• 114255 |
  • 1398/09/07 |
  • 17:48
هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال؛

برتری خانگی ماشین‌سازان در بازی افتتاحیه/ خطیبی فاتح جدال جوان‌های لیگ شد!

دیدار افتتاحیه هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال با پیروزی خانگی تیم ماشین‌سازی تبریز فرجام یافت.

به گزارش آناج، هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری یک دیدار در تبریز آغاز شد که طی آن، تیم ماشین‌سازی تبریز در جدال با میهمانش سایپا تهران به پیروزی یک بر صفر دست یافته و 3 امتیاز شیرین این بازی خانگی را به حساب خود واریز کرد.

مصاف دو تیم از ساعت 15:30 در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز کلید خورد که در نیمه اول بازیکنان میهمان برتری محسوسی داشتند اما حملات این تیم راه به جایی نبرده و قفل دروازه‌ها بسته ماند تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. 

در نیمه دوم اما این شاگردان رسول خطیبی بودند که کار را بهتر از میهمان خود شروع کرده و بعد از اینکه چند هجوم این تیم بی نتیجه ماند، در دقیقه 65 با یک ضربه پنالتی به گل دست یافته و طلسم دروازه‌ها را شکستند.

روی این گل، محمد قادری با زیرکی توانست از مدافع سایپا پنالتی بگیرد که طبق معمول، احمدرضا زنده‌روح پشت این ضربه پنالتی قرار گرفته و با یک ضربه زمینی و فریب دروازه‌بان سایپا گلزنی کرد تا تیمش را یک بر صفر پیش بیاندازد.

بعد از این گل نارنجی‌پوشان سایپا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، فشار زیادی روی دروازه تیم سبزپوش میدان آوردند اما عملکرد خوب بازیکنان ماشین‌سازی مانع از رسیدن تیم میهمان به گل تساوی شد.

بدین ترتیب دیدار دو تیم ماشین‌سازی و سایپا در نهایت با یک گل به سود تیم تبریزی به پایان رسید تا خطیبی و شاگردانش فاتح بازی افتتاحیه هفته دوازدهم لیگ برتر و جدال مربیان و تیم‌های جوان لیگ لقب بگیرند.

تیم‌های ماشین‌سازی و سایپا به لحاظ میانگین سنی جوان‌ترین تیم‌های لیگ نوزدهم بوده و رسول خطیبی و ابراهیم صادقی، سرمربیان دو تیم نیز از مربیان جوان این رقابت‌ها شناخته می‌شوند.

سبزقبایان تبریزی همچنین با این برد به دومین پیروزی پیاپی خود دست یافتند، این درحالی است که سایپا برای نهمین هفته متوالی از کسب پیروزی ناکام مانده و برای هشتمین هفته متوالی نیز موفق به گلزنی نشد! 

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی 15 امتیازی شده و با یک پله صعود در مکان نهم قرار گرفت؛ در سمت مقابل، سایپا با همان 10 امتیاز قبلی خود در رده سیزدهم ماندنی شد که احتمال سقوط این تیم در پایان هفته وجود دارد.

گروه داوری: داور: حسین زمانی/ کمک‌ها: فرزاد بهرامی و رحیم حاجیلو؛ داور چهارم: محمدعلی پورمتقی؛ کمک داوران پشت دروازه: یاسر همرنگ و مجید محمدی/ ناظر داوری: محمدجواد تقی‌پور.

اخطار: عزیز معبودی (26)، بابک مرادی (48) و شاهین توکلی (76) از ماشین‌سازی و سعید غلامعلی‌بیگی (74) و مجتبی لطفی (89) از سایپا

ماشین‌سازی تبریز: حامد لک، ادواردو دوس‌سانتوس، احمدرضا زنده روح، مسیح زاهدی (34 - فرید بهزادی‌کریمی)، عزیز معبودی، شاهین توکلی، علی آل‌کثیر، قائم اسلامی‌خواه، بابک مرادی (88- سیدمحمد خرم‌الحسینی)، سامان نریمان‌جهان (71- اتابک زارعی) و محمد قادری.
سرمربی: رسول خطیبی

سایپا تهران: حامد فلاح‌زاده، سعید محمدفرد، کمال‌الدین نیک‌خوی، مجتبی لطفی، امیرحسین حسین‌زاده (78- امیرعلی صادقی)، آرمین سهرابیان، سعید غلامعلی‌بیگی، مهیار جباری، حسین کامیاب (66- معین عباسیان)، سیدمحمد مهری (83- رضا جعفری) و محمدرضا سلیمانی‌اصل.
سرمربی: ابراهیم صادقی

انتهای پیام/

چاپ خبر