• 112799 |
  • 1398/06/30 |
  • 16:01
مدیرکل اوقاف استان مطرح کرد؛

راه اندازی ۴۵ پایگاه مرکز افق در بقاع متبرکه/ دشمن با تمام قوا به میدان آمده است

حجت الاسلام حسینی گفت: با راه‌‍اندازی رسمی پایگاه‌های مرکز افق تلاش خواهیم کرد به مسائل اجتماعی هم بپردازیم.

به گزارش آناج، حجتالاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی در جمع فعالان اوقات فراغت سازمان اوقاف به تشریح اهمیت دوران نوجوانی پرداخت و اظهار داشت: دوران نوجوانی حساس‌ترین دوران زندگی هر فردی است که اگر برنامه و و اندوخته ای برای این دوران نباشد، به بیهودگی و بطالت خواهد گذشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی افزود: این دوران زمان شکل گیری هویتی کودکان است که شالوده شخصیتی وی در این دوران تشکیل می یابد که اگر در خانواده مدرسه و جامعه استعدادهای ذاتی و انسانی وی شکوفا شود و به کمال انسانی الهی دست یابد و در مسیر تربیت اسلامی قرار گیرد به شخصیتی ممتاز برای خود و جامعه تبدیل خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری طرح نشاط معنوی در امامزاده ها و اماکن مقدس هم همین است تا در کنار حفظ روحیه شادی و بازی های کودکانه برنامه هایی برای آموزش وتقویت روحیه معنوی دانش آموزان داشته باشیم تا در کنار پرکردن اوقات فراغت برای دانش آموزان با برنامه های تفریحی، حرفه آموزی را هم در برنامه ها قرار دهیم.

مدیرکل اوقاف آذربایجان شرقی در ادامه با ابراز نگرانی از عصر حاضر که دشمنان برای خشکاندن ریشه های هویتی جوانان و نوجوانان سرمایه گذاری های کلانی می‌کنند، گفت: اگر در دوران دفاع مقدس خاکریزها در شلمچه و مهران و فکه بود امروز خاکریزها در پشت بام خانه های مان است و دشمن به طور خاص افکار، باورها، و اعتقادات را هدف قرار داده است.

وی افزود: ۱۶۰ کانال ماهواره ای و ۲ هزار شبکه فارسی زبان و از همه مهم‌تر فضای مجازی که آنلاین در اختیار کودکان و نوجوانان ماست ظرفیت‌های گسترده ای است که دشمن با تمام قوا سرمایه گذاری می‌کند تا هویت دینی و اسلامی را از خانواده ها و فرزندان ما بگیرد، باید به کمک خانواده ها و دستگاه های فرهنگی با برنامه هایی پربار مقابل حملات دشمن ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم گفت: رهبر انقلاب در منشور گام دوم به اخلاق مداری و خودسازی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در کنار علم اندوزی در راستای تعهدات دینی تاکید کرده اند و جوان‌گرایی را در راس امور کشور دانسته اند؛ از این رو با توجه به این دغدغه های مقام معظم رهبری همه ما در قبال تربیت نسلی با این ویژگی ها برا ی چهل سال دوم انقلاب مسؤولیم.

وی در پایان از راه اندازی ۴۵ پایگاه مرکز افق(مراکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی) در امامزاده ها و بقاع متبرکه استان در روزهای اخیر خبر داد و گفت: با راه اندازی رسمی این پایگاه ها در کنار تمام فعالیت‌ها تلاش خواهیم کرد به مسائل اجتماعی هم بپردازیم.

انتهای پیام/

چاپ خبر