• 112357 |
  • 1398/06/09 |
  • 11:56
"بیر ایچیم عشق" از بین‌الحرمین تا قلب تبریز؛

نوای عاشقی مداحان تبریزی از کنار ضریح اباعبدالله الحسین(ع)/ مستندی از کار مخلصانه برای ساخت صحن حضرت زهرا(س)

ویژه برنامه "بیر ایچیم عشق" از امشب به مدت 14 شب به روی آنتن شبکه سهند خواهد رفت و برای نخستین بار بخش اعظم این برنامه در بین الحرمین ضبط شده است.

گروه فرهنگی آناج: ویژه برنامه "بیر ایچیم عشق" چند سالی است که مهمان شب‌های ماه محرم در شبکه سهند شده و امسال نیز برای نخستین بار از قلب بین الحرمین برای مخاطبان خود به زبان ترکی آذربایجانی مداحی‌های دل انگیز ضبط کرده است. این ویژه برنامه امسال با رویکردی متفاوت و در چند آیتم ویژه مستند، پیرغلامان، مداحی و کارشناسی در کربلای معلی ضبط شده است.

بیر ایچیم عشق از امشب ساعت 21 به مدت 14 شب از شبکه سهند به روی آنتن خواهد رفت. علیرضا محمودی و سعید رضانژاد تهیه کننده، سعید حکاکی کارگردان هنری، محمد ندیمی کارگردان تلویزیونی و مهدی لطفی آزاد مدیر تولید این برنامه هستند.

معجزه‌کار با کمترین امکانات و بهترین کیفیت

مهدی لطفی آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار آناج در خصوص ضبط این برنامه در کربلای معلی اظهار داشت: این برنامه در 14 قسمت متفاوت با لوکیشن کربلا و با حضور کارشناسان و مداحان استان ضبط شده و برای نخستین بار است که یک مرکز استان توانسته در بین الحرمین ضبط برنامه داشته باشد که به همین دلیل از کمک‌های مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: بخشی از این برنامه مربوط به مستندی درباره افرادی است که بدون حقوق و دستمزد در بازسازی عتبات و صحن‌ها کار می‌کنند و بخشی نیز در مورد ترک زبانانی است که در صحن عقیله و صحن حضرت زهرا(س) مشغول فعالیت هستند.

مدیرتولید برنامه "بیر ایچیم عشق" با اشاره به ضبط این برنامه در 24 روز گفت: نزدیک به 13 روز تنها کار هماهنگی ضبط برنامه طول کشید و سختی‌های بسیاری هم متحمل شدیم از جمله اینکه عراق اجازه نداد بخشی از تجهیزاتمان را وارد کربلا کنیم اما با کمترین امکانات بهترین تصاویر را ضبط کردیم که خود معجزه بود.

وی افزود: "بیر ایچیم عشق" از ساعت 9 شب به مدت یک ساعت در آیتم‌های مختلف برای مخاطبان ترک زبان آذربایجانی پخش خواهد شد.

ضبط مداحی در کنار ضریح مطهر برای نخستین بار

علیرضا محمودی، تهیه کننده این برنامه نیز در خصوص "بیر ایچیم عشق" به خبرنگار آناج گفت: تمام آیتم‌های این برنامه به جز گفت‌وگو با پیرغلامان در کربلا تصویربرداری شده و برای اولین بار نیز مداحی‌ها در کنار ضریح مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) ضبط شده است.

وی با تقدیر از همکاری هیئات حسینی و مدیرکل صدا و سیمای استان ابراز داشت: ضبط این برنامه به غیر از بخش پیرغلامان به انتها رسیده و جا دارد از هیئت جان نثاران ابا عبدالله الحسین تبریز، حامیان مالی که خواستند گمنام باشند، مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی و تمام کسانی که برای ساخت این مجموعه همکاری بسیار خوبی با ما داشتند، تشکر کنم.

انتهای پیام/

چاپ خبر