• 110241 |
  • 1398/03/28 |
  • 11:02
نگاهی به وعده‌ی مقام‌معظم‌رهبری؛

فتحِ عن‌قریب عربستان به دست مجاهدان اسلامی

بعد از رونمایی انصارالله از پهبادها و موشک های خود،اخبار میدانی جنگ یمن شکل جدیدی به خود گرفته اندو نیروهای سعودی دیگر توانایی و جرائت حملات مداوم هوایی را ندارند.

گروه بین الملل آناج/امیرفاطمی: در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ میلادی برابر ۶ فروردین ۱۳۹۴ با حمله هوایی ائتلافی از کشورهای منطقه به رهبری عربستان سعودی به یمن،جنگی نابرابرآغاز شد که البته کسی گمان نمی کرد تا امروز طول بکشد و بسیاری ازکارشناسان و تحلیل گران معتقد بودند یمن درهمان روزها و ماه های اول به زانو درخواهد آمد.

هرچند نام کشورهای مختلف عربی به عنوان اعضای ائتلاف عربستان بر علیه یمن مطرح شده است اما شواهدی مختلفی وجود دارد که این ائتلاف چند وجهی در مواردی نیز با کمک شاخه عبری در جنگ شرکت داشته است. تصاویر باقی‌مانده از یک فروند F-16 سرنگون شده توسط نیروهای یمنی که قبل ترها منتشرشده بود، نشان دادکه این نوع خاص تاکنون به نیروی هوایی هیچ‌یک از کشورهای عربی فروخته نشده‌است و تنها خریدار آن در منطقه خاورمیانه، اسراییل بوده‌است.

ائتلاف سعودی در طول چهار سال گذشته بیش از 250 هزار حمله هوایی علیه یمن انجام داده و بیش از نیم میلیون موشک، بمب وخمپاره به سمت یمن شلیک کرده که شش هزار عدد از این بمب‌ها، خوشه‌ای بوده است؛ همچنین دستکم 2951 عدد از این بمب‌ها، بمب نوری و 3721 عدد از آن ها بمب صوتی بوده‌اند. نتیجه این حملات وحشیانه شهادت بیش از 60 هزار یمنی بوده است. روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرده، 14 میلیون یمنی در معرض گرسنگی و قحطی هستند و هر هفته 10 هزار مورد جدید ابتلا به وبا گزارش می شود.

انصارالله در یمن با تاکید بر مقاومت قریب به چهار سال دربرابر تجاوزات مختلف سعودی مقاومت کرده اند اما امروز صحنه ی نبرد یمنی روزهای متفاوتی را پشت سر میگذارد.

بعد از رونمایی انصارالله از پهبادها و موشک های خود،اخبار میدانی جنگ یمن شکل جدیدی به خود گرفته اند.نیروهای سعودی دیگر توانایی و جرائت حملات مداوم هوایی را ندارند و در عین حال یمنی ها با حملات پهبادی خود،توانسته اند تا برخی فرودگاه های عربستان را به تعطیلی بکشانند و در عین حال نیز انصارالله تاکید کرده است اگر محاصره یمن ادامه داشته باشد،دیگر فرودگاه های عربستان نیز همچون فرودگاه ابهاء بمباران خواهند شد.

فرودگاه های ابهاء، جیزان و عسیر بارها زیر قدرت پهبادها و موشک های یمنی قرارگرفته اند اما رسانه های غربی سعی میکنند تا ائتلاف را محکم و پیروز در منطقه نشان دهند.

بی بی سی و دیگر رسانه های غربی اخبار حمایت ایران از انصارالله و حملات هوایی ائتلاف را با بزرگنمایی منتشر می کنند و همچنان سعی دارند تا ادامه جنگ و موفقیت های سعودی ها را توجیه کنند اما امروز بیش از چهار سال است ائتلاف در یمن به موفقیت مهمی دست پیدا پیدا نکرده و این مساله روحیه ی آنها را به شدت با مشکل مواجه کرده است و هر آن احتمال دارد با شکست های پی در پی مواجه شوند.

مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال 98 در حرم مطهررضوی تصویری از خباثت های سعودیها مطرح کردند که دولت های خارجی آماده ی ساخت نیروگاه های هسته ای و تولید انبوه موشک در عربستان هستند و در ادامه نیز به کنایه فرمودند:البته من از این مساله ناراحت نمی شوم چرا که به زودی این ها به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.

بررسی روند تحولات یمن نشان از آن دارد که پیروزیهای یمنی ها به زودی به شکل گسترده ای ادامه خواهد یافت و دیر نباشد که این وعده ی مهم مقام معظم رهبری تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

چاپ خبر