• 117384 |
  • 1399/02/28 |
  • 13:34
آذربایجان‌شرقی و خلاء فضای فیزیکی در حوزه فرهنگ؛

لزوم بُرش استانی در نقشه فرهنگی کشور/ رتبه‌ی ذره‌بینی استان در مطالعه

محمدپور گفت: فضای فیزیکی فرهنگی در آذربایجان شرقی بسیار پایین بوده و حدود یک بیستم فضای استاندارد جهانی است که باید نسبت به افزایش این فضا اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش آناج، محمد محمدپور عصر مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان  اظهار داشت: فضای فیزیکی فرهنگی در آذربایجان شرقی بسیار پایین بوده و حدود یک بیستم فضای استاندارد جهانی است که باید نسبت به افزایش این فضا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به میزان پایین مطالعه در کشور و آذربایجان شرقی گفت: بالا بردن سرانه مطالعه در استان باید مورد توجه تمامی فعالان این حوزه باشد و برنامه ریزی های مناسب برای افزایش این آمار می تواند و باید از اولویت های شورای فرهنگ عمومی استان باشد.

محمدپور با تاکید بر تهیه برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: به منظور بهره گیری از توان مراکز علمی، فرهنگی و پژوهشی، در پی سپردن تدوین این برنامه به یکی از موسسات علمی، فرهنگی و پژوهشی خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین با توجه به تاکید شورای فرهنگ عمومی استان، از آمادگی مدیریت استان، برای انتقال تجربیات استان در زمینه موفقیت های مدیریتی شهری و اجتماعی به سایر استان ها از جمله تهران خبر داد و گفت: رییس جمهور محترم چندی پیش از بسیاری از خدمات مدیریتی در استان و شهر تبریز از جمله پاکیزگی شهر، فقدان تکدی گری و معتادان متجاهر، تمجید کرد که این استان آمادگی انتقال تجربیات در این زمینه ها را به دیگر استان ها خواهد داشت.

انتهای پیام/

چاپ خبر