• 112067 |
  • 1398/05/23 |
  • 10:36
با معرفی اعضای جدید؛

غیبت چهره‌های شاخص در شورای اصلاح‌طلبان استان/ سرایت اختلافات مرکز به پیرامون!

شورای اصلاح‌طلبان استان در حالی اعضای جدید به خود می‌بیند که جای خالی بسیاری از چهره‌های شاخص این جریان در استان به چشم می‌خورد.

گروه سیاسی آناج؛ هیات رییسه جدید شورای اصلاح‌طلبان آذربایجان‌شرقی در راستای اجرای آیین‌نامه تشکیل و فعالیت این شورا، انتخاب شدند. این خبری است که ساعاتی پیش بر خروجی برخی از سایت‌ها قرار گرفت و اسامی اعضای جدید معرفی شد.

در این انتخابات که با حضور "احمد صادق بناب"، رابط کارگروه هماهنگی امور استان‌های شورای اصلاح‌طلبان در تبریز برگزار شد؛ "جعفر تقوی" از حزب اتحاد ملت به عنوان رییس، "داود کهنمویی" به عنوان شخص حقیقی و "رسول ایمان‌زاده" نماینده انجمن اسلامی معلمان را به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم رییس،  "خاطره کلیبری"، نماینده مجمع زنان اصلاح طلب و "رامین درکالی"، نماینده حزب همبستگی را به عنوان دبیران اول و دوم این شورا انتخاب کردند.

این انتخابات در حالی انجام شده است که هیچ خبری از حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب استان در آن به چشم نمی‌خورد و معلوم نیست این افراد در انتخابات مذکور شرکت داشته‌اند یا خیر.

اعضای شورای اصلاح‌طلبان استان آذربایجان‌شرقی که در سال 94 با تشکیل جلساتی اقدام به تبیین و سیاست گذاری احزاب مرتبط با اصلاح‌طلبان می‌کردند این روزها جای خود را به افراد گمنامی داده‌اند که معلوم نیست راهبردهای این شورای را با کدام سیاست پیش خواهند بُرد؛ این شورا که زمانی نام افراد سابقه‌داری چون "بهرام سرمست"، "سعید پورشریفی"، "نصرت‌ا... شاهدی" را در راس خود داشتند، این‌بار با حضور چهره‌های نه چندان مطرح تشکیل جلسه خواهد داد.

این موضوعات در حالی مطرح می‌گردد درحالی است که گویا اختلافات بین سران اصلاح‌طلب بالا گرفته است. کرباسچی، دبیرکل کارگزاران در واکنش به جنجال‌های پیش آمده درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه «خاتمی رهبر اصلاحات نیست» نوک پیکان را به سمت عارف گرفته و گفت است: همه اعتراض‌های اصلاح‌طلبان به دلیل عملکرد عارف است.

عارف نیز در پاسخ به این ادعا اظهار داشته است: آن‌هایی که نقدهای جدی دارند باید پاسخگوی 6 سال گذشته باشند. همان دوستانی که عامل تصمیم سال ۹۲ برای انصرافم از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری شدند، امروز مدعی و طلبکارند.

مخالفت‌ها با اظهارات کرباسچی به نمایندگان مجلس نیز کشیده شده به طوریکه ابوالفضل سروش، عضو فراکسیون امید در نقد کرباسچی در توئیتی نوشت: یاد نظرسنجیی‌هایشان در انتخابات 92 برای اقناع خاتمی به حمایت از روحانی و انصراف عارف افتادم که بعدها مشخص شد ساختگی بوده است.

فقدان رهبریت متمرکز پس از درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی و چند دستگی میان طیف‌های مختلف جریان اصلاح‌طلب در چند سال اخیر موجب شکل‌گیری اختلافات بین نفرات شاخص این جریان شده است که تاثیرات آن رفته رفته در استان‌ها و شهرستان‌ها به چشم می‌خورد و ظاهرا اولین اختلاف میان گروه‌های اصلاح طلب در انتخابات استان به چشم می‌خورد. اختلافاتی که منشاء آن‌ها از مرکز بوده و درحال سرایت به شهرستان‌هاست.

انتهای پیام/

چاپ خبر