• 109495 |
  • 1398/02/04 |
  • 13:01
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی؛

نوسان رتبه فضای کسب‌وکار در استان بین 1 تا 14/ کارآفرین و تولیدکننده بیشتر از محصول تولیدی اهمیت دارد

جهانگیری گفت: آذربایجان‌شرقی در حوزه کسب‌وکار نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد و سال گذشته از نظر فضای کسب‌وکار بین رتبه 1 تا 14 در نوسان بوده‌ایم.

به گزارش آناج، علی جهانگیری پیش از ظهر امروز در همایش ایران تک در سالن پتروشیمی تبریز اظهار داشت: سال 98 سال رونق تولید است البته تولید همواره مهم بوده اما امسال برنامه رسمی کشور است و بیش از پیش مد نظر خواهد بود.

وی ادامه داد: چیزی که در حوزه اقتصاد یاد گرفته‌ایم این است که کارآفرین و تولیدکننده مهم تر از تولید است و کسانی که که ریسک خواباندن سرمایه در بخش تولید را می‌پذیرند مهمتر از خودِ تولید هستند و ما نیز به اندازه خودمان قدر تولیدکننده را می‌دانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: تقاصای ما این است که خود تولیدکننده و مردم هم قدر کارآفرین را بدانند، سرمایه‌های کشور کسانی هستند که می‌توانند شرکتی را فعال و کسب و کار ایجاد کنند لذا بیشتر از جذب سرمایه‌گذار به دنبال توسعه سرمایه‌گذاران موجود هستیم و اینها در اولویت هستیم اما برای توسعه به خود آنها نیاز داریم و اگر برنامه نداشته باشند نمی‌دانیم چه کنیم.

وی افزود: آذربایجان‌شرقی در حوزه کسب‌وکار نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد و سال گذشته از نظر فضای کسب‌وکار بین رتبه 1 تا 14 در نوسان بوده‌ایم؛ هرچه فضای کسب و کار شفاف باشد بهره‌وری بیشتر خواهد شد و به همین دلیل به کارآفرینانی که شفاف و بدون استفاده از رانت در حال تولید هستند پیشنهاد می‌دهم عضو خانواده طرح ایران تک شوند.

انتهای پیام/

چاپ خبر