• 111990 |
  • 1398/05/17 |
  • 16:40
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی:

نقش رسانه در جلوگیری از بروز فاجعه فرهنگی/ شکست استکبار در فضای خبر

صفری گفت: اگر امروز مردم ایران مقاومت می کنند و به پیامهای دشمنان اهمیت نمی دهند نشان دهنده شناخت فضای بازی استکبار جهانی است.

به گزارش آناج، مرتضی صفری در مراسم گرامی داشت روز خبرنگار که در صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد گفت : برای عبور از پیچ تاریخی کنونی، امیدآفرینی بسیار مهم و تعیین کننده است.
وی گفت : در فضای جنگ رسانه ای کنونی دشمنان ، باید با کار رسانه ای موثر و انقلابی، توطئه های استکبار را خنثی کنیم.
صفری افزود: نظام جمهوری اسلامی امروز زیر شدید ترین و گسترده ترین فشار های روانی و اقتصادی دشمنان قرار دارد و در این میان نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در تبیین شرایط موجود و دفاع از مبانی انقلاب اسلامی خطیر و مهم است.

وی با اشاره به طراحی های دقیق دشمنان برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی در دو سال اخیر تصریح کرد : در آن شرایط ، وزیر امور خارجه آمریکا که دیپلمات ترین فرد در سیاست خارجی آن کشور است با اطمینان گفته بود : ایرانی ها چهلمین سال پیروزی انقلاب خود را نخواهند دید اما بصیرت و هوشیاری مردم خواب شوم دشمنان را پریشان کرد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز استان تصریح کرد: صدا و سیما به ویژه واحد خبر نقش بسیار تعیین کننده ای در این بصیرت افزایی و بالابردن سطح تحلیل مردم ایفا کرد و اگر امروز مردم ایران مقاومت می کنند و به پیامهای دشمنان اهمیت نمی دهند نشان دهنده شناخت فضای بازی استکبار جهانی است. 

وی گفت: امروز کشورمان از قدرت منطقه ای به قدرت جهانی تبدیل شده است که نمونه بارز آن ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکا و پاسخ کوبنده به انگلیسی ها با توقیف کشتی آنها توسط سپاه است.
صفری همچنین نگاه فراگیر و مردم محور را در صداوسیما موجب حفظ و تقویت امنیت ملی دانست و افزود : عدالت طلبی و حق جویی و نقد منصفانه باید در خبرنگاران به ویژه خبرنگاران رسانه ملی مورد توجه قرار گیرد و در کنار بیان ظرفیت ها و خدمات نظام ، مسایل و مشکلات مردم گفته شود.
مرتضی صفری از خبرنگاران و برنامه سازان صدا و سیمای استان خواست ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب و حضور موثر در فضای مجازی را در برنامه خبر رسانی خود لحاظ کنند تا جلوی فاجعه فرهنگی ناشی از فضای مجازی رها شده و بی صاحب گرفته شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان با اشاره به فعالیت های معاونت خبر این مرکز هم گفت : مجموعه معاونت خبر به تراز اصلی خود نزدیک می شود و نگاه حرفه ای در آن حاکم شده و هدف گذاری برای رسیدن به رتبه های اول تا سوم کشور صورت گرفته است.
وی ادامه داد: خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در یک سال گذشته در زمینه معرفی ظرفیت های استان و توانمندی های نظام موفق عمل کرده است.

انتهای پیام/

چاپ خبر