شهین‌باهر: انحلال تیم بستکبال جریمه‌ی 1.5 میلیاردی به‌دنبال دارد/ اعتراض آجودان‌زاده به رونمایی کتابِ فعال فتنه در صحن شورا
 • 1397/07/29 12:19
 • 104573
گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

شهین‌باهر: انحلال تیم بستکبال جریمه‌ی 1.5 میلیاردی به‌دنبال دارد/ اعتراض آجودان‌زاده به رونمایی کتابِ فعال فتنه در صحن شورا

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور 12 نفر از اعضا صبح امروز آغاز و با بررسی سه دستور کار به پایان رسید.

به گزارش آناج، هشتادمین جلسه شورای شهر تبریز صبح امروز و در غیاب سونیا اندیش، نایب رئیس شورا آغاز به کار کرد. در این جلسه فرج قلیزاده در اولین دستور کار نامه فرمانداری مبنی بر رد مصوبه شورا در خصوص تیمداری شهرداری تبریز را قرائت کرد.

شهرام دبیری در خصوص نامه فرمانداری اظهار داشت: مصوبه شورای شهر در خصوص تیمداری شهرداری تبریز متفاوت با مصوبه قبلی بود و در جهت تامین خواسته شورای تطبیق و شورای حل اختلاف بود.

وی ادامه داد: جای تعجب دارد که اگر می‌خواستند مصوبه را رد کنند چرا از ما مدارک خواستند؟ همچنین از نظر قانونی وقتی ما چیزی را تصویب کرده‌ایم فرمانداری و هیئت تطبیق باید در زمان قانونی جواب ما را بدهند و اگر بعد از آن زمان باشد مصوبه شورا پابرجاست.

عضو کمیسیون فرهنگی شورا با اشاره به ادغام سازمان ورزش عنوان کرد: گفتند سازمان ورزش قانونی نیست و باید آن را ادغام کنید که ادغام کردیم، حال ما پیشگو نیستیم که بگوییم هیات حل اختلاف حتما این مصوبه را رد می‌کند.

وی افزود: به نظرم حتما بر مصوبه اصرار کنیم تا به شورای حل اختلاف برود که در این صورت فکر می‌کنم با مصوبه ما موافقت خواهند کرد.

شهردار تبریز: نمی‌دانیم باید با تیم‌های ورزشی چه کنیم

ایرج شهین باهر نیز در خصوص تیمداری شهرداری تبریز اذعان داشت: من نمی‌خواهم چیزی را به اعضا تحمیل کنم اما تیم‌ها بومی سازی شده و هزینه‌هایشان نسبت به سال گذشته بسیار کاهش یافته است.

وی یادآور شد: شهرداری پا در هواست و نمی‌داند که با این تیم ها چه کند، در دوچرخه سواری با کمترین حمایت در تور بین‌المللی ایران_آذربایجان مقام آوردند و این برای ورزش آذربایجان افتخار می‌باشد.

شهردار تبریز تاکید کرد: با ریخت و پاش و جذب افراد خارجی در تیم‌ها مخالف بودیم اما امروز عملا بازیکنان بومی با کمترین حقوق به صورت حرفه‌ای ورزش و افتخار آفرینی می‌کنند.

وی افزود: تیم‌های شهرداری بومی سازی شده و اینکه در وسط فصل باید تیم‌ها را منحل کنیم چیز خوبی نیست.

شهین باهر در خصوص تهدید فدراسیون جهانی بسکتبال نیز عنوان کرد: فدراسیون بسکتبال جهانی هشدار داده با توجه به قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری تبریز اگر تیم منحل شود و در مسابقات آتی اعزام نشود باید جریمه یک تا یک و نیم میلیارد تومانی را پرداخت کنیم.

تقی‌زاده، نماینده فرمانداری نیز در این خصوص تصریح کرد: هزینه کرد شهرداری در ورزش قهرمانی خارج از وظایف شهرداری است و تنها بسترسازی برای ورزش عمومی وظیفه این مجموعه می‌باشد.

وی ادامه داد: پیش از این در خصوص این مساله رایزنی شده و تنها تیم فوتبال مد نظر بود اما بعدا سه تیم دیگر نیز اضافه شد که این موضوع شرایط را تغییر داد.

در ادامه غلامحسین مسعودی ریحان در واکنش به موضوعات مطرح شده، گفت: در خصوص تیمداری شهرداری تبریز در داخل شورا نیز چند صدایی وجود دارد و برخی‌ها با تیمداری شهرداری به هیچ عنوان موافق نیستند.

وی ادامه داد: جوری وانمود شد که انگار کل هزینه‌های شهرداری در ورزش بوده در حالیکه با بومی‌سازی تیم‌ها هزینه نیز بسیار کاهش یافته است.

در پایان این بررسی این موضوع توسط اعضای شورای شهر تصویب شد که این مصوبه بار دیگر به شورای حل اختلاف بازگردانده شود.

بهشتی: شهرداری تبریز 408 میلیارد تومان بدهی دارد

در ادامه بررسی تفریغ بودجه سال 96 محمدباقر بهشتی توضیح داد: قرار بود بودجه بهمن ماه به شورا داده شود تا بررسی گردد زیرا متمم بودجه بایستی تا پایان بهمن تصویب شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته بودجه شهرداری در متمم ۱۶۸۶میلیارد تومان بود که ۱۵۳۲ میلیارد تومان از آن تحقق پیدا کرده بود، کل شهرداری  نیز در سال گذشته ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه داشت که ۱۵۰۰میلیارد تومان آن در شهرداری مرکز و مناطق و 500 میلیارد تومان را سازمان‌ها هزینه کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تصریح کرد: بازپرداخت وام شهرداری از بودجه جاری بوده است که به همین دلیل هزینه جاری به صورت غیرواقعی افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز به سازمان تامین اجتماعی و اداره مالیات بدهکار است، عنوان کرد: کل بدهی شهرداری ۴۰۸ میلیارد تومان می‌باشد.

مسعودی‌ریحان نیز با انتقاد از عدم شفافیت میزان بدهکاری‌ها و دلیل آن گفت: گلایه‌ای که از شهردار دارم این است که که شفاف بدهی‌ها را اعلام نکردند و نمی‌دانم این مساله از نجابت شهین باهر است یا چیز دیگری.

وی افزود: اعلام کنید از ابتدای شورای پنجم چقدر وام و اوراق گرفته‌اید؟ در کجا هزینه شده و یا اعلام کنید چقدر از گذشته بدهی باقی مانده است، اگر امروز شهردار حرف‌هایی می‌شنود چون شفاف اعلام نکرده‌اند و اشتباهات گذشتگان را هم به پای شما می‌نویسند.

کریم صادق‌زاده نیز در این خصوص تاکید کرد: میزان بدهی‌ها در سال گذشته مشخص است اما بحث این می‌باشد که شفاف سازی شود، مشخص است که ۹۵ درصد بدهی‌ها مربوط به دوره قبل از آقای شهین باهر است.

وی خاطرنشان ساخت: تا چه زمانی قرار است از جیب مردم بدهی‌های شهرداری پرداخت شود؟ در جلسه‌ای غیرعلنی شفاف سازی شود که این بدهی‌ها در دوران چه کسی بوده و چگونه هزینه شده است.

فریدون بابایی‌اقدم نیز با بیان اینکه در پایان دوره چهارم شورا شهردار تبریز اعلام کرد بدهی بانکی ندارد، گفت: حال تنها منطقه دو اعلام می‌کند که 178 میلیارد تومان بدهی به بانک شهر دارد و کسانی که اعلام کردند شهرداری دیگر بدهی بانکی ندارد باید پاسخگو باشند.

مقرر شد این لایحه پس از بررسی بیشتر در کمیسیون برنامه و بودجه دوباره در صحن شورا مطرح شود.

دستور کار بعدی لایحه شهرداری در خصوص نظام مند نمودن هدایا و پرداخت ها به اشخاص حقیقی و حقوقی بود که اعضای شورا در این جلسه پس از بررسی‌های مربوطه تصمیم گرفتند که لوایح هبه از 300 هزار تومان تا 500 هزار تومان به اشخاص حقیقی انجام گیرد و کمک‌های تا سقف 5 میلیون تومان نیز باید در کمیسیون برنامه بودجه تایید شود.

در حاشیه این جلسه نیز علی آجودان‌زاده در اعتراض به رونمایی کتاب فعال فتنه سال 88 تصریح کرد: هفته پیش در اینجا کتاب‌های احمد زیدآبادی رونمایی شد، ما شهید ندادیم که شورا جولانگاه فتنه‌گران باشد! لطفا پاسخگو باشید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •