۴۲۸ چاه غیرمجاز در استان زنجان مسدود شد
 • 1397/02/10 10:03
 • 100666
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان؛

۴۲۸ چاه غیرمجاز در استان زنجان مسدود شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به انسداد چاه‌های غیرمجاز در استان زنجان گفت: ۴۲۸ چاه غیرمجاز در استان زنجان مسدود شد.

به گزارش آناج زنجان به نقل از تسنیم،یوسف رضا پور در جلسه اقتصاد مقاومتی با اشاره به وضعیت بارندگی استان زنجان اظهار داشت: تا هشتم اردیبهشت ماه امسال 227 میلیمتر بارندگی داشتیم که نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش یافته و نسبت به متوسط بلند مدت 8 درصد کاهش داریم.

وی تصریح کرد: وضعیت بارندگی در استان زنجان نسبت با سایر استانها مناسب است ولی کماکان در بخش آب مشکلاتی داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان با اشاره به اینکه ورودی آب به سد تهم نسبت به سال گذشته 2 میلیون متر مکعب کاهش یافته است بیان کرد: در حال که مصرف ما از این سد در بخش کشاورزی و شرب نسبت به میزان ورودی افزایش دارد.

وی برنامه‌های ارتقای بهره‌وری شرکت آب منطقه را در چهار بخش حفاظت و حراست از منابع آبی٬ انسداد چاه‌های غیرمجاز٬ جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های غیرمجاز و نصب ابرارهای اندازه گیری رو آبهای سطحی عنوان کرد.

رضاپور با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده بود که 200 کنتور هوشمند در استان زنجان نصب شود افزود: از این تعداد علارغم محدودیت منابع 190 کنتور در چاه‌ها نصب شد.

وی با اشاره به انسداد چاه‌های غیرمجاز در استان زنجان گفت: بیشتر چاه‌های غیرمجاز در شهرستان خدابنده و زنجان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان انسداد 527 چاه غیر مجاز از برنامه‌های هدفگذاری شده عنوان کرد و افزود: 428 چاه غیر‌مجاز در سال گذشته مسدود و جلوگیری از اضافه برداشت 26 چاه نیز انجام شد.

وی با اشاره به اصلاح الگوی مصرف در آب و فرهنگ سازی در این بخش بیان کرد: اگر در مصرف آب بی‌توجهی کنیم در آینده با بحران جدی مواجه خواهیم بود.

رضاپور با بیان اینکه اگر 10 درصد مصرف آب در بخش کشاورزی کاهش یابد بسیاری از مشکلات حل می‌شود خاطر نشان کرد: کاهش میزان تولیدات بخش کشاورزی و مصرف آب در این بخش می‌تواند تاثیر گذار باشد.

معضل رها سازی فاضلاب به رودخانه زنجانرود باید در اولویت‌ها قرار گیرد

همچنین فرماندار زنجان در این جلسه  با اشاره به حل مشکل ورود آب فضلاب شهری و صنعتی به رودخانه زنجانرود گفت: معضل رها سازی فاضلاب به رودخانه زنجانرود باید از اولویت‌ها قرار گیرد.

رضا عسگری با اشاره به اینکه آلودگی‌های زیاد در منطقه جنوب زنجان وجود دارد اظهار داشت: به ویژه پساب‌های صنعتی که وارد زنجان رود می‌شود نارضایتی‌هایی برای مردم این منطقه ایجاد کرده است.  

وی با اشاره به اینکه معضل رها سازی فاضلاب‌ها به رودخانه زنجانرود افزود: متاسفانه در این منطقه از این آبها نیز در تولید صیفی‌جات و سبزیجات استفاده می‌شود.  

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه باید در این منطقه یک کار جدی‌تری صورت گیرد بیان کرد: در بخشی از صنعت آب مورد نیاز خود را از سفره‌های زیرزمینی تامین می‌کند در حالی که آب همین فاضلاب‌های رها سازی شده می‌تواند آب مورد بخشی از صنعت فعال در زنجان را تامین کند.  

وی با اشاره به اینکه دادستان زنجان نیز برای جلوگیری از رها سازی آب فاضلاب‌ها تاکید جدی دارند گفت: هفته گذشته نیز دادستان زنجان مکاتباتی را در خصوص حل این مشکل داشتند.

عسگری عنوان کرد: مسئولان جهاد کشاورزی و محیط زیست این بحث را با جدیت پیگیری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در این منطقه چند واحد صنعتی نیز برای ساکنین این منطقه ناراحتی‌ها و نارضایتی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است.

فرماندار زنجان عنوان کرد: با نگاه رضایت‌مندی و با نگاه حل مشکلات و تهدیدات زیست محیطی را کنترل کنیم و هم با نگاه اقتصاد مقاومتی که از آبهای زیرزمینی اضافه برداشت نشود از اولویت‌های اصلی ما خواهد بود.

وی با تاکید بر استفاده از آب فاضلاب در برخی از صنایع در زنجان بیان کرد: با این روش آب مورد نیاز بخشی از صنعت نیز تامین می‌شود.

کلید واژه ها:
تبلیغ داخلی آناج
مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 • آناج نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
 • لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
 • توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
 •