• 112072 |
  • 1398/05/23 |
  • 11:36
مدیرکل راهداری استان در گفت‌وگو با آناج؛

شناسایی65 نقطه حادثه‌خیز در آذربایجان‌شرقی/ کاهش آمار تصادفات در سه ماهه اخیر

علیزاده گفت: در ماه‌های تیر و مرداد علی رغم افزایش تردد جاده ای 3درصد کاهش تصادف داشته ایم.

اروجعلی علیزاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در گفت‌و گو با خبرنگار آناج اظهار داشت: 65 نقطه در استان به عنوان  نقاط حادثه خیز شناسایی شده است که از این تعداد30 نقطه در حال برطرف شدن ایرادات است.

وی گفت: ورودی پاسگاه اهر، ورودی سیمیکا و قسمتی از تقاطه علی ابیطالب(ع) تبریز از جمله نقاطی است که با مشکل ترافیک و گاها تصادفات روبه رو هستیم. عرض جاده در این محل ها کم بوده بنابراین در مواقعی از ایام سال  گره ترافیکی ایجاد می شود.

علیزاده خاطرنشان کرد:در 2ماهه ابتدایی سال میزان تصادفات در جاده‌های استان افزایش داشته، به طوری که در فروردین ماه یک درصد تصادفات جاده ای افزایش داشته است اما در ماههای تیر و مرداد علی رغم افزایش تردد جاده ای 3درصد کاهش تصادف داشته ایم.

وی با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای گفت: ناوگان باری استان در مقایسه با میانگین کشوری 2 سال پیرتر است به طوری که عمر کاری ناوگان باری در کشور 18 سال و در استان تا 20 سال نیز می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: بنابر وجود برخی دلایل از جمله آئین نامه اجرایی، 113 اکیب جاده ای در سرتاسر استان مشغول لکه گیری و آسفالت جاده ها هستند. محور های هریس-مهربان، بزرگراه پیامبراکرم(ص) تبریز-بستان آباد از جمله محل هایی هستند که آسفالت ریزی در حال انجام است.

علیزاده اضافه کرد: در موضوع آسفالت جاده ها گلایه مند هستیم زیراشرایط کاری مناسب نیست و مجبور هستیم در ساعات میانی روز این کار را انجام دهیم که باعث ایجاد ترافیک هم می شود.

انتهای پیام/

چاپ خبر