• 112514 |
  • 1398/06/20 |
  • 09:36
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در گفت‌وگو با آناج؛

آذربایجان‌شرقی، قطب صادرات غیرنفتی/ تحریم‌ها را تحریم می‌کنیم

فتحی گفت: مهم‌ترین اولویت‌های صادراتی در شرایط پیش رو، صادرات در شرایط تحریم است که می‌تواند ارزآوری خالص و سالم به همراه داشته باشد

اکبرفتحی، رئیس  جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، در گفت‌وگو با آناج، ارزش صادرات محصولات کشاورزی این استان در ۴ ماهه ابتدای سال جاری را ۱۳۴ میلیون دلار اعلام کرد و اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان این که آذربایجان‌شرقی یکی از مبادی خروجی کشور است، اظهار کرد: نقش تولید و محورهای مهم تجاری و زیرساخت‌های استان آذربایجان‌شرقی بر کسی پوشیده نیست و اگر همه اقدامات برای تضمین صادرات انجام شود، این صادرات موجب افزایش اشتغال در استان و کشور می‌شود.

فتحی گفت: صادرات محصولات گلخانه‌ای از قبیل گوجه فرنگی، خیار، انواع فلفل، بادمجان، توت فرنگی، قارچ خوراکی و گل‌های زینتی امسال افزایش داشته است و بررسی تولید و میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان حاکی از آن است که این محصولات بیشتر از ظرفیت صادر شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: مهم‌ترین اولویت‌های صادراتی در شرایط پیش رو، صادرات در شرایط تحریم است که می‌تواند ارزآوری خالص و سالم به همراه داشته باشد و تا به حال نیز برای ارتقاء صادرات محصولات کشاورزی اقدامات مطلوبی انجام شده است. بسترهای لازم را برای شکست تحریم‌ها فراهم می‌کنیم.

وی از افزایش 80درصدی صادرت محصولات کشاورزی آذربایجان‌شرقی، در تیرماه سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: میزان صادرات در تیرماه امسال ۳۳ میلیون دلار بوده است.سهم محصولات کشاورزی در صادرات غیرنفتی آذربایجان‌شرقی ۱۳ درصد است.

انتهای پیام/

چاپ خبر