• 116899 |
  • 1399/01/07 |
  • 21:33

در زندان تبریز چه خبر بود؟

عصر امروز اخباری از فضای زندان تبریز منتشر شد که حکایت کننده‌ی برخی تحرکات و التهابات بود.

به گزارش آناج، عصر امروز اخباری از زندان تبریز در برخی کانال ها منتشر شد که نشان از وقوع برخی اتفاقات و التهابات می‌داد.

روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان در بیانیه‌ای، برخی اخبار انتشاریافته در فضای مجازی را غیرواقعی خواند. در این بیانیه آمده است: اخبار انتشار یافته  در فضای مجای مبنی بر نا آرامی در زندان مرکزی تبریز عاری از حقیقت بوده و صحت ندارد.

مهدوی فرماندار تبریز نیز با رد شایعه تیراندازی در زندان تبریز گفت: وقوع آتش‌سوزی جزیی و نگرانی ناشی از آن میان زندانیان و انتظامات زندان تبریز موجب التهاب در این مکان شد.

وی با رد اخبار منتشر شده مبنی بر وقوع تیراندازی در زندان تبریز گفت: بدیهی است که وقوع آتش سوزی و دود ناشی از آن در فضای سربسته و حساسی مانند زندان تبریز موجب نگرانی زندانیان و عوامل انتظامی می شود و به همین دلیل نیز نیروهای انتطامی برای کنترل اوضاع به حالت آماده باش درآمدند.

تعدادی از زندانیان در بندهای هفت و ۹ زندان مرکزی تبریز از روز گذشته در اعتراض به عدم اعطای مرخصی و خطر ابتلا به ویروس کرونا در محیط زندان از تحویل غذا خودداری کرده‌اند. 

این درحالی است که خبرگزاری فارس گزارش متفاوتی ارائه می‌کند و می‌نویسد؛ ظهر امروز تعدادی از زندانیان بااعتراض به عدم اعطای مرخصی، با آتش زدن پتوهای‌شان به اعتراض خود ادامه دادند که این امر منجر به ورود نیروهای امنیتی زندان به بند زندانیان شد.

گفته می شود زندانیان به سوی افسر نگهبان حمله ور شدند و وی را خلع سلاح کردند و نیروهای امنیتی در این دو بند برای آرام کردن اوضاع مجبور به تیراندازی شدند که چند نفر از زندانیان زخمی شده که به بیمارستان ارتش و نیروی انتظامی تبریز منتقل شدند.

براساس این گزارش در دو بند هفت و ۹ زندان مرکزی تبریز بیشتر زندانیان اعدامی، اراذل و اوباش و خطرناک نگهداری می شوند.

برابر بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد چند نفر از زندانیان خواسته‌هایی داشتند که با صحبت و توضیحات مسئولان مربوطه مشکل شان رفع شد.

انتهای پیام/

چاپ خبر