• 108874 |
  • 1397/12/22 |
  • 10:06
نگاهی به آمارها در سالهای 91 و 97؛

تورم‌خیزی دولت روحانی و ناکامی در مهار مشکلات معیشتی+ آمار

مقایسه تورم نقطه به نقطه در سالهای 91 و 97 که کشورمان با تحریم‌های ظالمانه بیشتری مواجه شده است، نسان می‌دهد نرخ تورم در دولت روحانی بسیار بیشتر بوده و دولت تدبیر در مهار تورم موفق نبوده است.

به گزارش آناج، سالهای 91 و 97 سالهای سخت اقتصادی طی یک دهه اخیر بوده است. در هر دوی این دو سال تشدید تحریم‌های ظالمانه مشکلات اقتصادی را رقم زد که به دلیل عدم توجه به توان داخلی و تولیدملی فشار زیادی را بر روی مردم ایجاد کرد.

البته تفاوت در سالهای 91 و 97 این بود که در سال 91 همه کشورهای اروپایی و آمریکا بر علیه ایران قدم برداشتند اما در سال 97 به جز آمریکا کشورهای اروپایی مدعی‌اند که در کنار ایرانند و از این بهانه استفاده می‌کنند تا ایران از برجام خارج نشود! اما جالب اینجاست که علی‌رغم این ادعاها تحریم‌ها در سال جاری نسبت به سال 91 تاثیر بیشتری بر اقتصاد ما گذاشته و پایبندی ایران به برجام و دل خوش کردن به وعده‌های اروپا نیز گره‌گشای اقتصاد نبود است.

به عنوان مثال تورم نقطه به نقطه در سال 91 در مواد غذایی، گوشت قرمز، میوه و خشکبار به ترتیب ۵۱، ۵۸، ۳۶ درصد بوده که در سال جاری این تورم نقطه به نقطه رسیده که ۶۲، ۹۲، ۸۱ درصد رسیده است.

البته برخی ارقام مانند تورم نان و تخم‌مرغ نیز پایین تر از سال 91 بوده است اما نگاهی کلی به آمار زیر نشان می‌دهد دولت روحانی دولت تورم‌خیزی بوده است که علی‌رغم وعده‌ها نیز توانسته آن را مهار و مشکلات اقتصادی را مرتفع کند.

انتهای پیام/

چاپ خبر