• 113788 |
  • 1398/08/11 |
  • 13:07
در آستانه انتخابات صورت می‌گیرد؛

مرزبندی نمایندگان اصلاح‌طلب با دولت/ کی بود کی بود من نبودم!

نمایندگان لیست امیدی مجلس در آستانه انتخابات اسفند ماه به دنبال برکناری و حذف چند وزیر از کابینه روحانی با پرچمداری چندنماینده شاخص اصلاح طلب هستند.

به گزارش آناج، نمایندگان لیست امیدی مجلس در آستانه انتخابات اسفند ماه به دنبال برکناری و حذف چند وزیر از کابینه روحانی با پرچمداری چندنماینده شاخص اصلاح طلب هستند

 هدف از این استیضاح های پیش رو ایجاد مرزبندی میان اصلاح طلبان مجلس با عملکرد دولت در آستانه انتخابات و البته تسویه حساب سیاسی با برخی از وزراست. گفته می شود وزیر صمت در اولویت این استیضاح هاست.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آناج اظهار داشت: استیضاح وزرا، اصطلاحی است که همیشه در رفت و آمد است، یک تعداد از نمایندگان جریان خاص از ابتدا با وزارت رضا رحمانی، مخالف بودند دلیل مخالف آن ها هم مشکلات منطقه‌ای بود که از گذشته وجود داشت و تا وزیر فعلی هم استمرار پیدا کرد. بنابراین در صورت مسئله، موضوعات ملی را مطرح می کنند ولی موضوع اصلی چیز دیگری است.

وی با اشاره به تغییر مواضع جریان اصلاحات، در آستانه انتخابات مجلس، خاطرنشان کرد: جریان اصلاحات و لیست امید مجلس، با توجه به عدم توفیقات دولت در عرصه سیاسی و اقتصادی قصد دارد خود را منتقد دولت جلوه دهد در حالی که همین افراد تا چندی پیش مدافع سرسخت دولت آقای روحانی بودند.

نماینده مردم تبریز تصریح کرد: برجام مهمترین موضوعی بود که این افراد آن را به مانور تبلیغاتی خود تبدیل کرده بودند، حتی بارش بارش و آب خوردن مردم را به تحقق آن وابسته کرده بودند، دست آخر هم برجام به هم خورد و دیگر سوژه تبلیغاتی برای جریان موافق دولت در دسترس نمی باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  گفت: نمایندگان موافق دولت مصداق این جمله معروف هستند که« کی بود کی بود من نبودم» چراکه تا چندی قبل اگر ما این انتقادات را از دولت منتشر می کردیم ما را تا مرز تکفیر نیز به پیش می بردند و حال خود منتقد سرسخت دولت شدند.

سعیدی بیان داشت: ولی این اقدامات در کارنامه آن ها نوشته شده است، به نظر می آید این اقدامات در آستانه انتخابات یک حرکت تاکتیکی برای جذب افکار عمومی باشد و سندیتی ندارد.

انتهای پیام/

چاپ خبر