مگر با دلار به مردم سوبسید می‌دهید؟/ با فساد سازمان یافته آقایان و خانم‌ها بی تعارف برخورد کنید
 • 1397/07/18 13:06
 • 104178
نماینده شبستر در انتقاد از رویکرد دولت‌مردان؛

مگر با دلار به مردم سوبسید می‌دهید؟/ با فساد سازمان یافته آقایان و خانم‌ها بی تعارف برخورد کنید

آقاپور در خصوص زمزمه افزایش نرخ بنزین گفت: در خصوص افزایش نرخ بنزین هشدار می‌دهیم مگر شما به ملت سوبسید بنزین را به دلار پرداخت می کنید تا مردم پول بنزین را به دلار پرداخت کنند؟

به گزارش آناج، معصومه آقاپور در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور اظهار داشت: از صدای شکستن استخوان هایمان ذوق نکنیم اگر این بار اصولگرایی بشکند و اصلاح طلبی زمین گیر شود آن کس که امروز تبر برداشته تا به خیال خود استخوان هایمان را ریز کند نه اصولی است نه اصلاحی و نه اعتدالی، بلکه غول صنعت و تجارت است که همه ما را خاری در چشم خود می‌بیند و قصد نابودی ایران را دارد، برای او نه خار اصولگرا تیغ دار از خاشاک اصلاح طلب است و نه لبخند اعتدالی خوشایندتر از خشم استشهادی.

وی افزود: دشمن عزم جزم کرده بساط همه را جمع کند و ما چه سان هنوز در جنگ فرساینده اصول و اصلاح و اعتدال سر خود و حریف خانگی را به دیوار می‌کوبیم. دیواری که از هر روزنه‌اش افعی نیش بر کشیده است، هرچند از باغبان نمایان میوه چین، زیاده خواهان و خودی دل خون داریم. روی سخن اینجا با مردم نیست که "ای مردم دسته دسته نشوید، متفرق نگردید که دشمن پشت دیوار است". مردم خیلی بهتر از مسئولان این امر بدیهی را دریافته‌اند که سخن من با برخی از همین دلواپسان است که یا با تصادف انتخابات یا با اجبار انتصابات، مردم مردم می‌کنند اما تا کارد بر استخوان مردم نرسد باورشان نمی‌شود که استخوان خودشان هم خورد خواهد شد.

نماینده مردم شبستر تاکید کرد: تا دیر نشده به خود آییم و یک بار و این بار برای همیشه و به خاطر کشور و سرنوشت و مشترکاتمان غوغای رقابت‌های تمام نشدنی را کنار بگذاریم. برای مثال در همین ایام حساس کنونی گفت‌وگوهای زنده مرده در سیما از سوی رجال سیاسی حول محور تاختن بر یکدیگر و خیط کردن همدیگر و آش در چشم مردم پختن است. برای سوزاندن حلق رقیب به چه قیمتی و ارزشی همان مناظره‌های انتخاباتی و یا دیدیم و از اول گفتیم برجام معجزه است و آن یکی بگوید چرا نشندید که ما از اول تر گفتیم برجام بلای آسمانی است.

وی تصریح کرد: حضرات! نه عطایش را به لقایش می‌بخشند و نه ول کن ناخن کشیدن بر چهره‌های نورانی یکدیگر هستند. اگر بود چرا به عهدشکن آن این همه ناسزا می گویید و اگر کمی تا قسمتی خوب بود چرا از فحاشی به برجام کوتاه نمی آیید، وقت تنگ است در این کش مکش های زمان گذشته، زمان حال را گم نکنید، مردم امید و امان اقتصادی می‌خواهند، زنان حضور فعال در عرصه های مدیریتی، سیاسی و اجتماعی می‌خواهند، قوانین حمایتی برای اجرا، شناسنامه برای فرزندان مادران ایرانی و پدران غیرایرانی، ممنوعیت ازدواج زیر 13 سال برای دختران، عدالت و انصاف، حذف محدودیت استفاده از فضای مجازی می‌خواهند.

آقاپور یادآور شد: مفاسد را نه کم بلکه ریشه کن کنیم، با فساد سازمان یافته آقایان و خانم ها از الف و ب و ج و د تا واو و ها و یا خالی از تعارف و شوخی، ارگانی، حزبی، فامیلی، نظامی و غیره در بیفتیم آن وقت می‌بینیم مردم چگونه سر مزار ترامپ و پمپئو را گلباران می‌کنند. رانندگان سیاسی و اقتصادی؛ جاده اقتصاد کشور به شدت لغزنده است مواظب باشیم بی محابا اقدامی و یا کاری نکنیم. مثال همان دلار 4200 تومانی خطر ریزش کوه است احتمال سقوط بهمن اقتصادی و بیکاری و ورشکستی است.

وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: در خصوص افزایش نرخ بنزین هشدار می‌دهیم مگر شما به ملت سوبسید بنزین را به دلار پرداخت می کنید تا مردم پول بنزین را به دلار پرداخت کنند؟ در این شرایط باید از 6 میلیون ایرانی ثروتمند خارج از کشور استفاده کنیم، طبق آمار نیروی رسمی حداقل ثروت آنان 1200 میلیارد دلار است، به اندازه یک کشور کوچک ثروتمند در تهیه قوانین و عفو عمومی اقدام لازم را انجام دهیم.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه حال دریاچه ارومیه خوب نیست، افزود: روزی وجود او صفای زمین و زمانه ایران بود/  شادی خلق به یک اشارت و با یک بهانه بود/ حالا شکوه زندگی از او گرفته شد/ گردید یک کویر نمک و کوهسار درد/ حالا غمین از این حال احتزار!/ دولت روحانی همت نما و همت خود نشان بده/ بر جان نیمه جان او ای دولت روحانی جان بده/ دریاچه ای نحیف و ضعیف به حال مرگ/ قولی، عملی، اشارتی، اعتباری بر او بده.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور، اصل 15 و تدریس زبان مادری در مدارس، انتخاب وزیر زن و یک وزیر ترک زبان و یک وزیر اهل تسنن را به جد خواستاریم. آقای رئیس جمهور شهرستان شبستر اینترنت، فضای ورزشی، خانه ورزشی روستایی بانوان و خدمات بهداشتی نیاز دارد. بخش صوفیان خواستار تعیین تکلیف نهایی اسناد بعد از 27 سال پرونده قضاییی، خواستار فرمانداری، خواستار استفاده از امکانات کمتر توسعه یافتگی است و بخش مرکزی خواستار تسهیلات اشتغال روستایی، خواستار بازسازی بندر شرفخانه که رونق اقتصادی دارد اما به طور محسوس احداث یک متجمع رفاهی و کارگری در شهر واتیکان است اما نشد.

آقاپور خاطرنشان ساخت: بخش مرکزی خواستار تکمیل ایلخچی شبستر به نسوج اما هنوز به طور کامل ایلخچی، محقق نشده است، بخش نسوج خواستار تکمیل راه های روستایی و جاده نسوج و گردشگری، خواستار تکمیل ناحیه صنعتی و خواستار تکمیل ساختمان امامزاده در شهر تیل است اما نشده است. آقای رئیس جمهور و هیات وزیران ناامیدی شبستر را امید بخشید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما پشیمان نیستیم این همان چیزی است که دشمن نشانه گرفته شاهد این ادعا هم بحران هایی است که می‌سازند و یا از کلیدواژه های ناامیدی و پیشیمانی و براندازی جار می‌زنند تا نسل جوان و پویا را که امتحان کنش گری پس داده از میدان بدر کنند، ما مطالبه گر خواهیم ماند و از دولت حمایت می کنیم چون ناامیدی برادر مرگ است.

وی افزود:  همچنین مواظب سرمایه های اجتماعی و سرمایه های نمادین باشیم، جامعه ما مثال زدنی در تخریب سرمایه های نمادینش شده است وقتی شخصیتی، سیاستمداری، نماینده ملتی و مسئول کشوری را تخریب می‌کنیم انگار یکی از ستون های تخت جمشید را تخریب می‌کنیم. در دو دهه اخیر تخریب شان مسئولان به اوج خود رسیده مثلا در مجلس به شخصیتی مانند آقای دکتر پزشکیان، در دولت به رئیس جمهور و تهدید استخر فرح و الی ماشاالله.

آقاپور عنوان کرد: ما برای یک مجوز کسب و کار فقط جهاد کشاورزی 28 استعلام، برای کنترل ارز از 20 فروردین تاکنون 83 بخشنامه از بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و وزارت اقتصاد و امضاهای طلایی و در آخر سرگیجی اقتصادی در بخش خصوصی شده است.

وی در ادامه به وضعیت مردم سوریه اشاره کرد و گفت: سوریه به شرایط فعلی تبدیل شد چون سرمایه نمادین ملی نداشت و هرکس سر بر آورد و رهبری اعتراضات را به عهده گرفت و چنین شد، ضمن حفظ آرامش و آمادگی کامل بر طبل جنگ نکوبیم، جنگ به صلاح کشور و نظام نیست مگر مجبور شویم ولی تهیه کننده آتش جنگ نباشیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •