همسویی سران پان ترکیسم با معاندان جمهوری اسلامی
 • 1397/05/20 08:46
 • 102677
آناج گزارش می‌‌دهد؛

همسویی سران پان ترکیسم با معاندان جمهوری اسلامی

قوم گرایان پیش از این همواره خود را جدا از سلطنت طلبان و منافقین جا می‌زدند که اهداف بزرگی دارند و با این گروه ها همپوشانی نخواهند داشت اما اخیرا نشانه‌‌‌هایی از اتحاد سران قوم گرا و منافق و سلطنت طلب مشاهده می‌شود.

گروه سیاسی آناج: در طی سال‌‌های گذشته همواره شمالغرب کشورمان با التهابات متعددی روبرو بوده است. این التهابات بعضا ریشه‌های غیر بومی داشته‌اند و سرمنشاء آن‌ها را باید در خارج از استان‌های ترک نشین و در ضعف برخی مدیریت‌ها در مرکز کشور باید جستجو کرد ولی همواره در کشورمان هرکس که قصدی برای مقابله با نظام و تغییر حاکمیت داشته بر روی غیرت و مردانگی مردم دیار آذربایجان حساب ویژه باز کرده است.

مردم آذربایجان همواره ثابت کرده‌اند که در سخت‌ترین شرایط طرفدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و با هرکسی که با هر رنگ و لعابی بخواهد در مخالفت با نظام قدم بردارد به مقابله بر می‌خیزند. این یک ادعا نیست و کسانی که سابقه‌ی ذهنی از ابتدای انقلاب دارند، همیشه بر این موضوع تاکید دارند که تبریز بعد از ماه‌های پرالتهاب انقلاب در سال 57 ،یک بار دیگر هم در جریان خلق مسلمان انقلاب کرد و مخالفان جمهوری اسلامی ایران را بر زمین زد.

در سال‌های گذشته ولی عده‌ای با سوء استفاده از پتانسیل جوانان پرشور آذربایجان به هر بهانه‌ای خواسته‌اند تا بگویند که دیار آذربایجان خود را جدای از ایران می‌داند! یکی از گروه‌های فعال در آذربایجان که همواره کمک‌های خارجی به آنان عیان بوده است، گروه‌های تجزیه طلب قوم گرا هستند که اصطلاحا "پان ترکیست‌ها" یا "میلت چی‌ها" نام دارند.

این گروه‌ها که به طور عام به آن‌ها قوم گرایان اطلاق می‌شود گمان غلط برده‌اند که جوانان آذربایجانی حلقه به گوش آن‌ها هستند و هر اراده‌ای که داشته باشند می‌توانند در صحنه‌ی آذربایجان پیاده کنند.

البته برخی مطالبات بحق و قانونی برای هویت طلبان وجود دارد و باید از مجاری قانونی برای رسیدن به این حقوق قدم برداشت اما اخیرا زمزمه‌هایی از سران جریانات قوم گرا به گوش می‌‌رسد که دم خروس خیانت و تجزیه طلبی آن‌ها را بیرون زده است.

فعالان قوم گرا به دو گفتمان برای پیشبرد اهدافشان معتقدند که یکی استفاده از ظرفیت نظام برای رسیدن به حقوقی است که برخی مصرّح قانون می‌باشد و برخی هم به عنوان مطالبه مطرح است اما در شرح این گفتمان و نهایتا آن را گرایشی به اصلاحات و اصلاح طلبی می‌دانند و بیم آن دارند که شاید در ادامه به اصطلاح بازی بخورند و از دور سیاست کنار گذاشته شوند. گفتمان دومی که فعالان قوم گرا بدون طرح علنی در جامعه سعی دارند تا پیاده سازی کنند، استفاده از ظرفیت اپوزیسیون خارج نشین اعم از سلطنت طلب و منافق می‌باشد.

قوم گرایان که همیشه ادعای جدایی از سلطنت طلبان و منافقان را داشته‌اند، این بار اصطلاحا یکی به نعل میزنند و یکی به میخ! از طرفی می‌گویند ما با سلطنت طلبان و منافقان برای مخالفت با جمهوری اسلامی ایران همسفره نمی‌شویم و از طرفی دیگر عنوان می‌کنند از همین ابتدا باید سهم آذربایجان را بعد از جمهوری اسلامی مشخص کنید تا با شما همگام شویم!

به طور مثال بابک چلبیانی در مصاحبه‌ی خود با رادیو فردا می‌گوید: "ملت آذربایجان برای تعیین سرنوشت ملی خود مبارزه می‌کند و ما مکانیزم آن را مبارزه و رفراندم و احترام به آراء مردم می‌دانیم اما اگر از ما بپرسید ما می‌گوییم "استقلال کامل" را می‌پسندیم اما "فدرالیسم" هم می تواند باشد."

در این بین سران سلنت طلب و حتی منافقان نیز سعی می‌کنند تا از پتانسیل جوانان آذربایجان بی‌بهره نباشند. به عنوان مثال رضا پهلوی که جیره خواری‌اش از سعودی‌ها برای همه آشکار است از اتحاد مردم ترک و فارس و بلوچ و عرب می‌گوید و همانی که تا دیروز پدرش بیشترین خیانت و ظلم را به آذربایجان کرده است امروز ندای "یاشاسین آذربایجان" سر می‌دهد!

یا کار به جایی رسیده است که منافقانی که تا دیروز تا مرفق دستشان به خون مردم ایران و از جمله مردم آذربایجان آلوده بوده است از تقدس تبریز و مردمش می‌گویند تا مردم را خود همراه سازند و عکس های سرداران مشروطه را علم می‌کنند تا بلکه بدنه‌ی مردم آذربایجان را با خود همراه کنند.

چهره کریه منافق و تجزیه طلب و سلطنت طلب برای مردم انقلابی آذربایجان پیش از این‌ها آشکار بوده و البته در دام این توطئه‌ها نمی‌افتند که خدای ناکرده روزی همان شعاری را بدهند که از گلوی مخالفان جمهوری اسلامی بیرون می‌آید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • مجید
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۳
  این را به عنوان یک دلسوز میگویم به عنوان رسانه دنبال حقوق مردم آذربایجان باشید مانند تحصیل زبان مادری یا بهره مندی از معادن موجود آذربایجان یا ایجاد فرهنگسرای آذربایجان یا نقش بستن آثار تاریخیمان در پول یا پاسپورت اپر این حقوق یا سایر حقوق بر حقه احقاق نشود اینهایی که نامبردید از این سو استفاده خواهند کرد
  24 + 4 -
 • محمد
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۱:۵۷
  مگراذربایجان فقط تبریزهست؟؟لطفادرنوشتارمطلبتان دقت کنیدتااتحادوهمبستگی اذربایجان بیشترازپیش شود.باتشکر.یاشاسین ایران.یاشاسین اذربایجان
  16 + 3 -
 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۸
  سلام-کسانی مانند کسروی تبریزی مشاور رضاشاه بودند برخی نیز در آذربایجان که دست نشانده پهلوی بودند پهلوی اجازه نداد قبر ستارخان به تبریز منتقل شود و قبر شیخ محمد خیابانی مظلوم راهم بعد چند دهه از تبریز به تهران (شهر ری) منتقل کردند آذربایجان تشیع را در ایران رسمیت بخشید و ایران نوین بعد چند صد سال که در سلطه اموی و عباسیان (وهابی مسلک ) بودند را پایه گذاری کرد قبل از قیام شیعیان آذربایجان در دوره صفوی فارسی در ایران بود اما موجب وحدت مجدد ایران نشد در حالیکه پهلوی مدعی بود فارسی موجب وحدت ایران شده توله پهلوی کاری از دستش برنمی آید وعدالت بنا به فرمایش حضرت علی (ع) موجب پایداری تمدنها می باشد
  7 + 1 -
 • حسن قربانی
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۲
  شهروندانی که به سایرشهرهای اذربایجان القاب میدندوبعضابابرخی شهرهای اذربایجان سرلجاجت دارنداینهابه واقع منافق ودشمن اتحاداذربایجان هستند.اذربایجان هرچه میخوردازخودپسندهاوخودخواه های درونی میخورد
  15 + 1 -
 • قلی
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۱:۳۹
  یک واقعیت تلخی که مردم آذربایجان بارها تجربه کرده است این است. قضیه پان ترکیسم با تمام مضرات یک کارآیی دارد و آن اینست که هر مطالبه بحقی را فورا" با بر چسب پان ترکیسم خفه میکنند و به این ترتیب تبدیل به بهانه و چماقی برای سرکوب هر صدای بحق آذربایجان شده است، برای مثال اگر اعتراضی برای توهین ها و تحقیر های (سازمان یافته ) صورت بگیرد فورا" با برچسب پان ترکیسم آن را خفه میکنند.
  14 + 1 -
  • اهبرخان
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۰۸:۳۳
   دوستان عزیز در تمامی کشورها پیشرفت استانها و ایالت ها به چند چیز بستگی دارد که شاید بتوان گفت مهمترین آنها مدیران بر جسته هر استان هست که توانی رقابت با سایر مدیران را داشته باشد. مثال واضح این مثل انتخاب نمایندگانی هست که به مجلس می فرستیم یا شوراهای اسلامی که انتخاب می کنیم. نمونه بارزش شما مقایسه کنید آقای قاضی پور را با آقای پزشکیان. ایا تفکری که اقای پزشکیان دارد با قاضی پور یکی هست. اقای قاضی پور عشق حاشیه دارد نه کار. یا اقای سعیدی را با با آقای قاضی پور. اقای سعیدی مرد عمل هست و ایا تا بحال حاشیه ای به وجود آورده هست. وقتی نتوانیم نمایندگان و مدیران لایق داشته باشیم وضع بهتر از این نخواهد شد. فانترک ها در این بین وضعیت را بدتر می کنند. چون کلشون باد داره و مغزشان خالی.
   3 + 4 -
 • آرتا
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۷
  شمارا به خدا بس کنید چقدر دورویی چقدر خایه مالی بابا پان ما نیستیم پان فارسها هستند که سالهاست ادعا دارند ترکها ایرانی نیستند ایران اصلا تورک ندارد و.....
  10 + 2 -
نظر شما
 • 7
 • 0
 • 5
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •