• 113671 |
  • 1398/08/06 |
  • 17:36
شهردار تبریز خبرداد؛

واگذاری 24 فرهنگسرا به کانون پرورش فکری / توسعه کتابخانه‌ها، نیاز جدی برای جامعه است

شهین باهر گفت: شهرداری می تواند با قرار دادن فضا و مکان به انضمام امکانات، همکاری و مساعدت خود را با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزایش دهد.

به گزارش آناج، ایرج شهین باهرشهردار کلانشهر تبریز، در دیدار با مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: گسترش فعالیت های کانون زمینه کشف استعداد ها و پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان را فراهم می آورد.

وی با بیان اینکه بیشتر افرادی که وارد کارهای فرهنگی و هنری شده اند و خدمات شایسته ی در این عرصه به جامعه ارائه می کنند روزی خودشان عضو مراکز کانون پرورش فکری بوده اند، افزود: این امر نشان گر این نکته است که کانون پرورش فکری نقش و جایگاه ویژه ی در میان خانواده های ایرانی دارد.

شهردار تبریز در ادامه به ضرورت همکاری های مشترک میان کانون پرورش فکری و شهرداری تبریز اشاره کرد و گفت : در بیشتر موارد شهرداری کارهایی شبیه اقدامات کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان انجام می دهد که می توان انجام این فعالیت ها را به کانون پرورش فکری استان سپرد.

شهین باهر در این راستا با ابراز تمایل خود به واگذاری 24 فرهنگسرای زیر نظر شهرداری که اکثرا مستقر در مناطق کم برخوردار شهر می باشد؛ به کانون پرورش فکری، اعلام و تاکید کرد: شهرداری می تواند با قرار دادن فضا و مکان به انضمام امکانات، همکاری و مساعدت خود را با این نهاد فرهنگی بیشتر کند.

 علی بینش، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز اظهار داشت: کانون پرورش فکری به عنوان نهاد دولتی، متولی فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی کودکان و نوجوانان است.
وی هدف مهم کانون را ایجاد امکانات و فضایی مناسب برای رشد و شکوفایی و معرفی استعداد های کودکان و نوجوانان 6 تا 18 سال بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی دانست. در آذربایجان‌شرقی به غیر از شهرستان های هوراند، هریس، خداآفرین و اسکو، 24 مرکز ثابت وجود دارد.

بینش افزود: کانون علاوه بر انجام فعالیت های فرهنگی و هنری و ادبی در مراکز ثابت به اجرای همین برنامه های مشترک در کتابخانه های سیار و روستایی و همچنین پستی می پردازد. افزایش کتابخانه های کانون از نیازها و تقاضاهای خانواده ها می باشد لذا توسعه آن را خیلی مهم و موثر دانست.

انتهای پیام/ 

چاپ خبر