کادر فنی در دیدارهای دوستانه به خواسته‌ی خود رسید/ مذاکرات‌مان با بازیکنان خارجی تقریباً تمام شده است
 • 1397/04/21 17:09
 • 102089
اولین گفت‌وگوی مربی تراکتورسازی با رسانه‌ها در حاشیه اردوی ترکیه؛

کادر فنی در دیدارهای دوستانه به خواسته‌ی خود رسید/ مذاکرات‌مان با بازیکنان خارجی تقریباً تمام شده است

پیروانی دیدارهای دوستانه تراکتور در اردوی ترکیه را مثبت ارزیابی می‌کند و با اینکه معتقد است نتایج این بازی‌ها ملاک عمل نیست، اما می‌گوید کادر فنی به آنچه می‌خواست رسیده است.

گروه ورزشی آناج: امیرحسین پیروانی که سابقه هدایت تیم‌های ملی جوانان و امید را در کارنامه خود دارد، پس از حضور جان توشاک در تیم تراکتورسازی به عنوان دستیار اول این مربی نامدار ولزی انتخاب و در کادر فنی این تیم مشغول به کار شد.

پیروانی که با رساندن تیم ملی جوانان به مسابقات جام جهانی توانست افتخار بزرگی را در کارنامه مربیگری خود ثبت نماید، می‌گوید تشنه کسب دانش است و یکی از اهداف پیوستنش به تیم تراکتورسازی را استفاده از علم مربیگری جان توشاک عنوان می‌کند.

از طرفی این مربی با اخلاق فوتبال کشورمان با شهر تبریز انس و قرابت خاصی دارد چراکه همسر و خانواده همسرش اهل تبریز بوده و با استناد به اصطلاحی معروف می‌توان او را تبریزی و مربی بومی تلقی کرد.

در حاشیه اردوی تیم تراکتورسازی در ترکیه گفت‌وگویی با مربی جدید این تیم انجام داده‌ایم که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

آناج: از حضورتان در تیم تراکتورسازی بگویید، شما برای سرمربی‌گری تیم فجرسپاسی هم پیشنهاد داشتید چطور شد که حضور تبریز و تیم تراکتورسازی را به تیم شهر خودتان ترجیح دادید؟

باتوجه به آغاز فصل جدید لیگ‌برتر و سال گذشته بعد از جدایی از تیم ملی جوانان چند پیشنهاد از تیم‌های مختلف داشتم و بعد از بررسی‌هایی که انجام دادم و باتوجه به اینکه احساس کردم می‌توانم در تیم تراکتورسازی تاثیرگذار باشم در نهایت برای خدمت‌گذاری این تیم را انتخاب کردم.

البته حضور جان توشاک و مدیریت جدید و همچنین هواداران پرشور تراکتورسازی در تصمیم بی‌تاثیر نبود و از آن‌جایی که همیشه به دنبال یادگیری هستم، تصمیم گرفتم در کنار جان توشاک مربی که سابقه حضور در رئال‌مادرید را در کارنامه خود دارد به دانش خودم اضافه کنم که در آینده مربی‌گری‌ام قطعا تاثیرگذار خواهد بود. امیدوارم بتوانم از دانش و داشته‌های این مربی بزرگ استفاده کنم و با کمک همدیگر بتوانیم تیم بزرگ تراکتورسازی را به جایگاه واقعی خود برگردانیم.

آناج: اردوی آماده‌سازی ترکیه و دیدارهای دوستانه‌ای که تیم تراکتورسازی در این اردو برگزار کرده است را چطور ارزیابی می‌کنید؟

تراکتورسازی علیرغم سابقه درخشانی که دارد به حساب حضور مالک و مدیریت جدید یک تیم جدید محسوب می‌شود و با بازیکنان جدیدی که جذب شده در اردوی آماده‌سازی تمرینات پرفشاری را زیرنظر آقای توشاک برگزار می‌کنیم. ما تاکنون سه بازی تدارکاتی خوب را با تیم‌های آذربایجان، ترکیه و رومانیایی برگزار کردیم که در این بازی‌ها، سیستم‌ها و تاکتیک‌های مختلف را مورد آزمایش قرار دادیم که ان‌شاءالله در آینده به یک جمع‌بندی و ترکیب نهایی خواهیم رسید تا خودمان را برای مسابقات لیگ‌برتر آماده کنیم.

هدف از انجام بازی‌های تدارکاتی شناخت کادرفنی از بازیکنان و همچنین آشنایی بازیکنان از برنامه‌ها و تفکرات آقای توشاک است که آخرین بازی تدارکاتی ما روز یکشنبه در ترکیه خواهد بود که بعد از انجام این بازی به تبریز باز خواهیم گشت. باید از مدیریت محترم باشگاه تشکر کنم که اردو و کمپ خوبی را برای تیم تدارک دیدند تا بتوانیم با آماده‌سازی و روحیه خوبی لیگ را شروع کنیم.

آناج: باتوجه به نتایج خوبی که تیم تراکتورسازی در این دیدارها کسب کرده است، این شبهه وجود دارد که حریفان با ترکیب اصلی خود بازی نکرده‌اند، آیا واقعا اینطور بوده است؟ 

تیم‌هایی که با ما بازی کردند با نفرات اصلی خود به زمین آمده بودند و تیم‌هایی بودند که از کیفیت فنی خوب و بالایی برخوردار بودند. این 3 بازی فشار بالایی به بازیکنان وارد کرد و با اینکه نتایج در چنین دیدارهایی نمی‌تواند ملاک خوبی برای ارزیابی میزان آمادگی تیم باشد اما کادر فنی به خواسته خود رسید.

آناج: صبح امروز از سوی مالک باشگاه شارژ مالی هم شدید و طبیعتا تیم باید به لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی پیدا کرده باشد، نظرتان در این خصوص چیست؟

تیم به لحاظ ساختاری و تفکرات حرفه‌ای شرایط خوبی را دارد و همه چیز به موقع انجام می‌شود. مالک محترم باشگاه به خاطر اینکه سابقه تیم‌داری در لیگ‌برتر را دارد شرایط خوبی را فراهم کرده است و هیچ دغدغه‌ای نداریم.

آناج: برنامه کادر فنی برای ادامه نقل و انتقالات چیست، به‌خصوص بازیکنان خارجی که مالک باشگاه وعده جذب بازیکنان باکیفیت داده است

جذب بازیکنان خارجی از حساسیت بسیار زیادی دارد و ما در لیگ‌برتر بازیکنان خارجی داشتیم که با کیفیت متوسط به تیم‌ها جذب شدند و کارایی بالایی هم نداشتند ولی ما به دنبال بازیکنانی هستیم که در ترکیب ثابت ما تاثیرگذاری بالاتر و بهتری داشته باشد، تیم‌هایی هستند که بازیکنان خارجی را روی نیمکت می‌نشانند و این رویه خوبی نیست.

آناج: یکی از انتقاداتی که به شرایط کنونی تیم می‌شود تعلل در جذب بازیکنان خارجی است، در این رابطه چه پاسخی به منتقدان دارید؟

مذاکرات ما با بازیکنان خارجی مدنظرمان تقریبا تمام شده است و شرایط انتقال آن‌ها در حال انجام است. امیدوارم این بازیکنان با توجه به تفکرات حرفه‌ای که دارند بتوانند زودتر خودشان را با تیم وقف بدهند. البته ممکن است به لحاظ هماهنگی در هفته اول در شرایط آرمانی نباشند ولی قطعا رفته رفته به شرایط مطلوب خواهند رسید.

آناج: نظرتان در مورد قرعه تیم تراکتورسازی در لیگ هجدهم که بازی با تیم‌های تازه لیگ برتری شده و مدعی استقلال در هفته‌های ابتدایی قرار دارد، چیست؟

به نظرم تیمی که می‌خواهد مدعی باشد و هوادارانش را خوشحال کند نباید به قرعه‌کشی اهمیت دهد و مورد توجه باشد. ما در هفته اول با نفت مسجد سلیمانی بازی داریم که تازه به لیگ‌ برتر صعود کرده و نسبت به بقیه تیم‌ها ناشناخته‌تر است ولی ما با آمادگی بالایی برای مسابقات آماده می‌شویم و به هیچ چیز توجهی نداریم.

آناج: به عنوان سوال آخر، چه صحبتی با هواداران تراکتورسازی دارید؟ مسلما این تیم برای بازگشت به شرایط قبلی خود و جمع مدعیان قهرمانی نیازمند حمایت هوادارانش خواهد بود.

ابتدا باید بگویم هواداران تراکتورسازی هوادارانی هستند که هر تیمی آرزوی داشتن آن‌ها را دارد. فوق‌العاده بامعرفت و خونگرم هستند و همیشه حامی تیمشان بودند و از معدود هوادارانی هستند که تیم‌شان هر وقت در هر شهری بازی دارد به یاری تیم‌شان می‌روند و این بزرگترین نعمتی است که نصیب تراکتورسازی شده است و هر تیمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تراکتور از معدود تیم‌هایی است که در همه‌جای ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و از طرفی باید بپذیریم این تیم پارسال از شرایط خاصی برخوردار بود و جایگاهی که در آن قرار گرفت به هیچ عنوان در شان این تیم بزرگ نبود اما خوشبختانه امسال با تغییراتی که صورت گرفت مالک محترم باشگاه آقای زنوزی به قصد خدمت به این باشگاه آمده است و با آوردن مربی بزرگی چون جان توشاک نشان داده می‌خواهد تراکتورسازی را دوباره به روزهای اوج برگرداند؛ گرچه این امر زمان‌بر خواهد بود ولی با صبر و شکیبایی همه چیز حل خواهد شد. از همه هواداران می‌خواهم پشت تیم‌شان باشند تا بتوانیم دل این عزیزان را شاد کنیم.

گفت‌وگو از: سجاد جمالزاده

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • آرمان
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۸:۳۰
  پست بازیکنان خارجی و هم میپرسیدین و اینکه دقیقا کی به تیم اضافه میشوند؟
  دفاع راست و هافبک دفاعی و مهاجم و بازیساز نداریم
  دروازه بان دوم مطمئن نگرفتن. نادری که میگفتن قرارداد سه ساله داره چرا با تیم تمرین نمیکنه؟
  4 + 0 -
 • علی
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۰:۵۲
  واقعا باید تاسف خورد به حال مسولان تراختور که به جای استفاده از افراد بومی یاز دست به دامان کسانی شدند که حتی یک اپسیلون به آذربایجان و تراختور تعصب ندارن. سرمایه آذربایجان خرج بشه و مربی بزرگ بیاد اما تجربیاتش منتقل بشه به افراد غیر بومی؟ این یعنی هدر رفتن این سرمایه. این همه بیگانه پرستی واقعا تاسف داره.
  1 + 2 -
 • هوادار
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۱:۰۶
  اقای زنوزی تو هم مثل دایی و باقری هستی بلکه پایین تر متاسفم با این انتخاباتی که داری....
  0 + 3 -
 • جبار
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۶:۲۰
  راجب بازیکنان خارجی من چند بازیکن خیلی خوب را پیشنهاد میکنم که اگر تراکتور بگیره ضرر نمیکنه وچندین سال میتوانند کنار هم باشند الکس نیملی مهاجم سابق منچسترسیتی ۲۷ ساله که هم اکنون در لیگ نروژ بازی میکنه ارزون قیمت هم هست ویلیام جبور ۲۶ ساله بازیکن سابق النصر عربستان که الان بدون تیمه و آمار گل زنی فوق العاده ای داره که هر دو لیبریایی هستند جاسون اوسوله مهاجم انگلیسی ۲۵ ساله که در فصل ۲۰۱۷_۲۰۱۶ با بیست و دو گل زده آقای گل لیگ ولز شده و ارتباط نزدیکی با توشاک مربی تراکتور داره و آخری هم اولیویرا هافبک بازیساز سابق صنعت نفت آبادان که همگی را بگیرید تراکتور قهرمان لیگ و حذفی میشه.
  1 + 0 -
نظر شما
 • 4
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •