• 112076 |
  • 1398/05/23 |
  • 14:35
معاون اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در گفت‌وگو با آناج؛

تشریح برنامه‌های روز غدیر/ تجمع غدیریون در سنگ‌فرش مصلی تبریز

حجت‌الاسلام نجاری گفت: ویژه برنامه عید غدیر در سنگ فرش مصلی تبریز تحت عنوان تجمع غدیریون و بیعت با ولایت ساعت 18 برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام نجاری، آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به برنامه‌های این بنیاد در ایام عید غدیر  اظهار داشت: جلسه هماهنگی بنیاد غدیر استان با حضور ائمه جمعه سراسر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان به عنوان رئیس بنیاد غدیر استان برگزار شد.

وی گفت: کارگاه یک روزه غدیر با حضور بیش از 60 نفر از کارشناسان و با سخنرانی آیت الله خاتمی برگزار شد. 24 مرداد ماه ساختمان جدید بنیاد غدیر در تبریز افتتاح خواهد شد.

نجاری با اشاره به برنامه‌های غدیر تصریح کرد: ویژه برنامه عید غدیر در سنگ فرش مصلی تبریز تحت عنوان تجمع غدیریون و بیعت با ولایت ساعت 18 برگزار خواهد شد شروع اصلی مراسم در میدان ساعت خواهد بود و سپس به طرف سنگ فرش مصلی تبریز حرکت نموده و برنامه اصلی در آن محل برگزار خواهد شد. تکریم از سادات و سادات شهید نیز جزء برنامه‌های اجرایی روز غدیر خواهد بود.

معاون اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان ادامه داد: طرح اطعام غدیر با عنوان ضیافت علوی با محوریت کمیته امداد استان از دیگر برنامه‌های  روز غدیر خواهد بود. برپایی ایستگاه‌های صلواتی در معابر عمومی، طرح تبیینی مباهله در حوزه ها و رونمایی از کتاب آثارالشیعه آیت الله آل‌هاشم  از دیگر برنامه های اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر در تبریز خواهد بود.

وی گفت: تجمع بزرگ بانوان در شب عید غدیر در امامزاده سید حمزه تبریز برگزار می شود. همچنین مراسمات مختلفی نیز در مساجد و پایگاه‌های بسیج تبریز و شهرستان ها نیز اجرا خواهد شد. بازسازی واقعه غدیر خم همزمان با تبریز در 4 شهرستان دیگر نیز انجام خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/

چاپ خبر