اعتراض رئیس اسبق شبکه بهداشت و درمان بناب به عزل و نصب های صورت گرفته در سیستم بهداشتی و درمانی استان
 • 1397/07/04 21:00
 • 103806

اعتراض رئیس اسبق شبکه بهداشت و درمان بناب به عزل و نصب های صورت گرفته در سیستم بهداشتی و درمانی استان

مرزپور خطاب به آقایان صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جلیلی نماینده مراغه نامه ای سرگشاده نوشت

به گزارش آناج به نقل از تابناک ، مرزپور رئیس سابق شبکه بهداشت و درمان بناب، خطاب به آقایان صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جلیلی نماینده مراغه نامه ای سرگشاده نوشت:
 متن نامه به شرح زیر است:
  با سلام،آقای دکتر صومی اگر حافظه تان یاری دهد در اوایل ریاستتان به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه معارفه خدمتتان داستان کوتاهی تعریف کردم که آخر داستان ختم می شد به وصیت در حال مرگ پیر مرد عابد ،زاهد و معتمد شهر که از همه حلالیت می طلبید خلاصه همه او را حلال کردند بجز اسب، پیر مرد علت را با اصرار جویا شد، اسب به سخن آمد و گفت روزی از روزگاران سوار بر من جهت گردش به شهر رفتید در وسط شهر دوستت را دیدی که خر سوار به طرف ما می آید هر دو پیاده شدید وشما جلوبند من را به پشت پالان خر بستید و خر را برای چندین ساعت رهبر من قرار دادید لذا امکان ندارد من شما را حلال کنم، و قصد از این داستان این بود که سیستم بهداشت درمان و آموزش پزشکی را با بکار گماردن مدیران لایق ارتقاء بدهید ولی گذشت زمان ثابت کرد شما هم مشمول این داستان میشوید، با برکناری آقای دکتر جنتی از سرپرست دانشکده علوم پزشکی مراغه در حالی که ایشان مدیر لایق ، کاردان و مورد تائید مردم ، امام جمعه ،شورای شهر ، فرماندار ، دادستان و .... بودند، با لجاجت مقابل مردم ایستادید و با گماردن فردی بجای ایشان و مسئولیت دادن به افراد ناتوان داستان را تکرار کردید تا افراد کاردان وبا شخصیت در مدیریتهای دانشگاه و دانشکده ها نباشند تا شما به چشم بیائید و بدون هیچ اعتراضی جولان بدهید و اما آقای جلیلی شما باید با مردم و در کنار مردم می بودید نه علیه مردم با حفظ کردن چند جمله از کتابهای روانشناسی نمی شود سر مردم کلاه گذاشت و درد مردم را درمان کرد ، متاسفانه استفاده شما از افراد مغرض،کینه ای ، تبعیدی به شهرهای اطراف بعلت ناکارامد بودن به عنوان منبع اطلاعات از یک طرف و ساده لوحی و بی تجربه بودن شما در انجام امورات چنان ضربه ای به حوزه انتخابیتان وارد کرد که شاید سالها بعد از شما نتوان آن را جبران کرد.مطمئنا شرمنده مردم هستید ولی جرات اعتراف ندارید، همکاری شما با دکتر صومی وتحت فشار قرار دادن وزیر بهداشت جهت بر کناری دکتر جنتی آنچنان عیان و مستند بود که همزمان با آن در فایل صوتی ادعا می کردید به دکتر جنتی ارادت دارید .
سوالی از شما دارم ؟ عزل و نصب چه سودی برای مردم مراغه و حومه داشت آیا مجوز دانشکده پزشکی گرفته شد، به قولهایی که جهت فریبکاری به مردم داده بودید عملی کردید، مگرنه اینکه خیانت شمابعلت ندانم کاری به مردم منطقه عملی شده ،و دانشکده علوم پزشکی در حال رکود است،افرادی از همه جا رانده از دفتر جنابعالی جهت انتقال ، بکارگیری مجدد فامیل بازنشسته شما به دانشکده علوم پزشکی مراغه سرازیر شدند ،اگر لازم شد پشت تریبون می روم و مستندات خود را ارائه میدهم که علت این همه تلاش برای برکناری دکتر جنتی چه بوده است، آقای دکتر صومی دخالتهای بی مورد و غیر معمول شما در امورات داخلی دانشکده از جمله عدم تحویل دو دستگاه آمبولانس که از اعتبارات وزارت خریداری شده بود کاملا روشن است ، در دوران ریاست شما بیشترین بی مهری به شهرستان مراغه شده است، البته من قبلا طی نامه رسمی به شماره64/1540 و مورخه 97/2/20وضعیت دانشکده مبنی بر دخالت افراد معلوم الحال در امورات دانشکده علوم پزشکی مراغه را به معاونت محترم توسعه وزارت بهداشت گزارش کردم تا به اطلاع وزیر محترم برسانند که جهت رسیدگی به امور حقوقی ارسال شده، انتظار جواب یا حضور بازرس ویژه از وزارت را داشتم، ولی تا حال جوابیه ای دریافت نشده و بازرسی هم نیامده، و از قرار اطلاع به آقای دکتر صومی اطلاع رسانی شده است ، که بعد از اطلاع به جای رفع مشکلات، تصمیم به تلافی گرفته اند چون ایشان دوست ندارد هیچ معترضی داشته باشند.
اگر لازم باشد شهادت خواهند داد. تا چهره واقعی آقای دکتر صومی بر همگان روشن شود و از وزیر محترم بهداشت درمان هم درخواست دارم بعد از مشخص شدن شخصیت واقعی آقای دکتر صومی فکری به حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بکنند تا شخص لایقتری سر کارآمده و نقش پدرانه و حمایتی را در دانشگاه قطب منطقه دو ایفاء بنماید. تکلیف نماینده ای که از دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی چندین هزار رای دارد مشخص است.علیرغم میل باطنی نمی خواستم اطلاع رسانی کنم دوست داشتم مشکلات بصورت منطقی بررسی و حل و فصل شود متاسفانه طرف های مقابل پایبند هیچ منطقی نیستند بالا جبار اطلاع رسانی کردم تا مردم از حق خودشان دفاع کنند. با تشکر از شهروندان عزیز ، کمپین ها ، NGOها و مسئولین محترم که صادقانه جهت رفاه حال شهروندان تلاش می کنند .
دکترکیومرث مرزپور

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • شهروند
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۵ - ۰۸:۱۶
  با سلام و تشکر از مطالب شما.
  با اینکه مطالب مندرج در این نامه نزدیک به واقعیت بوده لیکن این نامه مربوط به یک ماه پیش است و آناج دیر این مطلب را منتشر کرده است.
  1 + 0 -
 • بی بی
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۰۸:۳۳
  جناب آقای مرزپور متاسفانه این شتری است که در خوش بینانه ترین حالت حدود 30 است بر در ورودی تمامی دستگاههای دولتی خوابیده است و بی شک اوضاع و احوال امروز مملکت حاصل و نتیجه ندانم کاری آقایان است! بدون شک حداقل 50% نمایندگان مجلس لیاقت نمایندگی مردم را ندارند چه بسا مردم عادی بیشتر از آنها در جریان امورات کشور و منطقه انتخابی هستند! و بیشتر مدیران ادارات بواسطه چسباندن عکس های انتخاباتی آقایان مدیر و مدیر کل ادارات شده اند بدون داشتن هیچ تجربهای و آنان هم همین دور تسلسل باطل را در رده های بعدی ادامه داده و بیمارستانها و ادارات را کرده مرکز امور خیریه برای اقوام و آشنایان! بیمارستانی را که میشود با 50 نفر اداره کرد حالا 150نفر اداره می کنند و اکثرشان هم فرزندان بازنشسته های همان بیمارستان میباشند! آیا واقعاً لایق تر از آنها وجود نداشت و یا ندارد؟ بخدا عده ای اصلاً معلوم نیست کارشان در ادارات چیست از این اتاق به آن اتاق و زدن کارت ورود و خروج شده کار این افراد! با توجه به اینکه این افراد از اقوام مدیر و یا سفارش از بالا میباشند کسی هم جرات ندارد به این افراد تو بگوید!!!!! و ... ووو ... و!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •