• 110244 |
  • 1398/03/28 |
  • 15:11
واکنش مدیرعامل سازمان‌پسماند شهرداری‌تبریز به خبر آناج؛

تکذیب ارسال زباله‌های تبریز به گیلان/ بی‌خطرسازی، شرط جمع‌آوری پسماند بیمارستانی

اصغری گفت: وضعیت زیرساختی و فناوری سازمان پسماند شهرداری تبریز به مراتب از سایر استان‌ها پیشرفته تر است بنابراین نیازی به ارسال زباله به خارج از استان وجود ندارد.

اصغری مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار آناج،در واکنش به انتشار خبر انتقال زباله‌های بیمارستانی تبریز به استان گیلان اظهار داشت: وضعیت زیرساختی و فناوری سازمان پسماند شهرداری تبریز به مراتب از سایر استان‌ها پیشرفته تر است بنابراین نیازی به ارسال زباله به خارج از استان وجود ندارد.

تولید 6تن زباله بیمارستانی در تبریز

وی با تکذیب این خبر افزود: در حدود6تن زباله بیمارستانی در تبریز تولید می‌شود که تمامی بیمارستان‌ها نیز مجهز به دستگاه بی خطرسازی هستند. سازمان پسماند نیز بعد از بی خطرسازی پسماند پزشکی، آن‌ها را تحویل و امحا می کند ولی در صورتی که این زباله‌های بیمارستانی بی خطر سازی نشوند سازمان پسماند وظیفه ای در قبال آن‌ها ندارد.

اصغری تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان محیط زیست نیز درباره ارسال مواد خطرناک پزشکی به استان گیلان باید نظردهند، ارسال زباله  وجود ندارد ولی اگر وجود داشته باشد از طریق این سازمان نیست.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز در رابطه با وضعیت جاده اسپیران و دفن زباله در آن منطقه گفت: شهرداری منطقه6 در حال ترمیم جاده است، از نظر آسیب های زیرمحیطی هم باید گفت زباله ها به روش مکانیزه دفن می شوند و زباله سوزی در تبریز و اطراف نداریم.

انتهای پیام/

چاپ خبر