های کشور و راه و مسکن و شهرسازی در این خصوص خبرداد.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •