روابط عمومی‌ها میان رسانه‎‌های چپ و راست تفاوت قائل نشوند/ آقایان روابط عمومی، برای مدیرانتان خوش ظاهری نکنید!/ برخی مسئولان دفاتر، رئیس خراب‌کن هستند
 • 1397/02/27 13:52
 • 100957
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در دیدار مدیران روابط عمومی ادارات؛

روابط عمومی‌ها میان رسانه‎‌های چپ و راست تفاوت قائل نشوند/ آقایان روابط عمومی، برای مدیرانتان خوش ظاهری نکنید!/ برخی مسئولان دفاتر، رئیس خراب‌کن هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: روابط عمومی‌ها میان رسانه‌های چپ و راست تفاوتی قائل نشوند و در تمام برنامه‌هایشان از تمامی طیف‌ها دعوت به عمل آورند.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در دیدار با مدیران روابط عمومی ادارات آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم، ماه رمضان از کلمه رمضه به معنا ماه خودسازی و سوزاندن گناهان است.

وی ادامه داد: امیدواریم در این ماه بتوانیم برای سوزاندن گناه حالی پیدا کنیم که در غیر این صورت تنها دهان را بستن و نخوردن سودی نخواهد داشت، بسیاری از افراد جامعه مخصوصا دانشمندان غیر مسلمانان در بحث روزه نظرات خاصی دارند اما اعتقادی به آن ندارند و از روزه تنها امساک را می‌دانند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان در خصوص آثار روزه واقعی تاکید کرد: آن روزه‌ای گناهان را می‌سوزاند که فرد روزه‌دار دشنام نگوید، تهمت نزند، افترا نگوید، سخن چینی نکند، دروغ نگوید، حق کسی را پایمال نکند، رشوه نگیرد، رشوه ندهد، حق کسی را از بین نبرد و از رانت خواری استفاده نکند که اگر این کارها را عمل کنیم روزه ما روزه واقعی خواهد شد در غیر این صورت که هرکاری کنیم و چیزی نخوریم سودی نخواهد داشت و تنها به خودمان ظلم کرده‌ایم.

وی افزود: در این ماه سعی کنیم خودمان را به خدا نزدیک کنیم، اگر در ماه رجب رفتارمان درست بود امروز آماده وارد این ماه می‌شدیم باید از این فرصت ماه مبارک رمضان استفاده کنیم و قرآن بخوانیم زیرا قرائت یک آیه در این ماه مساوی با خواندن کل قرآن در غیر رمضان می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به برگزاری جلسات قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان توضیح داد: برنامه ریزی لازم انجام شده و به مانند سالهای گذشته مزاسم قرائت قرآن در مصلی امام خمینی(ره) بعد از نماز جماعت به اقامت بنده برگزار خواهد شد.

وی خطاب به مدیران روابط عمومی عنوان کرد: همزمانی شروع ماه مبارک رمضان و روز روابط عمومی  اتفاق مبارکی است و این روز را به شما تبریک عرض می‌کنم، همانگونه که مومن آینه مومن است و نسبت به برادر دینی خود باید هر عیبی را بدون سر وصدا بازگو کند روابط عمومی‌ها نیز آینه تشکیلاتند و اگر عیبی وجود دارد به همدیگر منعکس کنند تا در رفع عیب تلاش شود.

امام جمعه تبریز کار روابط عمومی را کار بسیار سخت و در عین حال آسانی دانست و گفت: مدیران و کارکنان روابط عمومی بسیار پرتلاش هستند و در عین حال اگر خوب کار کنید کسی از شما تشکر نمی‌کند اما اگر عملکرد بدی داشته باشید مورد تاخت و تاز هستید.

وی تصریح کرد: به همه خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، روزنامه‌ها و سایت‌ها با یک چشم نگاه کنید نگویید چون فلان خبرگزاری با ما همراه نیست دعوت نکنیم این موضوع درست نیست، این موضوع که فلان رسانه راست یا چپ است را توجه نکنید و از همه اصحاب رسانه در برنامه‌هایتان دعوت کنید حتی عکاسان خبری همه رسانه‌ها را نیز دعوت کنید.

این خطیب شهیر تبریزی با بیان اینکه به آینده و جوانان امید دهید، متذکر شد: در عین حالیکه مشکلات را به مبادی زیربط منعکس می‌کنید به گونه‌ای کار کنید که به جامعه امید داده شود، آقایان روابط عمومی برای مدیرانتان خوش ظاهری نکنید! که هیچ مشکلی وجود ندارد این خیانت به مدیر است؛ مدیری هم که دوست ندار عیوب را ببیند خائن است.

وی تاکید کرد: باید روابط عمومی‌ها چشم و گوش ادارات باشد، روابط عمومی ها و روسای دفاتر مدیران می‌توانند هم رئیس را عزیز و هم ذلیل کنند زیرا اگر روابط عمومی خوب باشد می‌تواند حتی ضعف مدیران را برطرف سازد و آنان را عزیز کند و اگر برخوردشان با مردم خوب نباشد می‌تواند تلاش‌های مدیر را از بین ببرد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم گفت: امان از روسای دفاتر مسئولین که برخی از آنان رئیس خراب کن هستند، در برخی مواقع شاید برخورد رئیس خوب نباشد اما برخورد رئیس دفترش چنان رئیس را در ذهن مردم عزیز کرده است که آن رئیس به آن خوبی هم نیست و بالعکس.

وی خاطرنشان ساخت: کار خبر و خبررسانی و به دنبال آن کار روابط عمومی‌ها ۲۴ساعته و تنش زاست؛ هم باید در عروسی و هم عزا حضور فعال داشته باشند این است که باید سعی شود کسانی که بهترین اخلاق حسنه را دارند در این پست حضور داشته باشند و روسا نیز برخورد روابط عمومی و انعکاس اخبار آنان را تحمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با انتقاد از اختلافات متولیان مساجد به جای انجام کارهای فرهنگی تصریح کرد: برخی مساجد به جای گسترش کارهای فرهنگی مشغول دعوا بین چندین نفر هستند، نفر انجمن اسلامی با هیئت امنا، هیت امنا با بسیج و...به اختلاف می‌پردازند و کارهای فرهنگی بر روی زمین می‌ماند.

وی با اشاره به حضور کودکان و نوجوانان در مساجد اظهار داشت: مواظب بچه‌ها باشید ما به این دانش آموزان نیاز داریم و با مساجد باید خو بگیرند، گاهی  هیئت امنای مساجد کودکان را به بهانه شیطنت از مسجد بیرون می‌کنند این کار اشتباهی است بگذارید کودکان مسجد را به هم بزنند اما با مسجد خو بگیرد چرا آنها را بیرون می‌کنید؟

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر اینکه کار فرهنگی هم سخت و هم آسان است، خاطرنشان ساخت: کار فرهنگی را انجام دهید چه بسا که این کار فرهنگی هزینه زیادی داشته باشد گاهی نیز کار فرهنگی هزینه‌ای ندارد و با یک لبخند، یک تماس تلفنی و یا یک احوال‌پرسی ده‌ها کار فرهنگی انجام می‌شود.

وی کار ایجابی را موثرتر از کار سلبی دانست و گفت: برنامه‌های تشویقی را برای کسانی که نماز می آیند قرار دهید نه برای کسی که به مسجد نمی آید؛ زیرا کم کم آنها نیز جذب می‌شوند، ما نباید مقابل مردم قرار بگیریم بلکه کنار مردم باشیم وظیفه روابط عمومی‌ها نیز در این راستا این است که مثبت حرف بزنند، جامعه را امیدوار و نشاط ایجاد کنند.

امام جمعه تبریز در پایان خطاب به مدیران روابط عمومی تاکید کرد:در بحث نمازهای جماعات ادارات با کارهای تشویقی می‌توانید موفق عمل کنید، برنامه‌ تفریحی در نظر بگیرید که ختم یا شروع آن با نماز جمعه باشد اینجور می‌شود که همه در کارهای خیر شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظرات مخاطبان
 • مهرداد صداقت
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۴
  دقیقاً حاج آقا راست می فرمایند . برخی مسئولان دفاتر ، مسئول خراب کن هستند .


  تنها مسئول محبوب استان . حجت السلام سید محمد تقی آل هاشم .
  و ســــــــردار خـــــــــــــرم زنده باشن .
  4 + 0 -
 • احمدی
  پاسخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۸
  متاسفانه برای گرفتن پست خیلی از روابط عمومی ها فقط بلدند خوش رقصی کرده وبرای بقا دست به هرکاری بزنند که از خیانت بدتر است .
  1 + 0 -
نظر شما
 • 2
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •