• 116497 |
  • 1398/11/27 |
  • 13:24
هشدار پورمحمدی نسبت به وضعیت فضای سبز تبریز؛

آینده‌ی فضای سبز نگران‌کننده است/ باغات حکم‌آباد، شُش‌های تبریز هستند

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: متأسفانه بسیاری از باغات تبریز از بین رفته و ساخت‌وساز در اراضی باغی این شهر گسترش یافته و با این وضعیت، آینده تبریز نگران‌کننده است.

به گزارش آناج، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: آینده تبریز از نظر فضای سبز بسیار نگران کننده است و لازم است این مساله در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد و اقدامات لازم به عمل آید.

وی در همین ارتباط بر تشکیل کمیته ای به منظور صیانت از فضای سبز و جلوگیری از تخریب های بی رویه تاکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود حدود دو هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در حکم آباد تبریز از این اراضی به عنوان ظرفیت بالقوه برای توسعه فضای سبز این شهر یاد کرد و بر حفظ آن ها تاکید کرد.

وی اظهار داشت: این اراضی به منزله شش های شهر عمل می کند و باید از هرگونه ساخت و ساز در آن ها جلوگیری شود.

پورمحمدی، با اشاره به مصوبات شورای عالی شهرسازی مبنی برحفظ کاربری زراعی و باغی این اراضی، افزود : ۷۰۰ باغ شناسنامه دار در تبریز وجود دارد که بیشتر آن ها توسط دستگاه های دولتی تخریب شده و از بین ارفته است .

وی با اشاره به اینکه تبریز در گذشته تاریخی خود یک باغ‌شهر بوده، افزود: متأسفانه بسیاری از باغات تبریز از بین رفته و ساخت‌وساز در اراضی باغی این شهر گسترش یافته است و با این وضعیت، آینده تبریز نگران‌کننده است.
 
پورمحمدی بر تشکیل کارگروهی متشکل از افراد دلسوز و متخصص برای ارائه راهکارهای حفظ و صیانت از فضای سبز و زمین‌های باغی شهر تبریز، گفت: در یک و نیم سال اخیر که از مسئولیت بنده در استانداری می‌گذرد، اجازه تغییر کاربری حتی یک متر از فضای سبز را نداده‌ایم.

انتهای پیام/

چاپ خبر