• 112803 |
  • 1398/06/31 |
  • 08:39

ورود سامانه ناپایدار جوی به آذربایجان شرقی

در واپسین روزهای تابستان ، سامانه ناپایدار جوی وارد استان آذربایجان شرقی شد.

به گزارش آناج، مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با فعالیت این سامانه مردم آذربایجان شرقی شاهد وزش تند باد های لحظه ای، کاهش محسوس دما و بارش باران خواهند بود.
نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد این شرایط ناپایداری جوی از بعد از ظهر امروز شنبه ٣٠ شهریور تا ٢ مهر، کلیه نواحی استان بویژه نواحی شمالی و شرقی را تحت تاثیر قرار می دهد.
دولتی مهر ادامه داد: ‌گذر امواج تراز میانی جو و نفوذ و تقویت زبانه پرفشار سطح زمین، ‌موجب ابرناکی، ‌وزش تند باد های لحظه ای، ‌بارش باران گاهی به صورت رگبار باران و رعد و برق و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، ‌احتمال آبگرفتگی معابر عمومی،  ‌رخداد گرد و خاک و کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.
وی افزود : این سامانه همچنین موجب کاهش محسوس دما‌ از حدود ٥ تا ١٢ درجه سیلسیوس می شود.

وی با اشاره به وزش تند باد های لحظه ای افزود: با توجه به وزش تند باد های لحظه ای(حدود ٣٠ الی ٧٥ کیلومتر برساعت)، احتمال پرتاب و سقوط اشیاء، شکستن درختان و آسیب به دکل های مخابراتی دور از انتظار نیست و توصیه می شود از ساختمان های نیمه کاره دوری و فعالیت در ساختمان های بلند و ارتفاعات پرهیز شود.
مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی توصیه کرد حتی الامکان از تردد در فضای باز به ویژه کودکان و بیماران خودداری شود و اقدامات پیش گیرانه لازم برای جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی صورت گیرد.

انتهای پیام/

چاپ خبر