• 116287 |
  • 1398/11/12 |
  • 17:24
هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال؛

اولین باخت سبزقبایان با شیخ‌لاری/ ماشینِ تبریزی‌ها در مشهد بنزین نداشت!

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز نخستین باخت خود را با سرمربیگری احد شیخ‌لاری متحمل شد.

به گزارش آناج، هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز (شنبه) با دیدار تیم‌های شهرخودرو و ماشین‌سازی پیگیری شد که این بازی با شکست 3 بر یک سبزقبایان تبریزی خاتمه یافت تا این تیم همچون بازی رفت دست خالی میدان را ترک کند.

جدال دو تیم از ساعت 15:15 در ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مشهد شروع شد که در دقایق ابتدایی تیم میزبان برتری محسوسی داشت و حتی در دقیقه 10 توسط محمدرضا خلعتبری به گل رسید اما این گل توسط داور بازی مردود اعلام شد. 

در دقیقه 38 سبزقبایان تبریزی با حرکت دیدنی قائم اسلامی‌خواه فرصت خوبی برای گلزنی پیدا کردند که در نهایت ضربه آکروباتیک محمد قادی با اختلاف کمی از بالای دروازه مهدی رحمتی به بیرون رفت تا حساب کار همچنان بدون گل بماند.

در ادامه و به فاصله دو دقیقه بعد یک سوت بحث‌برانگیز از سوی قاضی میدان باعث شد تا مشهدی‌ها صاحب یک ضربه پنالتی شده و گل برتری را به ثمر برسانند. اتخاذ این تصمیم اعتراض شدید کادر فنی تیم ماشین‌سازی را به دنبال داشت.

سرنگونی مهاجم شهرخودرو در گوشه محوطه جریمه ماشین‌سازی درشرایطی که به نظر می‌رسید هیچ برخوردی بین او و مدافع حریف صورت نگرفته است، پنالتی اعلام شد که سعید صادقی این ضربه را در خلاف جهت حرکت حامد لک به گل نخست مسابقه تبدیل کرد. 

اما این گل 3 دقیقه بیشتر دوام نداشت چراکه بلافاصله و پس از یک کش‌وقوس و برخوردی که در محوطه جریمه تیم شهرخودرو رخ داد، داور این بار در سمت دیگر میدان نقطه پنالتی را نشان داد تا سبزقبایان تبریزی در آستانه زدن گل تساوی قرار بگیرند.

بابک مرادی پشت توپ ایستاده و با فریب مهدی رحمتی دروازه تیم مشهدی را فرو ریخت تا کار را به تساوی بکشاند. این گل باعث شد تا حساب یک بر یک در پایان نیمه اول بر تابلوی اعلان نتیجه نقش بسته و دو تیم با این نتیجه به رختکن بروند.

با شروع نیمه بازهم این تیم میزبان بود که در دقیقه 56 دوباره پیش افتاد. این بار نفوذ محمدرضا خلعتبری و پاس عرض تند و تیز او به محوطه جریمه با ضربه محمدعلی فرامرزی همراه و وارد دروازه حامد لک شد تا عنابی‌پوشان به گل دوم خود برسند.

بعد از این گل توپ و میدان کامل در اختیار تیم ماشین‌سازی بود و یاران احد شیخ‌لاری حملات متعددی را روی دروازه حریف ترتیب دادند که درخشش سیدمهدی رحمتی و مدافعان این تیم مانع از به ثمر رسیدن گل تساوی شد.

درحالی که سبزقبایان تبریزی به دنبال زدن گل تساوی بودند، در دقیقه 86 و برخلاف جریان بازی روح‌الله سیف‌الهی از روی یک ضربه ایستگاهی گل سوم شهرخودرو را به ثمر رساند تا کار را تمام کرده و آب سردی را بر پیکره تیم میهمان بریزد.

ضربه کاشته این بازیکن ریزنقش در بین راه به دیواره دفاعی میهمان اثابت و به طرف دیگر دروازه کمانه کرد و در شرایطی که حامد لک به سمت مقابل حرکت کرده بود و هیچ کاری از دستانش برنمی‌آمد، به تور دروازه چسبید.

در لحظات اندک باقی مانده تلاش و فشار همه جانبه بازیکنان ماشین‌سازی برای به حداقل رساندن اختلاف و جبران گل‌های خورده راه به جایی نبرد تا درنهایت جدال دو تیم با برتری 3 بر یک میزبان به اتمام برسد.

با این نتیجه، شهر خودرو 31 امتیازی شده و موقتا به مکان چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال صعود کرد اما ماشین‌سازی که اولین باخت خود را با احد شیخ‌لاری تجربه کرد، با همان 23 امتیاز قبلی خود بدون تغییر در رده نهم جدول ماندنی شد.

گروه داوری: داور وسط: محمدحسین زاهدی‌فرد - کمک‌ها: علی احمدی و حسین مرادی - داور چهارم: جلیل شعرانی؛ کمک داوران پشت دروازه: سید رضا مهدوی و علی ابراهیمی/ ناظر داوری: حسین خانبان.

اخطار: محمدرضا خلعتبری (37)، میلاد سرلک (69) و سید مهدی رحمتی (71) از شهرخودرو و مسیح زاهدی (50) از ماشین‌سازی

شهرخودرو: سید مهدی رحمتی، علی نعمتی، فرشاد فرجی، حسن جعفری، محمدعلی فرامرزی، میلاد سرلک، اکبر صادقی، سعید صادقی، امین قاسمی‌نژاد (82- حسین مهربان)، محمدرضا خلعتبری (75- روح‌الله سیف‌اللهی) و محمد قاضی (83- میرسلاو اسلاوو).
سرمربیمجتبی سرآسیایی

ماشین‌سازی: حامد لک، شاهین توکلی، ادواردو دوسانتوس، مسیح زاهدی، عزیز معبودی، شاهین ثاقبی، علیرضا مصطفایی (72- فرید بهزادی‌کریمی)، قائم اسلامی‌خواه، اتابک زارعی (30- سید محمد خرم‌الحسینی)، محمد قادری و بابک مرادی.
سرمربی: احد شیخ‌لاری

انتهای پیام/

چاپ خبر